هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 21 شهريور 1398
ساعت 09:11
به روز شده در :
پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 12:54 2019-3-14 12:54:46
شناسه خبر : 310725
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اعزام 10 هزار زنجانی به اردوهای راهیان نور گفت: بار اولی‌ها در اولویت اعزام راهیان نور هستند.
 سردار جهانبخش کرمی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن اشاره به آغاز فصل اعزام کاروان‌های راهیان نور اظهار کرد: راه تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برگزاری طرح اردوی راهیان نور است.
 
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اهمیت برگزاری اردوهای راهیان نور بیان کرد: امسال بیش از 10 هزار نفر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در طول سال اعزام شدند که تا پایان نوروز این اعزام‌ها ادامه دارد.
 
وی با اشاره به اینکه راهیان نور برنامه فرهنگی برای به نمایش گذاشتن گوشه‌ای از ایثار و مقاومت رزمندگان دفاع مقدس است، اضافه کرد: راهیان نور تاثیرگذارترین برنامه فرهنگی کشور است.
 
سردار کرمی از فعالیت 58 یادمان در مناطق عملیاتی خبر داد و گفت: بیش از 55 هزار مدیر و مسؤول و 78 هزار خادم به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.
 
فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان از تربیت 25 هزار راوی و اعزام 18 هزار روحانی به این اردوها خبر داد و گفت: سالانه در کشور بیش از 6 میلیون نفر از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه کاروان‌های راهیان نور به مدت چهار روزه به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند، افزود: در این اعزام‌ها زائران از یادمان‌های اروند کنار، والفجر 8، علقمه، نهر، خیم، شلمچه، پاسگاه زید، طلائیه، هور و هویزه، فتح‌المبین و معراج شهدا بازدید می‌کنند.
 
سردار کرمی هزینه دریافتی از مردم برای حضور در اردوهای راهیان نور را 60 هزار تومان اعلام کرد و گفت: البته این مبلغ بخش کوچکی از هزینه‌هایی است که برای این اردوها وجود دارد.
 
فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان همچنین درباره اعزام‌های بار اولی نیز گفت: به مسؤولان راهیان نور تاکید کرده‌ایم که در اعزام‌ها اولویت با بار اولی‌هاست، چرا که می‌خواهیم همه با مناطق عملیاتی آشنا شوند.
 
وی با بیان اینکه فرهنگ حضور در اردوهای راهیان نور به خوبی نهادینه شده است، تصریح کرد: امروز شاهد این هستیم که بسیاری از خانواده‌ها به صورت خودجوش در اردوهای راهیان نور حضور پیدا می‌کنند.
 
سردار کرمی با بیان اینکه مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را می‌توان به‌عنوان گنجینه‌ای گران‌سنگ از درس‌آموزی ایثار و فداکاری نامید، اضافه کرد: در دورانی که جوانان ایران اسلامی با هجمه‌های گسترده دشمن در عرصه‌های مختلف اخلاقی، تربیتی، فرهنگی و اعتقادی مواجه هستند، اردوهای راهیان نور یک حرکت فرهنگی و ظرفیت عظیمی در مقابله با این هجمه‌ها محسوب می‌شود.
 
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: اردوهای راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین در تقویت روحیه جهادی در بین نسل جوان مؤثر است.
 
 
منبع: فارس