هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 تير 1398
ساعت 03:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 16:36 2019-3-15 16:36:27
شناسه خبر : 310939
نفرات برتر 10 وزن رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان معرفی‌شده و کشتی‌گیران گیلانی موفق به کسب دو نشان طلا و یک نشان برنز شدند.
 رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد فرنگی نوجوانان با کسب دو نشان ارزشمند طلا برای تیم گیلان خاتمه یافت.
 
در وزن منفی 45 کیلوگرم محمدمهدی جواهری از قم و مهدی احدی زناب از گیلان با غلبه بر رقبا به دیدار فینال راه یافتند، در دیدار فینال احدی با پیروزی مقابل رقیب قمی نخستین مدال طلای کاروان گیلان را کسب کرد، رامین احمدی از خوزستان و میلاد ولی‌زاده از مازندران مدال برنز مشترک وزن 45 کیلوگرم را از آن خود کردند.
 
در این وزن ابوالفضل‌پور از گیلان با شکست مقام محمدمهدی جواهری به دیدار رپه‌شارژ رفت، وی در دیدار شانس مجدد به توفیقی دست نیافت و از کسب مدال بازماند.
 
در وزن منفی 48 کیلوگرم علی حاجیوند نورائی از خوزستان و امیررضا ده بزرگی از فارس رهسپار دیدار فینال شدند، ده بزرگی با برتری مقابل رقیبی خوزستانی به نشان طلا دست‌یافته و طارق غبیشاوی از خوزستان و اسماعیل کریمی از مازندران به مقام سومی مشترک نائل آمدند.
 
در این وزن مهدی علیپور از گیلان با شکست مقابل حاجیوند راهی دیدار شانس مجدد شده و در دیدار رپه‌شارژ با شکست از کسب مدال بازماند.
 
در وزن منفی 51 علیرضا قناعتی از اصفهان و سعید اسماعیلی از خوزستان با غلبه بر رقبا به دیدار فینال راه‌یافته و در دیدار فینال کشتی‌گیر خوزستانی با برتری مقابل رقیب خود به نشان طلا دست‌یافت، در این وزن فردین کهرازه از سیستان و بلوچستان و آرش نگهداری از فارس به نشان برنز مشترک دست‌یافتند.
 
در وزن منفی 51 کیلوگرم مهدی عابدکدو از گیلان با شکست مقابل آرش نگهداری از فارس و ابوالفضل علی از گیلان با شکست مقابل فردین کهرازه از سیستان از کسب مدال بازماندند.
 
در وزن منفی 55 کیلوگرم فرید سیرتی مقدم از گیلان و سجاد عباسپور از مازندران به دیدار فینال راه یافتند، سیرتی مقدم در دیدار فینال با برتری مقابل رقیب مازنی دومین نشان طلای گیلانی‌ها را در رقابت‌های کشتی فرنگی کسب کرد، در این وزن احمد نجفی و مصطفی رضایی هر دو از مازندران به نشان برنز دست‌یافتند.
 
در وزن منفی 60 کیلوگرم امیرحسین زیرن مر از مازندران و سید دانیال سهرابی از خوزستان رهسپار فینال شده و دیدار فینال با برتری فرنگی کار خوزستانی خاتمه یافت، امیر عبدی از قم و ایمان محمدی از خوزستان نشان برنز مشترک این وزن را کسب کردند.
 
در این وزن مرصاد میر از گیلان با شکست علی دهنوی از خوزستان از گردونه رقابت‌ها حذف‌شده و علیرضا جاودا از گیلان با شکست مقابل زرین مر از مازندران راهی دیدار شانس مجدد شده، وی در دیدار رپه‌َشارژ توفیقی کسب نکرد و از کسب مدال بازماند.
 
در وزن منفی 65 کیلوگرم جبار کاویان از مازندران و حجت رضایی از خوزستان با شکست تمامی رقبا به دیدار فینال راه یافتند، در دیدار فینال کشتی‌گیر خوزستانی نشان طلا را از آن خود کرد، محمدامین جبالی‌فر از قم و سینا رضایی از خراسان رضایی به مدال برنز وزن منفی 65 کیلوگرم دست‌یافتند.
 
در این وزن محمدرضا حجام از گیلان با شکست مقابل حجت رضایی رهسپار دیدار رپه‌شارژ شد، وی در دیدار رپه‌شارژ متحمل شکست شده و در مکان پنجم مشترک جای گرفت.
 
در وزن منفی 71 کیلوگرم علی عزیزی از مازندران و رضا ساکی از خوزستان با غلبه بر رقبا به دیدار فینال راه یافتند، ساکی با پیروزی مقابل رقیب مازنی به نشان طلا دست‌یافته و علیرضا دیناروند از خوزستان و علیرضا محمودی از البرز نشان برنز را کسب کردند.
 
در این وزن محمدرضا اله با شکست مقابل مهدی دارایی از لرستان، امین کریم از گیلان با شکست مقابل نیما پاشایی از آذربایجان غربی و امیرمحمد صمد با شکست مقابل علیرضا محمود از البرز از کسب مدال بازماندند.
 
در وزن منفی 80 کیلوگرم کامران ارقش از خوزستان و مسعود کاووسی از خوزستان موفق به صعود به فینال شده و در دیدار فینال مسعود کاووسی با برتری مقابل رقیب هم استانی خود به نشان طلا دست‌یافت.
 
در این وزن امیررضا چوبچ از گیلان با شکست مقابل اکبر عبدی از مازندران از کسب مدال بازمانده و امیرمحمد رجا و امیرحسین ملابابایی دو کشتی‌گیر گیلانی با شکست مقابل مسعود کاووسی از خوزستان راهی دیدار شانس مجدد شدند، ملابایی با پیروزی در دیدار رپه‌شارژ به همراه آریا نامجو از اردبیل به نشان برنز دست‌یافت.
 
در وزن منفی 92 کیلوگرم سعید کریمی زاده از خوزستان و رامین کریمی از آذربایجان شرقی به دیدار فینال راه یافتند، کریمی زاده با برتری مقابل رقیب آذری به نشان طلا دست‌یافته و حمید افتخاری از مازندران و علی عابدی از البرز نشان برنز مشترک را کسب کردند.
 
در این وزن آرین خانجانی از گیلان با شکست مقابل رامین کریمی از آذربایجان شرقی راهی دیدار شانس مجدد شده و با شکست در این مرحله از کسب مدال بازماند.
 
در وزن منفی 110 کیلوگرم هادی شکری از مازندران و عرفان نجفی از توابع تهران با غلبه بر رقبای سنگین‌وزن خود رهسپار دیدار فینال شدند، عرفان نجفی در دیدار فینال مقابل رقیب مازنی به برتری دست‌یافته و نشان طلای سنگین‌وزن را از آن خود کرد، مهدی موسی‌شعار از تهران و شاهرخ میکائیلی از قم نشان برنز مشترک را از آن خود کردند.
 
در این وزن امیرحسین از گیلان با شکست مقابل یوسف مجنون از گلستان و امیرحسین کاک از گیلان با شکست مقابل امیررضا مقدم از آذربایجان شرقی از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.
 
به گزارش فارس، رقابت‌های انتخابی تیم ملی نوجوانان کشتی فرنگی روزهای 23 و 24 اسفندماه در سالن ۶۰۰۰ هزارنفری شهدای رشت برگزار شد.
 
 
منبع: فارس