هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 23 شهريور 1398
ساعت 18:44
به روز شده در :
جمعه 2 فروردين 1398 ساعت 11:58 2019-3-22 11:58:53
شناسه خبر : 312008
بسیاری از والدین جوان دوست دارند پس از 9 ماه محدودیت یا منع سفر و استرس های بارداری و... در ایام نوروز با نوزاد خود سفر کنند یا به دید و بازدید بروند، اما نباید در جریان تعطیلات نوروزی سلامت نوزاد را نادیده گرفت.

متاسفانه با توچه به ضعف بدنی نوزادان نسبت به بزرگسالان، بسیاری از نوزادان در ایام نوروز مقادیری از بیماری را تجربه می کنند و حتی دچار مشکلات شدید می شوند. بنابراین به این توصیه ها دقت کنید:

 

_فرزند خود را به خوبی با لباس ها مناسب و گرم بپوشانید، هوای بهار متغیر است و نوزادان در برابر سرما آسیب پذیرتر هستند.

_از بزرگسالان بخواهید نوزاد را نبوسند، متاسفانه دید و بازدیدهای نوروزی و روبوسی ها منبع نشر بیماری های ویروسی هستند.

_به بهانه زیبایی، لباس هایی با پارچه های زبر و خشن که حالت مجلسی دارند تن نوزاد نکنید و از سربند یا گل سرهای محکم روی سر نوزاد استفاده نکنید.

_اگر قصد سفر دارید برای نوزاد لباس های متنوعی آماده کنید.

 

_اگر با هواپیما سفر می کنید و به چمدان های خود دسترسی ندارید  مراقب باشید به اشتباه کیف نوزاد را همراه چمدان ها روانه مخزن بارگیری هواپیما نکنید و با خود داخل کابین ببرید.

_در صورت سفر با هواپیما، قطار، کشتی و ...حتما در کیف نوزاد چند پوشک، 2 شیشه تمیز، داروهای ضروری و چند دست لباس راحت بگذارید.

_اگر نوزادتان بدقلق است و به بالش یا لوازمی خاص وابستگی دارد برای آرامش نوزاد در طول سفر حتما برای او وسایلی را که به آنها وابسته است همراه داشته باشید.

_اگر نوزاد شیر مادر می خورد، بسیار مهم است که مادر در طول سفر ناپرهیزی نکند و با خوردن خوراکی های محلی پر ادویه، جدید و ناشناس سلامت خود و نوزاد را به خطر نیندازد. یکی از موارد مهم عدم مصرف لبنیات محلی و مشکوک به تب مالت است.

_بسیاری از نوزادان به علت حضور در فضای جدید دچار استرس و اضطراب می شوند و بیشتر از مواقع عادی گریه و بیقراری می کنند. بهترین روش برای آرام کردن نوزاد صبحت کردن با صدای ملایم با وی، برقراری ارتباط چشمی، آغوش گرفتن نوزاد و توجه به او است. مطمئن باشید اگر صبور باشید، نوزاد به مرور زمان آرام تر می شود و با محیط جدید خو می گیرد.

_اگر نوزاد از شیرخشک خاصی مصرف می کند حتما پیش از سفر برای وی چند قوطی شیرخشک آماده کنید و به امید داروخانه های شهرهای مختلف نباشید چرا که گاهی برخی برندها در برخی شهرها بسیار کمیاب است.