هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 ارديبهشت 1398
ساعت 23:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 11:47 2019-3-14 11:47:27
شناسه خبر : 310678
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نخستین محموله دام از پاکستان برای نخستین بار با کشتی وارد منطقه چابهار می‌شود و 2 محموله دیگر هم تا پایان سال وارد خواهد شد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نخستین محموله دام از پاکستان برای نخستین بار با کشتی وارد منطقه چابهار می‌شود و 2 محموله دیگر هم تا پایان سال وارد خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، احمد علی موهبتی در همایش فرمانداران و بخشداران سیستان و بلوچستان در رابطه با تقسیم سیستان و بلوچستان نه طرحی نوشته ام و نه در این خصوص رایزنی داشته‌ام اما معتقدم تقسیمات در شرق کشور می‌تواند بخشی از موانع را مرتفع کند. با اظهار نظرات موافق و مخالف تا زمانی که قانون و شرع زیر سوال نرفته مشکلی نداریم اما با عاملان ایجاد ناامنی و کسانی که امنیت مردم و کشور را به خطر بیندازند به شدت برخورد می‌کنیم.
 
وی افزود: نگاه ریاست جمهوری به استان نگاهی ویژه است و همه وزرا نیز موظف شدند به استان نگاه و توجه ویژه داشته باشند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به اینکه دولت در پروژه های کلان از جمله راه‌آهن و راههای استان از جمله بازگشایی نوک آباد به بزمان و دیگر راه های استان توجه ویژه دارد اظهار کرد: طرح های انتقال گاز در استان از جمله گازرسانی به چابهار و منطقه سیستان، خاش و میرجاوه که متوقف شده بود به حرکت در آمده است.
 
موهبتی گفت: سرگردانی سرمایه‌گذاران در دستگاه اجرایی، عدم جوابگویی و اتلاف زمان برای اخذ استعلام های مختلف به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.
 
وی تصریح کرد: در سفر آقای نوبخت به استان، ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در بازه یک ساله برای استان مصوب شد که باید برش شهرستانی و تعداد واحد هایی که در هر شهرستان ساخته می‌شود مشخص شود.
 
موهبتی افزود: در حوزه بنیاد مسکن دو استان معین شهر چابهار و ۳ استان کشور، معین شهر زاهدان شدند و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای امور زیربنایی در حاشیه این شهرها مصوب شد که بسیار اثربخش خواهد بود
 
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: رویکرد آحاد مردم و صاحبان فکر و اندیشه در حوزه اقتصاد در استان باید فعالانه تر باشد چراکه جدی گرفتن این حوزه باعث کاهش مشاغل کاذب و اثرات ناهنجار آن در جامعه خواهد شد.
 
وی بیان کرد: ایجاد پنجره واحد یا مرکز جذب سرمایه گذاری در فرمانداری ها و بررسی مشکلات بخش سرمایه‌گذاری در هر شهرستان از معیارهای ارزشیابی برای فرمانداران خواهد بود .
 
موهبتی خاطرنشان کرد: در چند روز آینده وضعیت آبرسانی به 210 روستای پایین دست سد پیشین تعیین تکلیف می شود. اتمام مجتمع های آبرسانی در همه شهرستان‌های استان در دستور کار قرار گرفته و تامین اعتبار شده است.
 
استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به فرمانداران گفت: فرمانداران باید بخشداران را بر مبنای توانمندی انتخاب کنند.