هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 شهريور 1399
ساعت 18:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 اسفند 1397 ساعت 19:49
شنبه 25 اسفند 1397 19:47 ساعت
2019-3-16 19:49:53
شناسه خبر : 311222
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به اشتراک ظرفیت خدمات داوطلبانه با سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: بزرگترین سرمایه هلال احمر قانون امکان استفاده از خدمات داوطلبانه است و کمتر دستگاهی در کشور وجود دارد که چنین قابلیتی داشته باشد.
محمد نصیری در نشست خبری اظهارداشت: بزرگترین سرمایه هلال احمر قانون امکان استفاده از خدمات داوطلبانه است و کمتر دستگاهی در کشور وجود دارد که چنین قابلیتی داشته باشد.
 
وی افزود: چندی پیش رئیس صلیب سرخ چین برای بازدید مهمان هلال احمر بود و از آمار داوطلبان ایران اظهار تعجب کرد چرا که این کشور با بیش از یک میلیارد جمعیت کاندید فعالیت داوطلبانه ندارد.
 
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از رونمایی سامانه مشترک سازمان جوانان و داوطلبان هلال احمر در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: امکان عضویت داوطلبانه و پیگیری آن از طریق این سامانه امکان پذیر است.
 
نصیری بیان داشت: بزرگترین سازمان مردم نهاد که اکنون از خدمات داوطلبانه استفاده می‌کند محک است که طی تفاهم نامه میخواهیم داوطلبان را به سازمان‌های مردم نهاد مختلف معرفی کنیم و اشتراک ظرفیت خدمات داوطلبانه با سازمان‌های مردم‌نهاد صورت می‌گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه فرصت چندانی برای ارائه خدمات داوطلبانه به مردم نداده‌ایم، گفت: این موضوع مورد توجه ما قرار گرفته است.
 
نصیری اعلام کرد: از سال آینده یک ردیف اعتباری توسط کمیسیون تلفیق به سازمان داوطلبان به اعتبار ۱۰ میلیارد تومان جهت کمک به حوزه دارویی اختصاص یافت.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دبیر کل سابق جمعیت هلال احمر اعلام کرده بود فعالیت خدمات داوطلبانه به انحراف رفته است، اظهارداشت: هلال احمر دارای قانون استفاده از خدمات داوطلبانه است و دستگاه دیگری چنین قابلیت ندارد ولی متاسفانه در کشور خوب از این خدمات استفاده نمی‌کنیم و بستر ارائه خدمات داوطلبانه به مردم نمی‌دهیم که رفع این موضوع مد نظر است.
 
نصیری تصریح کرد: داوطلبی حرف درستی است که غلط اجرا شده است
 
منبع: فارس