هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
ساعت 14:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 15:25 2019-3-15 15:25:29
شناسه خبر : 310915
تیم تحقیقاتی ارتش رژیم صهیونیستی بعد از ارزیابی‌های اولیه اعلام کرد که شلیک راکت‌ها به سمت تل‌آویو، احتمالا بر اثر اشتباه انسانی و حین عملیات تعمیر و نگهداری تسلیحات مقاومت بوده است.
رژیم صهیونیستی بعد از متهم کردن جنبش مقاومت اسلامی «حماس» به پرتاب دو راکت به سمت تل‌آویو و شکستن آتش‌بس، اکنون می‌گوید این راکت‌ها احتمالا اشتباهی شلیک شده‌اند.
 
در آغازین دقایق بامداد امروز (جمعه) منابع محلی از شلیک شدن دو راکت به تل‌آویو از سوی نوار غزه خبر دادند (+). سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از همان ابتدا انگشت اتهام را به سمت حماس گرفته و نیروی هوایی این رژیم نیز حملاتی را علیه غزه آغاز کرد.
 
بعد از بیانیه‌های جداگانه حماس و جهاد اسلامی مبنی بر اینکه شلیک راکت کار آنها نبوده و تاکید آنها بر پایبندی به توافق اخیر آتش‌بس، رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که احتمالا شلیک این راکت‌ها اشتباهی بوده است.
 
به نوشته روزنامه «هاآرتص» تیم تحقیقات ارتش اسرائیل می‌گوید که بعد از بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیده در حالی که هیأت‌های گروه‌های مقاومت فلسطینی مشغول ملاقات با میانجی‌های مصری بودند، دو فروند راکت «فجر اِم75» حین عملیات تعمیر و نگهداری به اشتباه شلیک شده‌اند.
 
با این حال اما ارزیابی تیم تحقیقاتی ارتش صهیونیستی مانع حملات هوایی این رژیم به نوار غزه نشد و به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، حدود 100 نقطه متعلق به حماس در نوار غزه، هدف قرار گرفتند. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد درپی این حملات، فقط چهار نفر به صورت سطحی دچار جراحت شدند.
 
 
منبع: فارس