هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
ساعت 14:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 17:00 2019-3-15 17:00:31
شناسه خبر : 310947
فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش، آمارهای انتظامی سال 97 در جزیره کیش را تشریح کرد.
علی‌اصغر جمالی در جمع خبرنگاران سال 97 را سالی همراه با رجزخوانی‌های فراوان دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران خطاب کرد و اظهار  داشت: دشمنان نظام می‌گفتند جمهوری اسلامی ایران چهلمین سال خود را نمی‌بیند، خوشبختانه این توطئه‌ها با رهنمودهای مقام معظم رهبری، هوشیاری مردم و تلاش مسئولان خنثی شد.
 
وی، نشاط بهاری، نظم و قانون‌مداری را شعار سال جدید نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: به‌دست آمدن آرامش و نشاط در گرو قانون‌مداری و نظم است و اگر بخواهیم نظم داشته باشیم باید در چهارچوب قانون حرکت کنیم، رسیدن به این مهم تنها با همکاری مردم حاصل می‌شود.
 
فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش به ارائه گزارشی از آمارهای انتظامی در سال 97 پرداخت و گفت: در طول این سال 43هزار نفر بار مراجعه‌کننده به‌ کلانتری‌ها صورت گرفته شده است، با توجه به جمعیت کیش این آمار نشان از حجم بالای درخواست‌ها از پلیس کیش را نشان می‌دهد که باید توان بالایی را برای خدمت رسانی بروز دهیم.
 
جمالی با اشاره به اینکه 43هزار و 431 تماس با فوریت‌های پلیس 110 گرفته شد، افزود: تعداد 6هزار و 681 مورد از این تماس‌ها عملیاتی شد و نیروهای ما در محل حضور پیدا کردند، 36هزار و 740 مورد هم درخواست راهنمایی یا خدمات دهی به شهروندان بوده است و به‌طور میانگین هر روز 120 تماس با این مرکز گرفته می‌شود.
 
وی یکی از راه‌های ارتباط با مردم را دیدار چهره‌ به چهره عنوان کرد و گفت: تقریباً هر هفته سعی می‌کنیم که روزهای سه‌شنبه جلسات 197 را در معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار کنیم، امسال 32 جلسه برگزار شد، در این جلسات 212 مراجعه کننده حضور پیدا کردند و مشکلات‌شان را بازگو کردند و این مشکلات در محل مورد بررسی قرار گرفتند، همچنین 70 تماس تلفنی نیز در این حوزه با سامانه 197 برقرار شد.
 
فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از مراجعه روزانه حدود 110 نفر به پلیس راهور کیش خبر داد و گفت: در سال 97 حدود 32هزار نفر بار مراجعه کننده به این مرکز داشتیم، امیدواریم که توانسته باشیم رضایت‌مندی مراجعه‌کنندگان را کسب کنیم.
جمالی ادامه داد: 129هزار و 536 مورد جریمه راهنمایی و رانندگی در یک‌سال گذشته برای رانندگان خودروها اعمال شده است، 9هزار و 177مورد آن مربوط به خودروهای پلاک ملی و خودروهایی است که از بیرون به جزیره آمدند و 120هزار و 359 مورد نیز مربوط به خودروهای پلاک کیش است که با توجه به جمعیت حدود 40هزار نفری کیش این آمار بالا است.
 
جمالی از مراجعه 15هزار و 182 نفر به اماکن عمومی و 18هزار و 480 نفر به اداره مهاجرت و گذرنامه خبر داد و افزود: این امنیت و آرامش امروز جزیره کیش حاصل تلاش شبانه‌روزی پرسنل نیروی انتظامی و دستگاه‌های مختلف است که پلیس کیش علاوه بر اجرای وظایف خود، 868 مورد طرح عملیاتی جداگانه صورت گرفته شده است.
 
این مقام انتظامی افزود: امسال 52 نفر پلیس افتخاری جذب کردیم که با همکاری نهاد امامت جمعه قرار است 40 نفر دیگر به این جمع اضافه شود.
 
وی مبارزه با قاچاق سوخت و کالا را از اولویت‌های پایگاه دریابانی کیش عنوان کرد و افزود: 17 شناور حامل 230هزار لیتر سوخت قاچاق را در یک سال گذشته توقیف کردیم.
 
جمالی ادامه داد: 49 لنج باری حامل کالای قاچاق به ارزش 940 میلیارد ریال هم در سال 97 توقیف شد، مقصد هیچ‌یک از این لنج‌ها جزیره کیش نبود و همگی قصد عزیمت به بنادر غیر مجاز استان‌های ساحلی داشتند، در این رابطه 200 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
 
وی در پایان نیز از افزایش جرائم سایبری در سال 97 نسبت به سال 96 خبر داد و گفت: خوشبختانه توانستیم 97 درصد این جرایم را کشف کنیم، این درحالی است که میانگین کشف جرائم سایبری در کشور 85 درصد و در دیگر کشورهای دنیا بسیار پایین است، این برای ما کافی نیست و در این حوزه نیاز هست خانواده‌ها دقت کافی را داشته باشند و با نظارت صحیح اجازه ندهند معضلات اجتماعی جبران ناپذیر از این راه وارد خانواده شود.
 
منبع: فارس