هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 خرداد 1398
ساعت 10:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 16:53 2019-3-15 16:53:51
شناسه خبر : 310942
امام جمعه محمودآباد گفت: رئیس جدید قوه قضائیه با آسیب‌شناسی همه جانبه این دستگاه و شناخت عمیقی که دارند دست به اقدامات جهاد گونه، مستدل و منطقی برای افزایش اعتماد عمومی به قوه قضائیه بزنند.
 حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه  با توجه به سفر هیات بلند پایه سیاسی کشورمان به عراق، اظهار کرد:آنچه که از طراحی‌های جبهه مقاومت با جانفشانی فرزندان مجاهد کشورمان در عراق به دست آمده باید در ساحل آرامش به افق هدفداری برسد.
 
وی افزود:مردم عراق که رنج چند سال جنایت و قساوت تروریست‎های داعش را بر پیکر خود دارد و در وجدان عمومی این مردم در همه اقوام و مذاهب نقش ویژه فرزندان جان بر کف این کشور جای ویژه‌ای گرفته و در این آثار حاصله از خون فرزندان سبز پوش ایران و درهم آمیزی این خون‌ها با جانفشانی شهدای مقاومت مردمی عراق باید بنای مستحکمی از روابط و حضور برپا شود.
 
موسوی با توجه به روابط حسنه ایران و عراق در این شرایط خاطرنشان کرد:در این شرایط است که جبهه اقتصاد و دیپلماسی اقتصادی با حرکت جهاد گونه جای خود را در عراق گسترده کرده و علاوه بر ایجاد اشتغال،صدور تکنولوژی و مهارت‌های حرفه‌ای،صادرات همه جانبه به استحکام روابط اقتصادی مردم دو کشور در بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری‌ها بینجامد چون میدان عراق میدان رقابت اقتصادهاست و باید فعالان اقتصادی در پرتو سفر موفق هیات عالی رتبه نظام اسلامی و رئیس جمهور با تلاش مضاعف نقش خود را ایفا نماید.
 
امام جمعه محمودآباد در خصوص اوضاع یمن بیان کرد: متجاوزان سعودی در ائتلاف جنگ و آدم کشی با حمایت آمریکا و انگلیس بی شرمانه به قتل عام مردم مظلوم یمن ادامه داده و به هیچ عهد و پیمانی وفادار نمانده و هر روز که می‌گذرد بر فجایع انسانی در آن کشور افزوده و این جانیان تاریخ هیچ مرزی در جنایت و نسل کشی در این کشور مظلوم قائل نبوده و علاوه بر تخریب همه زیرساخت‌های حیاتی این کشور فقیر به تخریب سرپناه مردم و کشتار وسیع کودکان و زنان ادامه داده‌اند.
 
این مسؤول اضافه کرد: این در شرایطی است که سازمان ملل و مجامع موظف جهانی در سکوتی مرگبار شریک این همه جنایت جنگی جنایتکاران وهابی آل سعود می‌باشند.
 
موسوی تاکید کرد: حاکمان آل سعود،امارات و روسای سنگدل‌شان در آمریکا و انگلیس و دیگر کشورها بدانند سرانجام این خون‌ها دامن آنها را گرفته و بر اساس سنت باید در کمینگاه قهر الهی تقاص این همه جنایت و سنگدلی را بدهند و آه مظلومان آنها را گرفتار آتش و سرب داغ گلوله‌های مظلومان جهان قرار خواهد داد.
 
امام جمعه محمودآباد درباره آغاز به کار ریاست جدید قوه قضائیه و مواضع این مسؤول بعد از انتصاب،بیان کرد:با حکم رهبر معظم انقلاب ریاست قوه قضائیه برای یک دوره پنج ساله منصوب و در این حکم دستورات مهمی به رئیس جدید تاکید شده گه قطعا اجرای این فرمان می‌تواند منشوری فشرده و سنگین برای ارتقاء دستگاه قضائی در آغاز دهه پنجم انقلاب و شروع گام دوم انقلاب باشد.
 
وی یادآور شد: توقع آن است حجت‌الاسلام رئیسی با آسیب شناسی همه جانبه این دستگاه و با شناخت عمیقی که دارند دست به اقدامات جهادگونه،مستدل و منطقی برای افزایش اعتماد مردم به قوه عدلیه بزنند و توقع زائدالوصف مردم علاوه بر حفظ کرامت مردم در محاکم و رسیدگی عادلانه به تظلمات که ماموریت ویژه این قوه است،رسیدگی و در حوزه نظارت و مبارزه با فساد در این اوضاع نابسامان اقتصادی است.
 
این مسؤول تصریح کرد:در این شرایط نابسامان اقتصادی دانه درشت‌ها و متجاوزان به حقوق مردم در بخش‌های عمومی و دولتی از خلاء برخوردهای پشیمان کننده به جان این مردم و بیت‌المال کشور در بعضی از بخش‌ها افتاد که باید در گام اساسی با رعایت عدالت و حق رخنه‌های فساد در مبادی مختلف کشور شناسایی و مورد جراحی شفابخش برای مردم و پشیمان کننده برای عده‌ای محدود که همه را بدنام کرده‌اند قرار گیرد.
 
موسوی با توجه به سابقه فعالیت رئیس جدید دستگاه قضایی تاکید کرد:امید مردم به اجرای مواضع انقلابی ریاست قوه قضائیه است همان طور که حجت الاسلام رئیسی نشان داده‌اند که مرد میدان‌های سخت و خطر هستند در این میدان هم با استفاده از آمار بالای همکاران پاک دست خود در دستگاه قضائی با نگاه به درون دادگستری کشور به فساد در همه مظاهر آن هجوم کرده و با اقدامات منصفانه در مهار نابسامانی‌های اخیر در عرصه اقتصاد و زندگی روزانه مردم وارد عمل شود.
 
امام جمعه محمودآباد در پایان گفت: پاک‌سازی دستگاه‌های نظام در قوای سه‌گانه آلودگی عده‎ای محدود و متجاوز به حقوق عامه تدابیر همه جانبه را اتخاذ کرده و همراه کردن همه ضابطین و دستگاه‌های عضو جامعه اطلاعاتی کشور در تحقق این هدف لازمه حصول به اقدامات مثبت و امیدوار کننده برای ایجاد آرامش در فضای مالی،اداری و اقتصادی کشور و زدودن غبار نگرانی و فشار زائدالوصف گرانی و بی قانونی‌های اقتصادی از چهره مردم می‌باشد.
 
 
منبع: فارس