هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 22:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 13:55 2019-3-12 13:55:51
شناسه خبر : 310368
یکی از مقامات ارشد نظامی کره جنوبی تاکید کرد که فعالیت‌های موشکی همسایه شمالی خود را به دقت زیر نظر دارد.
یکی از مقامات ارشد نظامی کره جنوبی تاکید کرد که فعالیت‌های موشکی همسایه شمالی خود را به دقت زیر نظر دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، ارتش کره جنوبی روز دوشنبه و پس از انتشار گزارشاتی مبنی بر آمادگی کره شمالی برای پرتاب یک موشک دور برد یا ماهواره اعلام کرد که به دقت اقدامات همسایه شمالی خود را زیر نظر دارد.
 
تصاویر ماهواره‌ای نیز حاکی از فعالیتهایی در سایت پرتاب موشکی سوهائی و مرکز تحقیقاتی موشکی سانومدونگ در نزدیکی پیونگ یانگ است.
 
سخنگوی رئیس ستاد مشترک کره جنوبی گفت کره شمالی " به دقت تمام سناریوهای ممکن ازجمله پرتاب موشکی" در مرز را با همکاری آمریکا ردیابی کرده و زیر نظر دارد.
 
در همین ارتباط یک مشاور امنیت ملی مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) گفت ممکن است کره شمالی نه برای فریبکاری، بلکه به منظور کسب مصونیت در برابر شکستهای مذاکره با آمریکا باشد.
 
مون چونگ این، مشاور رئیس جمهوری کره جنوبی گفت : با این وجود نیز کره شمالی باید از انجام چنین کارهای بی اهمیتی امتناع کند.
 
وی در جریان نشستی با خبرنگاران گفت: اگر کره شمالی به دنبال امتیازگیری در مذاکرات باشد، این کار انتخاب بسیار بدی خواهد بود.
 
از سوی دیگر «استیون بیگان» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور کره شمالی روز دوشنبه طی سخنرانی خود در یک کنفرانس هسته‌ای در واشنگتن تصریح کرد: «بین دو طرف [آمریکا و کره شمالی] همچنان شکاف‌هایی وجود دارد و کره شمالی باید نشان دهد که به از بین بردن سلاح‌های هسته‌ای خود کاملاً متعهد است».