هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 خرداد 1398
ساعت 10:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 16:28 2019-3-15 16:28:44
شناسه خبر : 310932
امام جمعه سیریک با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق، آن را نشان از پیروزی جبهه مقاومت در معادلات منطقه دانست و گفت: در روابط بین‌المللی سه اصل «عزّت، حکمت، و مصلحت مد نظر باشد.
 حجت الاسلام والمسلمین حسن حیدری ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان اظهار داشت: سفر سه روزه رئیس جمهور به کشور عراق، با اعلام رسمی از سه هفته قبل انجام شد در حالی که مقامات کشورهای غربی شبانه و مخفیانه به عراق سفر می‌کنند و این نشان از پیروزی ایران و جبهه مقاومت در معادلات منطقه است.
 
وی افزود: تعامل با کشورهای همسایه از جهات مختلف مهم است و باید در روابط بین‌المللی سه اصل «عزّت، حکمت، و مصلحت مد نظر باشد.
 
امام جمعه سیریک تصریح کرد: از ثمرات این سفر می‌توان به توسعه مناسبات اقتصادی تا سقف ۲۰ میلیارد دلار با پول ملی در زمینه‌های مختلف نفت، تجارت، بهداشت، حمل و نقل و صدور روادید رایگان از ۱۲ فروردین سال  ۹۸ نام برد.
 
حجت الاسلام والمسلمین حیدری با اشاره به انتصاب جدید دستگاه قضا خاطرنشان کرد:  این انتصاب با ورود انقلاب و نظام به دهه پنجم و گام دوم چهل ساله آن همراه شده و از این منظر انتخابى معنادار و قابل تامل است. رهبر انقلاب و افکار عمومى از دستگاه قضایى و ریاست جدید آن انتظار دارند باانگیزه مضاعف و نفسى تازه وارد مرحله تازه شد و دوران جدیدى که زیبنده گام دوم انقلاب است، رقم بزنند.
 
وی مطرح کرد: در حکم رهبر معظم انقلاب براى رئیس جدید دستگاه قضا، ضمن استقبال و مفید دانستن سند پیشنهادى وى براى ایجاد تحول در دستگاه قضایى ۸ توصیه و مطالبه در این زمینه مطرح شد.
 
 امام جمعه شهرستان سیریک عنوان کرد: زمان بندى براى تحول،در همه‌ فصول آن، مردمى‌بودن و انقلابى بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید، توجه به سرمایه نیروى انسانى، احیاء حقوق عامه، عدم ملاحظه این و آن در برخورد قضائى، استفاده از جوانان صالح و انقلابى و فاضل در مسؤولیت‌هاى قوه، قاضى و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضى، سدّ محکمى در برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است همکارى با قواى مجریه و مقننه و هم‌افزایى با آنان را از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری به رئیس جدید دستگاه قضا نام برد.
 
حجت الاسلام والمسلیمن حیدری با تاکید بر اینکه مسؤولان باید دردکشیده جنگ اقتصادی باشند، گفت: اگر مسؤولی سطح زندگی‌اش اشرافی باشد، اگر مشکل معیشتی نداشته باشد، چطور می‌تواند فرمانده جنگ باشد و یا درد مردم را بفهمد؟ لذا یکی از الزامات مهم در جنگ اقتصادی، پرهیز جدی مسؤولان از اشرافی‌گری و تجملات و زندگی در حد عموم مردم است
 
منبع: فارس