هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 خرداد 1398
ساعت 10:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 17:17 2019-3-15 17:17:30
شناسه خبر : 310952
امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه مدیراسلامی باید ساده زیست باشند، گفت: مسؤولان اسلامی باید سازده زیست باشند و از تجملگرایی دوری کنند.
 حجت الاسلام احمد حسن زاده ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز با توصیه به رعایت تقوی الهی، تقوی را بهترین زاد و توسعه آخرت برشمرد و اظهار کرد: تقوی یعنی عمل خالصانه برای خدا، انجام واجبات و ترک محرمات.
 
وی با تبریک ولادت امیرالمومنین(ع) و امام محمد تقی(ع) شاخصه بارز حکومت امیرالمومنین (ع) را ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی عنوان کرد و افزود: حضرت علی(ع) به شدت ساده زیست بودند و مسؤولان ما نیز باید ساده زیست بوده و از تجملگرایی دور شوند.
 
خطیب جمعه کیش افزود: وقتی قبول کردیم مدیراسلامی باشیم باید ساده زیستی را سرلوحه کار کنیم اما متاسفانه در میان مدیران ما این ساده زیستی کم دیده می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه امروز استفاده از بیت المال در میان مدیران بسیار ساده شده و خودنمایی می‌کند افزود: امیرالمومنین خود ساده زیست بودند و به مسؤولان هم ساده زیستی را تاکید می‌کردند.
 
امام جمعه کیش به اعطای نشان ذوالفقارکه بالاترین نشان افتخار نیروهای مسلح کشور است به سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این مراسم دعایی در حق سردار سلیمانی کردند که این دعا همانند دعای حضرت امیر در حق یکی از فرماندهان خود بود.
 
حسن زاده افزود: رهبری در این مراسم فرمودند« ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا. هنوز سال‌ها جمهوری اسلامی با ایشان کار دارد. امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد.»
 
وی در ادامه با بیان اینکه چه شد که سردار سلیمانی این چنین در میان مردم پذیرفته شد و مورد علاقه مردم قرار گرفته و مایه افتخار جهان تشیع و محور مقاومت شده است افزود: پدر مرحوم ایشان کسب روزی و لقمه حلال را در پاسخ به این سوال فرموده بودند.
 
خطیب جمعه کیش در فراز دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه کیش برگزاری جشن چهارشنبه سوری را از سنت‌های ناپسندی خواند که امروز در میان مردم گسترش یافته است و افزود: این سنت که گرفتار آن شده‌ایم دارای هیچ منطق عقلی و برهان نقلی نیست و حتی در کتب تاریخی نیز در این خصوص چیزی نگاشته نشده که ادعا کنیم از سنت‌های آباء و اجدادی است که اقدام به احیاء آن کرده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه افروختن آتش در قدیم توسط برخی ایرانیان در آتشکده‌ها صورت می‌گرفت و آتش هم‌ردیف فرزند اهورا مزدا خوانده می‌شد افزود: آتش درست کردن، پریدن از روی آتش، استفاده از ترقه و دیگر مواد محترقه و انفجاری عملی نادرست است .
 
حسن‌زاده تاکید کرد: نظام باید در مقابل این سنت سیئه محکم ایستاده و با آن برخورد کند و ما نیز نباید درگیر آن شویم و به جای آن « باید سنت‌های الهی و اسلامی مانند عید قربان، عید غدیر و نماز جمعه را احیاء کنیم.
 
گفتنی است، پس از پایان نماز جمعه این هفته کیش، آخرین میز خدمت سال 97 با حضور مدیرعامل و معاونت‌های سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد و کیشوندان به بیان مشکلات خود پرداختند.
 
 
منبع: فارس