هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 8 اسفند 1395
ساعت 12:06
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 27 اسفند 1388 ساعت 10:14 2010-3-18 10:14:04
شناسه خبر : 31198

"شيمون پرز"، رييس رژيم صهيونيستي با اعتراف به کار ساز نبودن تحريم اقتصادي عليه ايران گفت: احمدي نژاد آدم زرنگي است.

رييس رژيم صهيونيستي که پروژه ايران هراسي در بين کشورهاي منطقه از جمله کشورهاي عرب حاشيه خليج فارس را دنبال مي کند اين سخن را در گفت وگو با روزنامه اسپانيايي "ال پاييس" بيان کرد.

پرز درمصاحبه با "خاوير مورنو" خبرنگار ال پاييس ادعا کرد که غزه تحت تسلط ايران و يک تشکيلات ايراني است و آنها تامين کننده منابع مالي آن هستند.

خبرنگارال پاييس با اشاره به تحرکات اسراييل براي مقابله با ايران مي نويسد:کابوس اسرائيل محمود احمدي نژاد نام دارد.

اين روزنامه افزود: رييس جمهوري ايران همواره اسراييل را تهديد به نابودي و محو ازنقشه جهان مي کند و اين امر خاطراتي بدتر از هولوکاست را يادآوري و ايران را به عنوان مشکل شماره يک دولت يهودي مطرح مي کند.

اين روزنامه نوشت: با اين حال تعداد کمي در اسراييل معتقدند که تصويب تحريم هاي مورد نظر آمريکا عليه ايران در سازمان ملل مي تواند مانع ورود ايران به باشگاه قدرت هاي هسته اي شود.

ال پاييس همچنين با با بيان اينکه عده کمي در اسرائيل معتقد به حمله نظامي آمريکا عليه ايران هستند، پرسش ديگري را مطرح مي کند، مبني براينکه آيا نتيجه تمام اينها مسائل منطقه را بطور سرسام آوري به سوي بي ثباتي پيش مي برد و باعث بروز شکاف هاي خطرناک با سرعتي بيش از آنکه فرصت پوشاندن آن وجود داشته باشد، مي گردد؟

شيمون پرز در پاسخ به اين پرسش مي گويد: بعضي از وقايع جديد در خاورميانه تغييرات اساسي به وجود آورده اند و جايگزين بحران فلسطين-اسراييل شده اند.

پرز با اعتراف به اقتدار ايران گفت: وحشت تنها به سبب قدرت تاثير گذاري ايران بر سازمان هايي مثل حزب الله و حماس نيست بلکه بخاطر تاثيراتي است که در قلوب و اراده هاي ميليون ها شهروند مسلمان (اعم از ميانه رو و غيره و آنها که به دولت خود اطمينان ندارند يا دولت به آنها اطمينان ندارد)، بوجود مي آورد.

پرز در پاسخ به پرسشي جهت دار مبني براينکه اگر ايران بمب اتمي بسازد، چه اتفاق خواهد افتاد؟ آيا تمامي خاورميانه هسته اي خواهد شد؟ مي گويد: قبل از اينکه اين اتفاق بيفتد بايد چاره انديشي کرد.

پرزبا بيان اينکه اکنون جنگي پنهان همراه با تنش ضعيف و روشهاي متعارف قديم در منطقه وجود دارد به درنده خويي رژيم صهيونيستي اعتراف کرده مي گويد: پيامد بارز اين وضعيت پاکسازي و قتل دشمنان اسراييل است.

وي در ادامه اعترافاتش به جنايات و اعمال تروريستي انجام شده از سوي رژيم صهيونيستي اشاره مي کند و مي افزايد: يکي ازنمونه هاي اين پيامدهاي جنايت آميز(ترور) عماد مغنيه رييس شاخه نظامي حزب الله و متحد نزديک تهران در سال 2008 در دمشق و ديگري محمود آل محبوح است که به عنوان رابط حماس با ايران در ژانويه گذشته در هتل "روتانا" در دبي به قتل رسيد.

پرزدرتشريح نيات رژيم صهيونيستي براي راه اندازي جنگ رواني عليه ايران مي گويد: تصميم گيري سياسي عليه ايران بايد در سه بخش صورت گيرد که مهمترين آنها محاصره اخلاقي و نه مجازات هاي اقتصادي است.

وي با بيان اينکه احمدي نژاد آدم زرنگي است مي گويد: احمدي نژاد درحال تبديل شدن به يک قهرمان فرهنگي است واگر اين اتفاق صورت پذيرد، پيروزي از آن ايران خواهد بود.

شيمون پرزبا اشاره به اينکه احمدي نژاد سياستمداري عمل گرا به نظر مي رسد، مي افزايد: با توجه به عمل گرا بودن احمدي نژاد يک فراخواني اخلاقي بيش از ديگر امور موثرخواهد بود.

وي در ادامه اعتراف به توطئه هاي رژيم صهيونيستي عليه ايران مي گويد: بايد دو تغيير را به وجود آورد. اول بايد مردم ايران راتهييج به تغيير دولت نمود. 

 

 

 

 

 

طراحی سایت ایران دروپال طراحی سایت