هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 خرداد 1398
ساعت 10:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 16:58 2019-3-15 16:58:44
شناسه خبر : 310945
امام جمعه بندرترکمن از دیدار جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با «خاتمی» گلایه کرد و گفت: متأسفانه برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‎جای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم از ضدارزش‎ها حمایت می‎کنند.
حجت‎الاسلام محمدصالح منصوری ظهر امروز در خطبه‎های عبادی‎سیاسی نماز جمعه شهرستان ترکمن ضمن گرامیداشت ولادت باسعادت حضرت امیرالمؤمنین(ع) و روز پدر و به  فرامین مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری اشاره و اظهار کرد: معظم‎له در این دیدار فرمودند در مسائل داخلی دشمن  و دنباله‎های او تلاش زیادی می‎کنند تا جایگاه خودی را تضغیف و جایگاه دشمن را قوی نشان دهند و بیان کنند که کشور با مشکلات لاینحل روبه‎رو است.
 
وی تصریح کرد: معظم‎له فرمودند آمریکا و صهیونیست‎ها هم امروز همه توانایی و امکانات خود را بر علیه ملت ایران بسیج کردند و غربی‎ها و اروپایی‎ها نیز به تبع آنها با ایران دشمنی می‎کنند و اگر ما به بسیج حداکثری و امکانات و توانمندی‎های خود اقدام کنیم سنگین‎ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.
 
امام جمعه بندرترکمن ادامه داد: معظم‎له در این دیدار همچنین فرمودند مرزهای فرهنگی مانند مرزهای جغرافیایی نیاز به برجسته‎سازی و مقاومت دارند تا دشمن با فریب و خدعه از این مرزها عبور نکند و فضای مجازی و فرهنگ کشور مسلط نشود.
 
منصوری به اعطای نشان ذالفقار به سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: ذالفقار به‎معنای شمشیر برنده و تیز امیرالمونین علی ( ع) است و  به این معناست که سردار سلیمانی ژنرال دو ستاره ما، ژنرال چهار ستاره آمریکایی و برنامه‎های هفت تریلیون دلاری او در عراق و سوریه را شکست داد و اگر سردار قاسم سلیمانی و مدافعان ما نبودند رئیس جهور کشورمان نمی‎توانست با این عزت و زیبایی به عراق سفر کند در حالی که ترامپ مخفیانه به این کشور سفر کرد و با خفت و بدون استقبال مسؤولان کشور از این کشور برگشت.
 
وی با بیان اینکه سفر رئیس جمهور کشورمان برای ما یک سفر پربرکت خواهد بود، تاکید کرد: یکی از برکات این سفر حذف روادید بین دو کشور است که موضوع زیارت را در اربعین و زمان‎های دیگر برای هموطنان ما سهل و آسان می‎کند در کنار آن بازار عراق هم بازار خوبی است و برای کشورمان فایده دارد.
 
امام جمعه بندرترکمن با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که ارتباط ما با عراق باید بیشتر شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار رئیس جمهور عراق و رئیس جمهور ایران تاکید کردند که باید بازار خوبی بین دو کشور ایران و عراق ایجاد شود.
 
منصوری یادآور شد: متأسفانه جای تأسف و البته سوال است که چرا رئیس جمهور پس از 6 سال با این همه شعار که باید به کشورهای همسایه توجه شود به‎تازگی به کشور عراق سفر کردند.
 
وی خاطرنشان کرد: در حالی که صادرات غیرنفتی ایران به عراق پنج برابر صادرات ایران به 28 کشورهای اروپایی است اما رئیس جمهور کشورمان چند بار به کشورهای اروپایی سفر کردند اما بعد از 6 سال به عراق سفر کردند که کاش این سفر زودتر انجام می‎شد.
 
امام جمعه بندرترکمن به حمایت وکیلی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سران فتنه اشاره و اذعان کرد: عده‎ای نماینده خائن به ارزش‎ها و نظام به دیدار آقای خاتمی رفتند که جای تأسف دارد مجلسی که باید در رئیس امور باشد امروز متأسفانه از سران فتنه حمایت می کند.
 
منصوری با بیان اینکه جای تأسف است که نایب رئیس مجلس شورای اسلامی علی مطهری است، یادآور شد: تریبون مجلس شورای اسلامی جای حرف‎های بی‎بی‎سی، آمدنیوز و صدای اسرائیل نیست و چرا باید در مجلس شورای اسلامی حرف‎های رسانه‎های معاند بلند شود در حالی که آقای وکیلی سخنان غیرارزشی به زبان آورد آقای مطهری از ایشان حمایت کرد و جای سوال است که چرا میکروفون یک نماینده ارزشی مانند آقای ذوالنور در مجلس شورای اسلامی قطع می‎شود و اما از صدای آقای وکیلی که حرف‎های ضدارزش و صدای رسانه‎های معاند را به زبان می‎آورد حمایت می‎شود؟
 
وی گفت: آیا آقایان مطهری و وکیلی و نمایندگانی که به دیدار خاتمی رفتند ولایت فقیه را قبول دارند؟ اگر ولایت فقیه را قبول ندارند نشستن بر روی آن صندلی که با خون شهدا به دست آمده و وصیت شهدا حمایت و تبعیت از ولایت فقیه است حرام است و اگر ولایت فقیه را قبول دارند چرا تبعیت نمی‎کنند.
 
امام جمعه بندرترکمن اضافه کرد: مگر این آقایان اسناد مربوط به خاتمی در براندازی نظام را ندیده‎اند که چندین بار از صداوسیما نیز پخش شده است، مگر این افراد نمی‎دانند که آقای خاتمی با «جرج سوروس» نشست نداشتند که موسسه‎ای یهودی ضداسلام است و یا نمی‎دانند که آقای خاتمی از ولیعهد عربستان سعودی برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی پول گرفته است.
 
منصوری ادامه داد: آیا این آقایان نمی‎دانند که مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه معاون اول رئیس جمهور که گفتند خاتمی را ببخش فرمودند خاتمی باقی است و برعلیه نظام است.
 
وی تاکید کرد: آقای خاتمی در فتنه 88 جوانان را به آشوب تحریک و از سران فتنه حمایت کرد، مقام معظم رهبری بارها فرمودند توبه کنید اما این افراد برنگشتند و توبه نکردند.
 
امام جمعه بندرترکمن افزود: در حالی که در فتنه 88 و در روز عاشورا فتنه‎گران خیمه‎ها و پرچم امام حسین(ع) را آتش زدند و به امام راحل، ولایت و ارزش‎ها توهین کردند اما امروز برخی نمایندگان مجلس که امام راحل فرمودند مجلس در رأس امور است به‎جای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و حل مسائلی که دغدغه نظام است به دنبال حاشیه هستند و از ضد ارزش‎ها حمایت می‎کنند که جای بسیار گله دارد و امید داریم این دسته از نمایندگان مجلس روزی به خود بیایند و از این کارها دست بردارند.
 
منبع: فارس