هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 22:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 14:56 2019-3-12 14:56:29
شناسه خبر : 310404
نیروهای سوریه دموکراتیک از کشته شدن ۳۸ تن از اعضای داعش در شهرک الباغوز در شرق قرات و نیز کشته شدن سه نیروی نظامی خود و زخمی شدن 10 تن دیگر خبر دادند.
نیروهای سوریه دموکراتیک از کشته شدن ۳۸ تن از اعضای داعش در شهرک الباغوز در شرق قرات و نیز کشته شدن سه نیروی نظامی خود و زخمی شدن 10 تن دیگر خبر دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، به نقل از الیوم‌السابع، نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند که ۳۸ تن از اعضای گروه تروریستی داعش در حملات شدید علیه آخرین مقر داعش در شرق سوریه کشته شدند.
 
در همین راستا، مصطفی بالی، مدیر دفتر رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که در درگیری با اعضای داعش در شهرک الباغوز  سه تن از نیروهای قسد کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.
 
نیروهای سوریه دموکراتیک یکشنبه‌شب بعد از پایان مهلت داده شده به تروریست‌های داعش برای تسلیم خود، عملیاتشان را برای آزادی الباغوز از سر گرفتند.
 
شکست داعش در الباغوز نقطه تحول مهمی در جنگ علیه تروریسم محسوب می‌شود و با این شکست داعش تمامی مناطق خود را در مرز سوریه و عراق از دست می‌دهد. هرچند همچنان تهدید امنیتی علیه سوریه و عراق محسوب می‌شود.
 
نیروهای سوریه دموکراتیک تاکید می‌کنند که عملیات تا زمان آزادی کامل الباغوز و پایان حضور داعش در این منطقه ادامه خواهد داشت اما زمان قطعی آن را اعلام نمی‌کنند.
 
این در حالی است که دیده بان حقوق بشر سوریه از کند شدن آهنگ پیشروی نیروهای سوریه دموکراتیک در عملیات الباغوز خبر داد.