هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 خرداد 1398
ساعت 10:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 17:03 2019-3-15 17:03:12
شناسه خبر : 310950
امام جمعه زرین‌شهر گفت: یکی از دلایلی که دزدها و اختلاس‌ها به وجود می‌آید ترک امربه‌معروف و نهی از منکر است.
 حجت‌الاسلام قاسم باقریان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زرین‌شهر اظهار کرد: امروز دشمنان از وحدت و همدلی کشورمان هراس دارند و برای رسیدن به منافع خود از هر اقدام وحشیانه و بی‌شرمانه بهره می‌برند.
 
امام جمعه زرین‌شهر با بیان اینکه مشکلات کشور را نباید به گردن هم بیندازیم، خاطرنشان کرد: چنین اقداماتی تنه  دودستگی و تفرقه را در جامعه بیشتر می‌کند و فراموش نکنیم که تنها دشمن است که از اختلاف و نزاع داخلی در کشور بهره می‌برد.
 
وی با تاکید بر اینکه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری باید مورد توجه آحاد جامعه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: هر سوژه و مطلبی هرچند کم‌ارزش می‌تواند با همراهی دشمنان خارجی و داخلی و حتی برخی افراد غافل تبدیل به یک دوگانگی و عامل تفرقه و اختلاف در کشور شود.
 
باقریان با بیان این مطلب که وحدت و همدلی تنها رمز پیروزی بر مشکلات است، یادآور شد: مسؤولان امر برای توجه به تذکرات رهبر معظم انقلاب باید از هم سبقت بگیرند چراکه دشمنان با تمام امکانات به جنگ مردم کشورمان آمده‌اند و ماهم با تمام امکانات باید به جنگ آن‌ها برویم.
 
خطیب نماز جمعه زرین‌شهر ضمن ابراز نگرانی از کمرنگ شدن فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد: یکی از دلایلی که دزدها و اختلاس‌ها به وجود می‌آید ترک امربه‌معروف و نهی از منکر است؛ اگر همه خودمان را موظف بدانیم که سالم زندگی کنیم و در برابر خطاهای دیگران در حیطه کار خود بی‌تفاوت نباشیم، این مشکلات دیگر به وجود نمی‌آید.
 
وی بی‌توجهی به تقوای فردی را از دیگر عوامل پیدایش فساد در جامعه برشمرد و اظهار کرد: رعایت تقوا در زمینه‌های فردی، خانوادگی، گروهی و سیاسی می‌تواند خیلی از بداخلاقی‌ها و معضلات اخلاقی را حل کند و فراموش نکنیم که تقوا  اگر در جامعه نهادینه شود، آفت چاپلوسی از بین خواهد رفت و همه به خاطر خدا و دفاع از حق  تلاش خواهند کرد.
 
 
منبع: فارس