هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 00:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 13:02 2019-3-14 13:02:17
شناسه خبر : 310732
رئیس جمهور قزاقستان در سفر به امارات با معاون ستاد کل نیروهای مسلح این کشور و ولیعهد «ابوظبی» دیدار و گفت‌وگو کرد.
 «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان در چارچوب سفر خود به امارات متحده عربی با «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد «ابوظبی» و معاون ستاد کل نیروهای مسلح این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
رئیس جمهور قزاقستان با تقدیر از استقبال گرم مقامات این کشور، برگزاری بازی‌های جهانی المپیک 2019 برای نخستین بار در خاورمیانه به میزبانی امارات را یک رویداد مهم عنوان کرد.
 
نظربایف همچنین در سخنانی سال گذشته میلادی را برای تقویت تعاملات سودمند میان 2 کشور مثبت عنوان کرد.
 
وی گفت: دیدارهای دوجانبه و مکرر 2 طرف که بر اساس برادری و اعتماد متقابل صورت می‌گیرند در توسعه همکاری‌های همه جانبه میان 2 کشور یک تحول کیفی است.
 
ولیعهد ابوظبی نیز به نوبه خود با تقدیر از نظربایف برای پذیرش دعوت سفر به امارات متحده عربی بر نقش قزاقستان در ایجاد هماهنگی و گفت‌وگوی بین مذاهب در جهان تاکید کرد.
 
در جریان این ملاقات طرفین همچنین پیرامون مسائل مهم دستور کار بین المللی و همچنین همکاری در حوزه گردشگری، دیجیتال سازی، فضا، حمل ونقل، تدارکات و کشاورزی بحث و تبادل نظر کردند.
 
همچنین در این ملاقات مسائل مربوط به گسترش استفاده از ظرفیت کمیسیون بین دولتی و شورای تجار با هدف فعال سازی همکاری‌های متقابل اقتصادی، جذب سرمایه و صادرات محصولات قزاقی به بازارهای امارات متحده عربی بررسی شد.
 
رئیس جمهور قزاقستان در چارچوب سفر خود همچنین از مسجد «شیخ زید» در ابوظبی دیدن کرد.
 
 
منبع: فارس