هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 18:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 اسفند 1397 ساعت 12:47 2019-3-17 12:47:54
شناسه خبر : 311319
حسین یکتا مدبر پیشین بنیاد خاتم الاوصیا و فعال فرهنگی انقلابی در پیامی تصویری به جنبش نوجوانان پیشران گفت: تا جوانید و توان دارید برای دین خدا تلاش کنید تا بعدها حسرت نخورید.
حسین یکتا مدبر پیشین بنیاد خاتم الاوصیا و فعال فرهنگی انقلابی در پیامی تصویری به جنبش نوجوانان پیشران گفت: تا جوانید و توان دارید برای دین خدا تلاش کنید تا بعدها حسرت نخورید.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، روابط عمومی جنبش نوجوانان پیشران، اولین دورهمی هسته‌های نوجوانان پیشران با حضور ۴۰۰ نوجوان در قالب ۴۰ هسته فعال در سالن شهید فهمیده برگزار شد.
 
در ابتدای این مراسم سیدمحمدمهدی موسوی، دبیرکل جنبش نوجوانان پیشران گفت: امروز اولین دورهمی نوجوانان پیشران با حضور گرم شما عزیزان از شهرستان‌های مختلف استان تهران از جمله ورامین، اسلامشهر، رباط کریم، پاکدشت، شهر ری و… خونی تازه در رگ‌های جنبش ایجاد کرد تا در آخرین روزهای زمستان به فکر برنامه‌های خوب در روزهای بهاری سال که با شمیم ایام ماه رجب، شعبان و رمضان همراه است باشیم.
 
موسوی در ادامه افزود: در آینده‌پژوهی در عرصه پیشبرد اقدامات اجتماعی و فرهنگی پیشران مفهومی است از نیروهایی که بر پیامد رویدادها اثر دارند. به معنای دیگر عناصری که باعث حرکت و تغییر در طرح اصلی برنامه‌ریزی شده و سرانجام داستان‌ها را مشخص می‌کنند. پیشران‌ها عامل محرک جریان از پیش تعیین شده هستند، آن‌ها باید نیروهایی خلاق، با انگیزه، فعال اجتماعی، دارای ارتباطات و هویتی داشته باشند که بتوانند محور مورد نظر خود را راستای برنامه‌های جنبشی یا تشکیلاتی پیش ببرند.
 
وی ادامه دارد: از این رو هسته‌های پیشران و رهبران اجتماعی هر هسته پیشران‌هایی هستند که قرار است محرکی فراتر از آنچه تصور می‌شود است. پیشران‌ها قرار است با تاسی از خداوند متعال و اهل بیت (ع) و راه و رهمنودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هویتی مستقل بر مبنای تغییرات مختلف در زیستگاه اجتماعی خود داشته باشند. بدون شک تغییر در شرایط زیستی افراد و ایجاد گفتمان‌های مشخص فکری، فرهنگی و هنری با تکیه بر تعاریف اجرایی خدمات اجتماعی می‌تواند شرایط مناسبی را برای نوجوان فراهم آورد.
 
در ادامه مراسم ضمن معرفی سایت از سوی موسوی نوجوانان با شیوه کار با آن آشنا شدند تا بتوانند طی دو هفته آتی با همکاری ستاد جنبش اطلاعات عمومی فعالیت‌های خود را بارگذاری کنند.
 
دیگر سخنران این مراسم حسین یکتا بود که به دلیل حضورش در اردوهای راهیان نور نتوانست حضور پیدا کنند و طی یک پیام ویدئویی پیام خود را به شرح ذیل برای نوجوانان پیشران ارسال کرد: به همه شما جوانان و نوجوانان که دارید یک اتفاق مهم را رقم می‌زنید خسته نباشید می‌گویم و از آرزوهای قلبی من است که در جمع شما باشم.
 
وی افزود: امروزه پرچم شهدا به دست شما نوجوانان و جوانان جهادی است. به شما توصیه می‌کنم تا جوانید و توان دارید برای دین خدا تلاش کنید تا بعدها حسرت نخورید. امروز باید هر نوجوان حداقل یک نوجوان دیگر را به مسجد ببرد. در این تیرباران دشمن شما باید برنامه داشته باشید و تلاش کنید تا مؤثر باشید. راه شما ادامه راه شهداست و وظیفه شما راهنمایی دیگر نوجوانان است.
 
محمد هانی ایرانمنش دیگر سخنران این مراسم با تاکید بر تقویت روحیه تشکیلاتی نوجوانان پیشران گفت: افراد مهمی که امروزه در جامعه نقشی کلیدی دارند از جمله حاج حسین یکتا افرادی هستند که در زمان جنگ در همین سنین ۱۲ تا ۱۴ سالگی بودند که کارهای مهمی در آن زمان انجام دادند.
 
وی در ادامه به اهمیت فعالیت‌های تشکیلاتی با محوریت نوجوانان تاکید کرد.
 
در انتهای این مراسم برنامه اکران خصوصی فیلم سینمایی «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری صورت گرفت.