هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 شهريور 1398
ساعت 18:23
به روز شده در :
چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 11:11 2019-3-13 11:11:21
شناسه خبر : 310457
کاخ سفید به خوبی می داند یکی از نقاطی که برایش باقی مانده مرزهای مشترک عراق و سوریه است و تلاش می کند با راهبردهای مختلف ابتکار عمل را در این محور در دست گیرد تا ارتباط زمینی تهران - مدیترانه قطع شود.
کاخ سفید به خوبی می داند یکی از نقاطی که برایش باقی مانده مرزهای مشترک عراق و سوریه است و تلاش می کند با راهبردهای مختلف ابتکار عمل را در این محور در دست گیرد تا ارتباط زمینی تهران - مدیترانه قطع شود.
گروه بین الملل-رجانیوز: ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در 7 سال گذشته دهها میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد تا با جنگ نیابتی کشورهای سوریه و عراق را تجزیه کند و در نهایت زمینه شکست جبهه مقاومت را فراهم آورد اما چیزی جزء شکست عاید این ائتلاف نشد.
 
جبهه مقاومت در سال های گذشته نه تنها در انزوا نرفت بلکه یک ضربه مهلک نیز به جبهه سرمایه داری وارد کرد و برای نخستین بار توانست ارتباط زمینی تهران - بغداد - دمشق - بیروت - مدیترانه را برقرار کند و معادلات را در غرب آسیا و جهان در آستانه یک تغییر بزرگ قرار دهد.
 
 
برقراری خط زمینی تهران - مدیترانه، خواب راحت را از چشمان صهیونیست ها و کشورهای مرتجع عربی منطقه ربوده است و همین مسئله باعث شده تا آمریکایی ها به صورت مستقیم وارد عمل شوند.
 
 
کاخ سفید به خوبی می داند یکی از نقاطی که برایش باقی مانده مرزهای مشترک عراق و سوریه است و تلاش می کند با راهبردهای مختلف ابتکار عمل را در این محور در دست گیرد تا ارتباط زمینی تهران - مدیترانه قطع شود.
 
استان الانبار عراق که با سوریه مرزهای مشترک دارد یکی از مناطقی به شمار می‌آید که مورد توجه آمریکایی ها است و شواهد میدانی نشان می دهد تحرکات آنان در ماه های گذشته در این استان افزایش یافته است. 
 
پس از سقوط  رژیم دیکتاتوری صدام، استان الانبار به محلی مناسب برای رشد و آموزش گروه‌های تروریستی تبدیل شد و این برای کاخ سفید یک گزینه بسیار مطلوب است چرا که می‌تواند هدف خود را برای قطع ارتباط مسیر زمینی تهران - مدیترانه پیش ببرند.
 
 
 
بدون شک آمریکایی ها با حمایت بیشتر از تروریست ها در استان الانبار درصدد ایجاد نا امنی در مرزهای مشترک عراق و سوریه هستند و از این راه می خواهند فشار را بر دمشق و بغداد افزایش دهند و این سناریو یک خطر جدی محسوب می شود.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، کاخ سفید نخستین گام را در ماه های گذشته برای اجرای این سناریو با ساخت پایگاه های جدید در استان الانبار برداشت و هم اکنون تعداد آنان را به 4 رسانده است.
 
پایگاه « عین الاسد» در 90 کیلومتری غرب شهر الرمادی و پایگاه « الحبانیه» در 30 کیلومتری شرق شهر الرمادی دو پایگاهی به شمار می آیند که آمریکایی ها در سال های گذشته در استان الانبار احداث کردند و « الرمانه و الرطبه» نیز دو پایگاه جدید در این استان محسوب می شوند.
 
 
پایگاه الرمانه در نزدیکی گذرگاه مرزی مهم «القائم»، مرزهای مشترک با سوریه و 360 کیلومتری غرب شهر الرمادی واقع شده و آمریکایی‌ها با ساخت پایگاه در این محور درصدد  هستند تحرکات نیروهای مقاومت را در نزدیکی مرزهای مشترک با سوریه و گذرگاه القائم رصد کنند.
 
گذرگاه مرزی القائم در کنار گذرگاه‌های مرزی مهم «الربیعه» در شمال غرب استان نینوا و گذرگاه الولید در جنوب غرب استان الانبار یکی از مهم‌ترین نقاط  اتصال کشور عراق با خاک سوریه است و همین مسئله نشان از اهمیتش دارد.
 
این پایگاه به نیروهای آمریکایی امکان می‌دهد تا به حمایت خود از گروه های تروریستی در مرزهای مشترک عراق و سوریه ادامه دهند و البته از هسته‌های خاموش تروریست‌ها در استان الانبار پشتیبانی کنند که سال هاست در این محور به صورت پنهانی حضور دارند و رشد می کنند.
 
 
دولت آمریکا پایگاه دوم خود را در استان الانبار در منطقه «الرطبه» احداث کرده که محل اتصال گذرگاه مرزی مهم الولید با مرزهای مشترک سوریه است؛ پایگاه «الرطبه» در جنوب غرب استان الانبار، 310 کیلومتری غرب شهر الرمادی و  100 کیلومتری مرز سوریه واقع شده است.
 
این پایگاه در جنوب دره مرموز «حوران» واقع شده و به گفته منابع میدانی نیروهای آمریکایی از سال‌ها پیش در این دره حضور داشتند و پنهانی تروریست‌ها را در این منطقه آموزش داده اند؛ این منطقه حدود 4 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و نقطه اتصال استان های «المثنی - کربلاء و بابل» است.
 
نباید فراموش کرد که آمریکایی ها از سویی دیگر درصدد هستند از طریق پایگاه غیر قانونی در منطقه التنف ( جنوب استان حمص سوریه) نیز نسبت به رشد و آموزش گروه های تروریستی در مرزهای مشترک سوریه و عراق اقدام کنند.
 
آمریکایی ها در نهایت تلاش می کنند مرزهای مشترک عراق و سوریه را به محلی جدید برای جولان گروه های تروریستی تبدیل کنند تا ارتباط زمینی تهران - مدیترانه مسدود شود و همین مسئله ایران و سوریه را به این نتیجه رسانده که باید در این محور واکنش قاطع نشان دهند.
 
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز،ضرورت واکنش جدی به آنچه که در مرزهای مشترک سوریه و عراق می گذرد یکی از محورهای اصلی گفت وگوهای رهبر معظم انقلاب و بشار اسد رئیس جمهور سوریه در ششم اسفنده ماه امسال بود.
 
رهبر انقلاب در جریان این دیدار برنامه آمریکایی ها برای حضور موثر در مرزهای عراق و سوریه را یادآوری کردند و تاکید کردند: « ایران و سوریه عمق راهبردی یکدیگر هستند و هویت و قدرت جریان مقاومت وابسته به این ارتباط مستمر و راهبردی است، بر این اساس دشمنان نخواهند توانست نقشه‌های خود را عملیاتی کنند.»
 
 
بیانات رهبر معظم انقلاب نشان می دهد جبهه مقاومت در برابر این توطئه جدید آمریکایی ها خواهد ایستاد و طرح آنان را ناکام می گذارد و اجازه نخواهد داد مسیر زمینی تهران - بغداد - دمشق - بیروت - مدیترانه قطع شود.
 
جبهه مقاومت در 7 سال گذشته درس سنگینی به جبهه سرمایه داری داد و بدون شک در حال حاضر نیز سازوکارهای مختلفی را برای برخورد با آمریکایی ها در مرزهای مشترک عراق و سوریه پیش بینی کرده و در آینده باید منتظر شکست جدید آنان در این محور بود.