هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 22:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 12:02 2019-3-12 12:02:56
شناسه خبر : 310344
یکی از روسای شورای نظامی منبج به پایگاه المانیتور گفته، در قالب توافق صورت گرفته با روسیه، با خروج آمریکایی ها از این منطقه، نیروهای روسی از منبج دفاع خواهند کرد.
یکی از روسای شورای نظامی منبج به پایگاه المانیتور گفته، در قالب توافق صورت گرفته با روسیه، با خروج آمریکایی ها از این منطقه، نیروهای روسی از منبج دفاع خواهند کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، نیروهای روسیه از شهر «منبج» واقع در شمال سوریه در برابر ترکیه دفاع خواهند کرد.
 
در صورتی که نیروهای آمریکایی منطقه را ترک کند، در قالب توافق لفظی میان  فرماندهان روسی و شورای نظامی منبج نیروهای روسی از این شهر حفاظت می‌کند. «محمد مصطفی» یکی از روسای این نهاد در گفت‌وگوی اختصاصی با المانیتور گفت: «فرماندهان روسی دقیقا دو روز پیش به ما گفتند که به محض اینکه آمریکایی‌ها منظقه را ترک کنند، آنها نیروهای خود را در سرحد منطقه (فصل جدایی منبج و ناحیه تحت کنترل ترکیه) مستقر خواهند کرد و گفتند که اگر آمریکایی ها همین فردا از منطقه خارج شوند در این صورت ما جای آنها را خواهیم گرفت.»
 
مصطفی با نام مستعار «ابو عادل» همچنین گفت که این تغییر آسان خواهد بود چرا که فقط نیم کیلومتر میان نیروهای آمریکایی و روسی فاصله است. المانیتور نوشت که با بررسی‌هایی که انجام داده به این نتیجه رسیده که فقط پنج دقیقه میان مقر آمریکایی‌ و روس‌ فاصله است.
 
در ۲۱ ژانویه گذشته (اول بهمن ۱۳۹۷) انفجار انتحاری کاروانی از نظامیان آمریکایی را در حومه جنوبی حسکه هدف قرار داد که در این انفجار ۵ شبه نظامی کُرد که به همراه نظامیان آمریکایی بودند کشته شدند. پیشتر و در ۱۶ ژانویه (۲۶ دی ماه ۱۳۹۷) یک گشتی نظامیان آمریکایی در مرکز شهر منبج هدف قرار گرفت که طی آن ۱۰ غیرنظامی و ۵ شبه نظامی محلی به اضافه ۴ آمریکایی که شامل ۲ نظامی و ۲ پیمانکار وزارت دفاع آمریکا بودند، کشته شدند. این عملیات انتحاری تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که قصد دارد نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند.