هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 22:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 11:38 2019-3-12 11:38:29
شناسه خبر : 310332
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه دستگاه قضایی یکی از پرمشغله‌ترین نهادهای حکومتی است، گفت: کاهش معضل پرونده‌های قضایی نیاز به اصلاح قوانین و عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در کشور دارد.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه دستگاه قضایی یکی از پرمشغله‌ترین نهادهای حکومتی است، گفت: کاهش معضل پرونده‌های قضایی نیاز به اصلاح قوانین و عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در کشور دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محسن هاشمی در ابتدای صدوسیودومین جلسه شورای شهر تهران، فعالیت حجت الاسلاموالمسلمین رئیسی در  سمت ریاست قوه قضاییه را به وی تبریک گفت و برای تحقق ماموریت‌ها و اهداف مدنظر رهبرمعظم انقلاب در حکم انتصاب، آرزوی موفقیت کرد.
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه دستگاه قضایی با حدود 30 میلیون پرونده در جریان، یکی از پرمشغله‌ترین نهادهای حکومتی است تاکید کرد: کاهش این معضل نیاز به اصلاح قوانین، رویه‌ها و عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در کشور دارد.
 
وی رابطه بین مدیریت شهری و دستگاه قضایی را نیز یکی از موضوعات راهبردی دانست که می‌تواند در ارتقاء خدمت‌رسانی و رضایت مردم از نظام نقش موثری ایفا کند.
 
هاشمی افزود: دیوان عدالت اداری به عنوان مرجع رسیدگی شکایات شهروندان از تصمیمات مدیریت شهری و محاکم حقوقی دادگستری به عنوان مرجع رسیدگی به اختلافات حقوقی و ملکی بخش قابل توجهی از مشغله خود را به موضوعات بین شهروندان، شهرداری‌ها و اشخاص ثالث اختصاص داده‌اند که می‌توان با پیگیری رویکرد پرونده‌زدایی، بخشی از این معضلات و شکایات را با اصلاح قوانین، مقرارت، رویه‌ها و تصمیم‌گیری‌های صحیح و به موقع کاهش داد.
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بازرسی کل کشور نیز به عنوان یک نهاد عمومی نظارتی بر عملکرد مدیریت شهری نظارت دارد و همچنین دادگاه‌های کارکنان دولت و دادسرای نظامی نیز در حال رسیدگی به پروندههای مشهور و مهم شهرداری تهران هستند که امیدواریم با اطلاع‌رسانی شفاف و رسیدگی منصفانه، قاطع و صیانت از حقوق بیت‌المال، دستگاه قضائیه در دوره جدید بتواند آسیب‌های وارده به اعتماد عمومی در سال‌های اخیر را ترمیم کند.
 
وی در پایان تصریح کرد: شورای پنجم به عنوان مرجع سیاستگذار و ناظر عملکرد مدیریت شهری، آمادگی خود را برای تعامل با دستگاه قضایی و ریاست جدید قوه قضائیه در جهت تحقق منویات رهبر انقلاب در بهبود خدمت‌رسانی، مبارزه با فساد و رانت و افزایش کارآمدی اعلام می‌کند.