هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 01:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 12:41
پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:28 ساعت
2019-3-14 12:41:13
شناسه خبر : 310710
استاندار کرمانشاه گفت: 162 میلیون یورو در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی مصوبه از وزارت اقتصاد و در عرصه صنعت نیز 600 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی گرفته‌ایم.
 هوشنگ بازوند پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان‌ماه سال گذشته به 104 هزار واحد مسکونی خسارت وارد کرد که از این تعداد 67 هزار خانه از نوع تعمیری تشخیص داده شد.
 
استاندار کرمانشاه با اشاره به پایان عملیات بازسازی 27 هزار واحد در مناطق شهری و روستایی، افزود: واحدهای مسکونی که پس از زلزله توسط بنیاد مسکن و با نظارت مهندسان ناظر در مناطق زلزله‌زده ساخته شده، در زلزله 6.4 ریشتری اخیر مقاومت استانداردی از خود نشان داده به طوری که حتی یک واحد ساخته شده تخریب نشد و این آزمون خوبی برای جامعه مهندسی بود.
 
وی پایان سال 98 را زمان بسته شدن پرونده بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اعلام کرد.
 
بازوند در ادامه با تاکید بر رونق گرفتن گرفتن صنعت توریسم(گردشگری)، ادامه داد: بهره گرفتن از 4 هزار و 200 اثر تاریخی و گردشگری موجود در استان کرمانشاه بی‌شک تاثیر قابل ملاحظه‌ای در بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی این استان خواهد داشت.
 
وی تصریح کرد: در حوزه توسعه گردشگری نگاه ویژه‌ای به بوم‌گردی داریم که در این راستا با توجه به روستاها بحث میزبانی جشنواره جهانی بوم‌گردی را به‌طور جدی دنبال می‌کنیم.
 
اختصاص ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی برای پروژه‌های بوم‌گردی مناطق زلزله‌زده
 
بنا بر گفته مدیریت ارشد استان کرمانشاه، در مناطق زلزله‌‌زده تا سقف 15 میلیارد تومان تسهیلات چهار درصدی برای پروژه‌های بوم‌گردی اختصاص می‌یابد و در این راستا برای دستگاه‌ها وظایف متعددی مشخص شده است.
 
وی بحران بیکاری موجود در کرمانشاه را جدی‌ترین‌ نگرانی مسؤولان و مردم استان دانست و گفت: این نگرانی به مراتب پیچیده‌تر و عظیم‌تر از بحران زلزله در این استان است چون به‌خاطر وضعیت خاص اقتصادی منطقه هر ساله آمار جوانان جویای کار بالا می‌رود و از سویی دیگر ریزش اشتغال هم داریم.
 
بازوند گفت: امسال توانسته‌ایم با تدوین سند اشتغال و حرکت براساس آن‌، سیر صعودی نرخ بیکاری را متوقف کنیم.
 
وی از تلاش فراوان برای تبدیل تهدید زلزله به فرصت خبر داد و افزود: سرمایه‌گذاری‌های فراوانی انجام شده و درحال انجام است، در این راستا بازار 5 هزار میلیارد تومانی در مناطق زلزله‌زده به وجود آمد که بر اقتصاد کل استان نیز تاثیر مثبت داشت.
 
استاندار کرمانشاه ادامه داد: توانسته‌ایم که در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی 162 میلیون یورو مصوبه از وزارت اقتصاد بگیریم و همچنین در عرصه صنعت نیز 600 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی گرفته‌ایم که تاثیرات این سرمایه‌گذاری‌های پس از به ثمر رسیدن محسوس و ملموس خواهد بود.
 
یکی از کارهای بسیار خوبی که در سال 69 برگزار شد به گفته بازوند، برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه در هتل اسپیناس تهران توسط بخش خصوصی بود.
 
وی ادامه داد: برای نمونه یکی از سرمایه‌گذاران مدعو به این همایش مجاب شد که بیمارستان 702 تختخوابی  خارجی با مبلغ حدود 2 هزار میلیارد تومان در کرمانشاه احداث کند که کار آن درحال انجام است.
 
آنگونه که مدیر ارشد اجرای استان کرمانشاه می‌گوید، یک سرمایه‌گذار دیگر نیز قرار است 5 هزار هکتار باغ احداث کند که در صورت تحقق حدود 10 هزار شغل ایجاد می‌کند.
 
وی کلانشهر شدن شهر کرمانشاه را اتفاق بسیار مهمی دانست و گفت: حسن‌های بسیار زیادی برای شهر و شهروندان دارد و البته انتظار مردم نیز بالا می‌رود، در سال 98 باید بر مبنا و در شأن یک کلانشهر برنامه‌ریزی کنیم و ضوابط جدیدی وضع کنیم.
 
بازوندخاطرنشان کرد: کرمانشاه به مرحله‌ای رسیده است که باید یک شهر جدید در کنار آن ساخته شود، وزیر راه و شهرسازی نیز از این ایده استقبال کرده‌اند.
 
 
منبع: فارس