هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 شهريور 1398
ساعت 17:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 1 فروردين 1398 ساعت 21:06 2019-3-21 21:06:50
شناسه خبر : 312000
هواشناسی مازندران برای نخستین روزهای تعطیلات نوروزی98هوای آفتابی همراه با افزایش حدود 9 درجه ای دما را برای این استان پیش بینی کرده است.

هوای مازندران از اوایل هفته جاری رو به سردی گذاشت و علاوه بر جاری شدن سیلاب و بارش سنگین برف و کولاک در بخش های مرکزی و شرقی استان، طی چند روز اخیر در بعضی مناطق شهروندان با کاهش 10 درجه ای دمای هوا و همچنین بارش باران و برف مواجه بودند.


بر اساس جدول پیش بینی هواشناسی مازندران امروز آسمان تمامی مناطق استان ابری همراه با بارش پراکنده باران است که در ارتفاعات شاهد بارش برف هستیم .

 

همچنین بر اساس پیش بینی های هواشناسی دمای هوای مرکز استان امروز پنجشنبه یکم فروردین در مرکز استان تا 14 درجه سانتیگراد خواهد رسید. 

 

معاون توسعه پیش بینی هواشناسی مازندران به خبرنگار ایرنا گفت: بعد از ظهر امروز شاهد کاهش ابرناکی هوا و خروج سامانه بارشی از آسمان استان هستیم و از جمعه تا روز شنبه، هوای استان صاف و آفتابی همراه با افزایش 9 درجه ای دما پیش بینی می شود که تغییر دما در مناطق جلگه ای محسوس تر است.

 

احمد اسدی با اشاره به این که برای هفته آینده هم بارندگی پیش بینی می شود ، افزود: از اواخر روز یکشنبه هفته بعد با ورود سامانه بارشی به استان از سمت غرب مردم مازندران شاهد افزایش ابر و بارندگی خواهند بود که احتمال می رود تا روز سه شنبه ادامه یابد.

 

اسدی گفت: برای روزهای آینده با توجه به بارش برف در ارتفاعات در ساعات صبح کاهش محسوس دما و در برخی مناطق از جمله مناطق کوهستانی برودت و یخ زدگی را شاهد خواهیم بود.

 

بر اساس گزارش لحظه ای هواشناسی مازندران ، بخش آلاشت سوادکوه با یک درجه سانتیگراد سردترین و بابلسر با 12 درجه بالای صفر گرم ترین نقاط استان مازندران بودند.

 

بارندگی بیش از 145میلی متری در آخرین روزهای زمستان 97
هواشناسی مازندران همچنین با توجه به بارندگی های هفته آخر سال 97 و جاری شدن سیلاب و خسارت به تاسیسات عمومی و خصوصی در مناطق شرقی و مرکزی استان، اعلام کرد که بارش باران در برخی مناطق استان به بیش از 145 میلیمتر رسد.

 

همچنین در این مدت کیاسر با 75 سانتی متر بارش برف ، بیشترین میزان بارندگی برف را در روزهای گذشته ثبت کرده است.