هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 22:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 15:44 2019-3-12 15:44:21
شناسه خبر : 310443
وزیر خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت، اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره کمپانی "روس‌نفت" و ونزوئلا بر خلاف قوانین بین‌المللی است.
وزیر خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت، اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره کمپانی "روس‌نفت" و ونزوئلا بر خلاف قوانین بین‌المللی است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اوایل امروز، کمپانی روس‌نفت و مدیریت آن در خرید نفت از ونزوئلا را دور زدن تحریم‌های آمریکایی خوانده بود.
 
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری پس از گفتگو با کارین کنیس، وزیر امور خارجه اتریش گفت: این اظهارات بر اساس قوانین بین المللی است؟ به هیچ وجه.
 
لاوروف همچنین درباره برنامه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کمک به سایر کشورها برای مقابله با روسیه گفت: آمریکا تلاش می‌کند تا متحدان را بخرد. پیشنهاد ترامپ برای کمک ۵۰۰ میلیون دلاری به سایر کشورها در مقابله با نفوذ ادعایی روسیه، دیپلماسی نیست و آمریکا تلاش می‌کند تا متحدان را بخرد.
 
روز دوشنبه، دفتر مدیریت و بودجه آمریکا اعلام کرد که ترامپ درخواست ۵۰۰ میلیون دلار در پیشنهاد بودجه ۲۰۲۰ خود برای تأمین حمایت از کشورهایی در اروپا و آسیا برای مقابله با نفوذ ادعایی روسیه داده است.
 
لاوروف همچنین گفت: آنچه ما در درخواست دولت آمریکا در چارچوب بودجه برای سال آتی میلادی می‌بینیم، دیپلماسی نیست بلکه دیپلماسی مدرن آمریکا است که به تهدیدها و تحریم‌ها یا آنطور که مشخص است، خرید متحدان محدود شده است.
 
وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: به هرحال، من مطمئن نیستم که چه تعداد از کشورهای دریافت کننده تمایل به این ایده خریده شدن دارند. اما با توجه به این رویکردهای جدید واشنگتن، نمی‌توانم این را رد کنم که اگر آنها این کمک‌ها را رد کنند، با تحریم‌هایی روبرو می‌شوند. آنها باید انتخاب کنند.