هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 4 خرداد 1398
ساعت 22:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 12:34 2019-3-14 12:34:55
شناسه خبر : 310707
فرمانده نیروی انتظامی استان از کشف 2 هزار و 422 کیلو گرم مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: بیشتر این کشفیات مربوط به مواد مخدر سنتی بوده است.
سردار مهدی محمودی فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع تهمیدات پلیس در ایام پایانی سال که صبح امروز در سالن جلسات معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اولویت‌‌ اصلی ما در سال ۹۸ همچون سال‌های گذشته، تأمین امنیت اجتماعی است.
 
وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا ارز و سوخت، مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با سرقت‌‌های خرد و کلان از جمله مهمترین برنامه‌‌های نیروی انتظامی استان در سال ۹۸ خواهد بود.
 
محمودی بیان کرد: با تلاش فراوان مأموران نیروی انتظامی، سرقت‌‌های مهم در استان قزوین کنترل شده است در حالی که همچنین در تلاشیم تا تعداد سرقت‌‌های خرد را نیز به صفر برسانیم.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین تصریح کرد: تعالی رفتار، همراه با معرفت دینی و همچنین اشراف اطلاعاتی در مأموریت‌‌ها نیز از جمله برنامه‌‌های درون سازمانی نیروی انتظامی استان به شمار می‌‌رود.
 
وی با اشاره به اینکه اگر امنیت وجود نداشته باشد قطعاً دستیابی به پیشرفت و آبادانی غیرممکن خواهد بود، تصریح کرد: امنیت مهمترین رکن در یک جامعه به حساب می‌آید.
 
محمودی اظهار کرد: بیش از ۲۸۰ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی تا ۲۰ اسفند ماه سال ۹۷ تردد داشتند در حالی که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین ادامه داد: با توجه به اینکه ترددها افزایش یافته اما درسال جاری شاهد کاهش ۸ درصدی در تصادفات فوتی و کاهش ۱۰ درصدی در تصادفات جرحی بوده‌ایم.
 
وی عنوان کرد: در روز شنبه ۲۵ اسفند ماه همزمان با سراسر کشور رزمایش ترافیکی در استان قزوین برپا می‌شود.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین اظهار کرد: در سال جاری ۲۴ جلسه ارتباط مستقیم با مردم داشتیم که در طی این جلسات ۵۲۴ نفر از شهروندان با مأموران نیروی انتظامی صحبت کردند.
 
وی افزود: در سال جاری بیش از ۸ هزار و ۲۸۰ پرونده به کلانتری‌ها ارجاع داده شد در حالی که ۸۱ درصد از این پرونده‌ها منجر به مصالحه شده و به مراجع قضایی ارسال نشده است.
 
محمودی با اشاره به افزایش جرایم سایبری در استان، اظهار کرد: در حوزه جرایم سایبری ۲۸۰ درصد جرم کشف و تعداد ۳۱۷ نفر نیز در این فضا شناسایی و بازداشت شدند.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه کشف و انهدام باند سارقین در استان نسبت به سال گذشته ۲/۵ درصد افزایش داشته، بیان کرد: ۸۲ درصد افزایش کشف سوخت قاچاق و کشف ۳۳ فقره پرونده‌‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان و ۱۰ درصد افزایش کشف و دستگیری جاعلین از دیگر اقدامات نیروی انتظامی استان قزوین به شمار می‌رود.
 
وی با بیان اینکه تا کنون ۲۸۱ میلیارد و ۹۵۵ میلیون ریال کالای قاچاق کشف شده است، عنوان کرد: کشف مواد محترقه خطرناک نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
 
محمودی گفت: ۲۹ نفر از افرادی که اقدام به خرید و فروش مواد محترقه خطرناک کردند تا کنون دستگیر شدند در حالی که این کشف و ضبط تا شب چهارشنبه آخر سال ادامه خواهد داشت.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین خاطرنشان کرد: ما مخالف شادی مردم نیستیم اما اتفاقات خطرناکی که در سال‌‌های اخیر رخ داده خارج از آداب و رسوم ما است و تنها جنبه مزاحمت برای مردم دارد.
 
وی بیان کرد: افرادی که در کار خرید و فروش مواد محترقه هستند دستگیر شده و تا پایان تعطیلات نیز آزاد نمی‌شوند و همچنین مغازۀ مغازه دارانی که در پوشش کسب خود اقدام به فروش مواد محترقه خطرناک می‌‌کنند نیز پلمپ خواهد شد.
 
محمودی گفت: برخی از شهروندان کودک، پیر و یا بیمار هستند در حالی که عدم کنترل نوجوانان و جوانان توسط خانواده‌‌ها ممکن است اتفاقات خطرناک و جبران ناپذیری را به بار آورد.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه علی رغم اطلاع رسانی‌‌ها در سال گذشته افرادی فوت و مجروح شدند اظهار کرد: لازم است که جهت حفظ رفاه شهروندان، خود مردم از برپایی آتش در حیاط منازل و روی آسفالت در کوچه‌‌ها خودداری کنند چراکه آسفالت نیز ماده‌ای آتش‌زا به شمار می‌رود.
 
وی افزود: ۸ هزار و ۷۲۰ قلم داروی قاچاق و ۳۸ تن برنج تقلبی قاچاق در سال جاری توسط مأموران نیروی انتظامی استان کشف شده است.
 
محمودی با اشاره به کشف ۲ تن و ۴۲۸ کیلوگرم مواد مخدر در استان گفت: این رقم نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته و اکثر کشفیات نیز از مواد مخدر سنتی بوده است.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه هر کسی بخواهد خلاف قوانین و مقررات عمل کند با او برخورد خواهد شد، تصریح کرد: در کنار برخورد قدرتمندانه باید در نظر بگیریم برخی از سارقینی که دستیگر می‌‌شوند متحول شده و سرقت را کنار می‌‌گذارند به همین سبب باید تمهیداتی برای اشتغال این افراد فراهم شود تا مجدد به این چرخه باز نگردند.
 
منبع: فارس