هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 مرداد 1398
ساعت 08:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 11:22 2019-3-14 11:22:49
شناسه خبر : 310663
آیت الله مصباح فرمودند: «همانطور که گوشت گوسفندی که خوردنش مستحب است وقتی که دزدی باشد و یا ذبح شرعی نشده باشد، حرام می‌شود هنر هم اگر ملاحظاتش رعایت نشود، حرام می‌شود.» اما اصلاح طلبان چه گفتند؟
آیت الله مصباح فرمودند: «همانطور که گوشت گوسفندی که خوردنش مستحب است وقتی که دزدی باشد و یا ذبح شرعی نشده باشد، حرام می‌شود هنر هم اگر ملاحظاتش رعایت نشود، حرام می‌شود.» اما اصلاح طلبان چه گفتند؟
گروه سیاسی-رجانیوز: رسانه‌های اصلاح‌طلبان و بیگانه هر دو تکمیل کننده پازلی هستند که با بی‌اخلاقی رسانه ای و تحریف و تقطیع دست به پروپاگاندا می زنند تا وجهه علما، نیروهای انقلابی و انقلاب اسلامی را تخریب کنند. این اقدام در دوران سیاه دولت اصلاحات که در روزنامه های زنجیره روزانه شش شبهه در مورد دین اسلام مطرح میشد اوج گرفته است و امروز به فراخور زمان هرگاه دست شان به خاطر سیاست های لیبرال و غرب گرا در دولت خالی میشود دوباره به چشم میخورد.  
 
به گزارش رجانیوز: درحالیکه بی تدبیری غرب گرایان در مدیریت اقتصادی کشور، ارز جهانگیری(با نرخ 4200تومان) را به جیب رانت خواران سرازیر کرده و مردم در صف های طولانی گوشت قرار داده است، رسانه های حامی دولت همراه با رسانه های بیگانه به کمک دولت آمدند تا با عملیات فریب و تقطیع صحبت علامه مصباح یزدی بتوانند چند روزی را با شایعات خود به عوام فریبی دست بزنند. اما به سرعت مشخص شد که این دروغ پراکنی ها نیز قرار نیست راه به جایی برساند.
 
 
 
رسانه های دولتی در اقدامی هماهنگ با انتشار خبری با عنوان «آیت الله مصباح: اگر در شرایطی قرار بگیریم گوشت گوسفند می تواند حرام هم باشد» صحبت های ایشان در اختتامیه اجلاسیه مسئولان انجمن‌های هنری سازمان بسیج هنرمندان را پوشش دادند.
 
 
 
این خبر به سرعت روی خروجی خبرگزاری های بیگانه نیز قرار گرفت و سوژه ای شد برای حمله به آیت الله مصباح و تفکر انقلابی.
 
 
 
 
 
اما این که صحبت های آیت الله مصباح در مورد حرام بودن گوشت چه ارتباطی با اختتامیه اجلاسیه مسئولان انجمن‌های هنری سازمان بسیج هنرمندان دارد محل سوال برای افراد کنجکاو شده بود. 
 
علامه مصباح در سخنرانی خود در خصوص ذات هنر با رد دیدگاه هایی که هنر را ذاتا منفی و همراه با گناه می پندارند خاطرنشان کردند که اگر ملاحظات هنر رعایت نشود به امری حرام بدل میگردد. ایشان به بیان مثالی در این زمینه پرداختند تا مساله شفاف تر شود، مثالی که با تحریف آن تیتر رسانه های معاند شد.
 
 
آیت الله مصباح فرمودند: «همانطور که گوشت گوسفندی که خوردنش مستحب است وقتی که دزدی باشد و یا ذبح شرعی نشده باشد، حرام می‌شود هنر هم اگر ملاحظاتش رعایت نشود، حرام می‌شود.» مشخص است که اگر بخواهیم در این مثال هم غرق شویم(!) ایشان شرایطی که برای حرام بودن گوشت میدانند را شامل عدم ذبح شرعی و دزدی بودن معرفی میکنند و اتفاقا خوردن گوشت گوسفند را مستحب میدانند! اما حامیان دولت که قبلا در خبرگزاری های خود گوشت را سرطان زا معرفی کرده بودند تا افتضاح مدیریتی لیبرال ها را بپوشانند اینبار درصدد تخریب جریان انقلابی حوزه برآمدند.
 
 
متن کامل سخنان ایشان در این مثال اینگونه است: « بسیاری از مسلمانان و انقلابیون، مقوله هنر با توأم با بار منفی می دانند و تصور می کند، هنر بدون گناه امکان ندارد؛ در حالی که چنین نیست؛ باید تعریف هنر و تعریف گناه را کنار هم گذاشت؛ بله ؛ گاهی باهم تلاقی پیدا می کنند. اما همیشه چنین نیست. به عنوان نمونه گوشت گوسفند خوب است یا بد؟ طبیعی است که همه می گویند خوب است و در روایات هم سفارش شده است، حال اگر گوسفند ذبح شرعی نشد، باز هم خوب است؟ اگر کسی گوسفندی دزدید، آیا گوشت آن هم خوردنش مستحب است؟ گوسفند همان گوسفند است، خوردن گوشتش هم مستحب است، اما این گوسفند، خوردنش حرام است؛ چون عنوان دیگری بر روی آن آمد؛ عدم تزکیه و غصب سبب شده که خوردن آن حرام باشد.»
 
این صحبت‌ها که در رد دیدگاه های متحجران در خصوص حرام بودن هر نوع هنری است مورد استقبال هر روشنفکر و انسان سالم‌اندیشی قرار میگیرد اما حامیان دولت که ادعای روشنفکر و مدرن بودن هم دارند اصل صحبت ها را به حاشیه راندند و با تحریف کامل مثال مطرح شده به تخریب این چهره انقلابی حوزه دست زدند تا آن را پوششی برای بی تدبیری های دولت قرار دهند. 
 
علامه مصباح.mp3 | دانلود فایل
 
حالا باید دید آیا بار دیگر اخلاق و اصول کار حرفه ای رسانه ها قربانی سیاسی بازی و شعور نازل گردانندگان این سایت های وابسته و حامی دولت میگردد یا خیر؟