هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 00:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 13:53 2019-3-12 13:53:08
شناسه خبر : 310365
نماینده تهران در مجلس، نسبت به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه بودجه سال ۹۸ انتقاد کرد.
نماینده تهران در مجلس، نسبت به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه بودجه سال ۹۸ انتقاد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 21 اسفند) قوه مقننه و  با استناد به اصل 112 قانون اساسی در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان بر لایحه بودجه سال 98 کل کشور گفت: کمیسیون تلفیق بودجه ایراداتی را برطرف کرده که مجمع تشخیص مصلحت به آنها ایراد وارد کرده بود.
 
وی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی‌تواند به مصوبات مجلس ایراد وارد کند، ادامه داد: مجمع نمی‌تواند مانند شورای نگهبان بعد از مصوبه مجلس به آن ورود کند و بگوید باید مصوبه‌ای اصلاح شود، بلکه می‌تواند در جریان تصویب طرح یا لایحه اعلام نظر کند تا مجلس آن نظر را اعمال کند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه این اقدام مجمع خلاف اصل 112 قانون اساسی است، اظهار داشت: مجلس نباید به این ایرادات مجمع وارد شود، چرا که در آینده به جای یک شورای نگهبان، دو شورای نگهبان، خواهیم داشت.
 
مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این اخطار گفت: ما نظر شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه را بررسی می‌کنیم و در صورتی که نمایندگان بر مصوبات خود مجدداً اصرار کنند، برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت ارسال می‌شود.