هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 14 مرداد 1399
ساعت 09:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 1 فروردين 1398 ساعت 23:03
پنجشنبه 1 فروردين 1398 23:00 ساعت
2019-3-21 23:03:13
شناسه خبر : 312004
استان تعز مناطق جنوبی غربی یمن را به بخش‌های غربی از جمله استان ساحلی الحدیده متصل می‌کند و از همین رو به شاهرگ جنوبی یمن مشهور شده است؛ حدود 45 درصد از مساحت استان تعز در کنترل نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله است.
استان تعز مناطق جنوبی غربی یمن را به بخش‌های غربی از جمله استان ساحلی الحدیده متصل می‌کند و از همین رو به شاهرگ جنوبی یمن مشهور شده است؛ حدود 45 درصد از مساحت استان تعز در کنترل نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله است.
گروه بین الملل-رجانیوز: نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله یمن در جریان درگیری های 30 روز گذشته ضربات مهلکی را به مزدوران ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی در مناطق مختلفی وارد کردند.
 
نیروهای مزدور در چندین مرحله نیز ضد حملاتی را علیه نیروهای یمنی در استان های شمالی، مرکزی و جنوبی انجام دادند اما با واکنش قاطع روبه رو شدند و در میدان نبرد به دستاورد ملموسی نرسیدند.
 
آخرین تحولات میدانی یمن در گزارش ذیل مرور شده و به شرح ذیل است؛
 
پیشروی در عمق پایتخت یمن یکی از اهداف ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی در 4 سال گذشته بوده و بخش نهم در شمال شرق استان صنعاء گزینه نخست برای شروع حملات نیروهای مزدور بوده است.
 
بخش نهم در روزهای گذشته هم شاهد درگیری‌های سنگین و نفس گیری بود و مزدوران ائتلاف حملات سنگینی را علیه مواضع نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله انجام دادند و درصدد بودند تا منطقه » الحول» را به اشغال درآورند.
 
رزمندگان یمنی در نهایت پس از درگیری های سنگین موفق شدند حملات مزدوران را در حومه غربی منطقه « الحول» به طور کامل دفع کنند؛ منطقه «الحول» شامل دهها بلندی و ارتفاع است و همین مسئله اهمیتش را برای طرفین درگیر چند برابر کرده است.
 
نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در تلاش هستند با انجام عملیات معکوس در محور شمال غرب منطقه الحول، کوه «السلطاء» را از اشغال نیروهای مزدور ائتلاف خارج کنند؛ این منطقه در جریان درگیری های روزهای گذشته از کنترل نیروهای یمنی خارج شد. 
 
در حال حاضر، حدود 10 درصد از مساحت بخش نهم در شمال شرق استان صنعاء در اشغال نیروهای مزدور ائتلاف است؛ بخش راهبردی نهم، دروازه ورود به شهر صنعاء از محور شرقی محسوب می‌شود.
 
 
آخرین تحولات میدانی استان تعز
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، تعز در جنوب یمن واقع شده و نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در روزهای گذشته عملیاتی را  از چند محور در مرکز استان برای بازپس گیری حومه شرقی بخش « صبر» آغاز کرده اند.
 
بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین و نفس گیر توانستند مزدوران ائتلاف را عقب برانند و چند پایگاه نظامی و ارتفاع را در حومه شرقی بخش «صبر» به کنترل درآورند.
 
گروهی مشترک از نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله، عملیات غافلگیرانه ای را نیز در سه راهی راهبردی «الوازعیه» در حومه شرقی پایگاه «خالد بن ولید» در جنوب غرب استان  علیه نیروهای مزدور ائتلاف شروع کردند و درصدد هستند در این محور پیشروی کنند.
 
استان تعز مناطق جنوبی غربی یمن را به بخش‌های غربی از جمله استان ساحلی الحدیده متصل می‌کند و از همین رو به شاهرگ جنوبی یمن مشهور شده است؛ حدود 45 درصد از مساحت استان تعز در کنترل نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله است.
 
آخرین تحولات میدانی استان البیضاء
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، 80 درصد از مساحت استان البیضاء شامل مناطق جنوبی، مرکزی، غربی، شمالی و شرقی از جمله «شهر البیضاء، الرداع، ملاحم، واسط، قزن عطا، خیران، العقله، ناطع، حمره، سوادیه، ذی نائم، میکراس و …» در کنترل نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله است.
 
 عملیات گسترده نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در شمال و شمال شرق استان البیضاء علیه مواضع نیروهای مزدور ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی در حومه جنوبی بخش های قانیه و ناطع ادامه دارد.
 
 
نیروهای یمنی در جریان درگیری های سنگین روزهای گذشته موفق شدند مزدوران ائتلاف را در چند نقطه عقب برانند و برخی از مناطق اشغالی از جمله شماری از ایستگاه های دفاعی را بازپس بگیرند.
 
نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله تلاش می‌کنند مناطق اشغالی را در بخش‌های «قانیه، ناطع و نعمان» بازپس بگیرند و نیروهای مزدور ائتلاف را به سمت استان‌های «مآرب و شبوه» عقب برانند تا امنیت کمربند شمالی استان البیضاء به طور کامل تأمین شود.
 
تحولات میدانی مناطق غربی و شمالی یمن 
 
آخرین خبرها از تحولات میدانی استان الحدیده در غرب یمن حاکیست، نیروهای مزدور ائتلاف در هفته های گذشته صدها بار ( حدود 700 مرتبه) توافق آتش بس را نقض کرده اند و مواضع نیروهای یمنی را در شهر الحدیده هدف قرار داده اند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، از شمال استان الحجه در شمال غرب یمن خبر می رسد، درگیری ها پس از خارج شدن بخش « حرض» از شبه محاصره کاهش یافته است و نیروهای ارتش و انصارالله ابتکار عمل را در این محور در دست دارند.
خبرها از شمالی ترین نقاط استان صعده حاکیست، نیروهای مزدور با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف، حملاتی را برای اشغال مرکز بخش « باقم» انجام دادند اما نیروهای یمنی موفق شدند تمامی حملات را در این محور به طور کامل دفع کنند؛ در حال حاضر، نقاطی از بخش «باقم» از جمله «کوه الاسود، کوه الراس، مهدیده، الحماقی، ابواب الحدید، کوه الشعیر و …» در اشغال مزدوران است.
 
حدود 10 درصد از مساحت استان صعده ( مهم ترین پایگاه انصارالله) از جمله بخش‌های کوچکی از شمال، شمال غرب و شمال شرق (البقع، الصوح، باقم، ابواب الحدید و…) که با استان‌های جنوبی عربستان هم مرز هستند در اشغال نیروهای مزدور است.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در 4 سال گذشته با وجود حمایت های گسترده از نیروهای مزدور چند ملیتی و دهها میلیارد دلار سرمایه گذاری به نتیجه مورد نظر دست نیافته و روند تحولات میدانی نشان می دهد که ابتکار عمل همچنان در اختیار رزمندگان یمنی خواهد بود.