هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 تير 1398
ساعت 18:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 اسفند 1397 ساعت 14:52 2019-3-19 14:52:41
شناسه خبر : 311843
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از پوشش ۹۸.۱۳ درصدی باسوادی در کشور خبر داد.
به گزارش تسنیم، شاپور محمدزاده امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تبریک پیشاپیش روز پدر و سال نو اظهار داشت: به لطف خدا توانستیم تولد چهل سالگی انقلاب را در کنارهم جشن بگیریم و دشمنان با اینکه تلاش‌های بسیار فراوانی در این عرصه کردند ولی نتواستند کاری از پیش ببرند.
 
وی به ترسیم راه دوم چله انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: باید همه آحاد جامعه دست در دست هم دهند تا بتوانیم این گام را محقق کنیم.
 
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور به موفقیت‌های ایران در حوزه علمی در چهل ساله گذشته اشاره و عنوان کرد: قبل از انقلاب بهترین رتبه ایران در حوزه پیشرفت علمی 52 بود ولی امروزه رتبه 16 را در جهان داریم.
 
وی با ابراز خرسندی از پوشش بیش از 98 درصدی باسوادی در کشور گفت: این آمار حتی در استان زنجان بیشتر از نرم کشوری است و همه این اتفاقات به برکت انقلاب رقم خورده است.
 
وی در ادامه با بیان اینکه خود من بسیار در انتصاب خانم رشتچی تلاش کردم، گفت: متاسفانه شرایطی پیش آمد که وی نتوانستند ادامه دهد و من قولی که از وزیر آموزش و پرورش گرفتم حتما از خانم رشتچی در یکی از پست‌های مدیریتی دانشگاه فرهنگیان استفاده خواهند کرد.
 
محمدزاده در ادامه توصیه‌ای به مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان کرد و گفت: با مدیران استانی و نمایندگان مجلس هماهنگی‌های لازم را داشته باشید ولی تعامل برقرار کردن به معنی فرمانبرداری از نمایندگان مجلس تعبیر نشود.
 
وی در پایان گفت: کمک به آموزش و پرورش نباید سیاسی باشد و همه باید برای این نهاد ارزشی تلاش کنند و خود من در مجلس در سال‌های دور شاهد بودم که همه جناح‌ها در مجلس موضوع آموزش و پرورش را جدی می‌گرفتند.
 
ابراهیم رفیعی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این مراسم گفت: همه ما باید خود را خادم مردم، سرباز ولایت و حامی دولت بدانیم و باید این تفکر در ذهن همه ایجاد شود.
 
وی با بیان اینکه معلمان به معنی واقعی جان آموزش و پرورش هستند، گفت: آموزش و پرورش به قدری حائز اهمیت است که رئیس شورای آموزش و پرورش در استان‌ها به ریاست استاندار برگزار می‌شود.