هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
ساعت 14:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 17:16 2019-3-15 17:16:36
شناسه خبر : 310951
امام جمعه موقت زیراب درمان گله‌مندی اقتصادی جامعه را مدیریت جهادی عنوان کرد.
حجت‌الاسلام محسن قبادیان در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به هلول ماه رجب و توفیقات این ماه گفت: ماه رجب آغاز بهار بندگی و فرصتی که شاید تکرار نشود چون هر آن امکان وصال ملک الموت برای هر کسی مهیا است. با توجه به فرمایش امام عسگری که فرمودند مومن کسی است که امروزش با فردایش متفاوت باشد ، امیدواریم بتوانیم از این فرصت بیشترین بهره را ببریم.
 
وی با توجه به روایتی از رسول خدا درمورد ماه رجب اظهار داشت: خداوند در ماه رجب ملکی را در آسمان هفتم قرار داد .همانطور که میدانیم عدد ۷ در علم اعداد بیانگر تکامل است و خداوند در نهایت آسمان قرار داده که این ملک داعی « دعوت کننده » بوده و با آغاز ماه رجب این ملک هرشب تا صبح ندا میدهد . خداوند نیز ندای بالاتری میدهد که هرکسی که بامن بنشیند من نیز همنشین او میشوم .
 
امام جمعه موقت زیراب در ادامه افزود:خداوند می‌فرماید رجب ماه من است، هرکسی که به در خانه من بیاید و طلب غفران کند و از من تبعیت کند  می‌بخشم و هرکسی که مرا بخواند اجابت می‌کنم. بدین معناست که خداوند بی تفاوت نیست و
 
استغفار در ماه رجب سفارش شده است و هر زمانی می‌توان از خدا طلب غفران کرد و خوش به حال بندگانی که در این ماه حواسشان به حساب و کتاب الهی و معنوی است.
 
وی با اشاره به شب معنوی لیلة الرغائب حفظ ارزش معنوی آن را نیازمند هوشیاری دانست و افزود:برخی این شب را هم ردیف ولنتاین قرار میدهند و می‌خواهند بگویند اگر آن سو ولنتاین دارند ما هم  لیلة الرغائب داریم ولی اشتباه می کنند و این کجا و آن کجا. لیلة الرغائب یعنی تمنای بندگی پروردگار و نباید مقام آن تنزل یابد.
 
قبادیان یکی از درخواست ها از خداوند در ماه رجب را هدایت در صراط مستقیم برشمرد و گفت: در این ماه از خداوند طلب هدایت در صراط مستقیم را داشته باشیم . خداوند می‌فرماید به ریسمان الهی وصل شوید تا هدایت گردید . این وصل شدن هم نهایتی دارد.
 
امام جمعه موقت زیراب با اشاره به مناسبت پیش رو درگذشت سید احمد خمینی گفت: باید به حرکت هایی که سید احمد خمینی  یادگار امام بعد از رحلت امام خمینی (ره) داشتند بیشتر توجه شود و به راحتی می توانست سهم خواهی کند ولی با جمله ای فضا برای  فتنه گران را بستند و فرمودند که هرچه که  ولایت امر کند گردن می‌نهم.
 
قبادیان با اشاره به جنایت های رژیم بعث عراق و بمباران شیمیایی حلبچه خاطرنشان کرد: مدعیان حقوق بشر، همان‌هایی که زمانی که خودشان به دام می افتند از ابزار حقوق بشر استفاده می کنند، هنوز بعد گذشت چندین سال از جنگ تحمیلی هیچ گونه بیانیه به منظور محکومیت حلبچه ندادند و آن اقدامات جنایتکارانه را محکوم نکردند.
 
وی با اشاره به مناسب های ماه رجب روز میلاد امیر المومنین را اعتبار بزرگی برای شیعیان دانست و عنوان کرد: روز میلاد امیرالمومنین شیعه باید خیلی پررنگ عمل کند و اعتبار و شناسنامه شیعه امیرالمومنین است و. همانطور که این میلاد در پایان سال است نوعی امتحان نیز است که مولا علی را فراموش نکنیم و همان‌هایی که در غدیر خم پیامبر دست حضرت علی را بالا بردند ولی طولی نکشید که در مدینه حضرت علی را تنها گذاشتند و شعار ما اهل کوفه نیستیم ، علی تنها بماند باید ظهور و بروز داشته باشد.
 
قبادیان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد گام دوم انقلاب به سه مطلب اشاره کرده و اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب از سوی  مقام معظم رهبری جای تأمل ویژه دارد. می‌توان به سه مورد آن اشاره داشت. آیتم اول موضوع تمدن سازی می‌باشد که  یک هدف و اصل برای انقلاب اسلامی است آن هم تمدن نوین اسلامی و به این معنا که وقتی کشورهای همچون عربستان و امارات و امثال آنها با گاو شیرده بودن میخواهند خودشان را حفظ کنند و چهره اسلام را بد معرفی می کنند ما باید تمدن نوین را ترسیم کنیم.
 
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب افزود: مقام معظم رهبری در این بیانیه فرمودند :محور اصلی این تمدن اسلامی ،جوان  مومن و متدین انقلابی است و اگر جوانها نمی توانستند جریان سازی کنند چهارشنبه‌های سفید و آمد نیوز‌ها بوجود نمی آمد چرا که می‌خواهند به هر نحوی شده جلوی جوان ما را بگیرند.
 
امام جمعه موقت زیراب مدیریت جهادی را مطلب مهمی از بیانات مقام معظم رهبری برشمرد و اظهار کرد: مدیریت جهادی خیلی مهم است و گله مندی مردم را نمی توان انکار کرد و درمان این گله مندی مدیریت جهادی می باشد و اگر تدبیر و مدیریت نداریم لااقل با حرف هایتان نمک به زخم مردم نپاشید و مردم در فشار اقتصادی قرار دارند و مسؤولان باید بدانند که چه می‌گویند و آب در آسیاب دشمن نریزند و جایی که نتوانستید کاری کنید از مردم عذرخواهی کنید و شفاف سازی کنند.
 
قبادیان با اشاره به حمله موشکی شب گذشته به رژیم صهیونیستی، آن را تحقق پیش‌بینی  مقام معظم رهبری درباره نابودی آن دانست و گفت: حمله موشکی شب گذشته جبهه مقاومت به رژیم صهیونیستی، شیرازه آن را از هم پاشید و گنبد آهنین شکسته شد و موشک ذوالفقار در دل مقر آن فرود آمد این یعنی همان سخن رهبری که فرمودند : اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.
 
منبع: فارس