هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 00:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 اسفند 1397 ساعت 17:19 2019-3-11 17:19:00
شناسه خبر : 310189

روزنامه ابتکار - به مدیرمسئولی «محمد علی وکیلی» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس- مطلبی درباره مشروبات الکلی نوشت.

این روزنامه اصلاح طلب در ابتدای این گزارش، عمل شراب خواری را با جزییات اینگونه روایت می‌کند: «گیلاس‌ها را به هم می‌زنند، پیک‌ها را یکی بعد از دیگری بالا می‌روند، پشت بند هر جرعه، مزه‌ای به دهان می‌اندازند، شات پشت شات می‌ریزند و از احساس رخنه الکل در خونشان خوش خوشانشان می‌شود. اما نمی‌دانند که شاید در پس این خوشی، ناخوشی‌ای به رنگ سیاه کوری، نارسایی کلیه، آسیب به کبد و یا حتی مرگ منتظرشان باشد. اخبار مربوط به مسمومیت بر اثر مشروبات الکلی دست‌ساز در سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر شده است».

ابتکار در ادامه نوشت: «تهیه، توزیع و مصرف الکل در ایران با استناد به موازین شرع اسلام ممنوع بوده و جرم است و برای مصرف آن حد هم تعیین شده است. با این حال، نمی‌توان منکر گستردگی روزافزون این ماده در ایران در سال‌های گذشته شد. در عین حال، افزایش قیمت ارز باعث شده است که مشروبات الکلی وارداتی نیز بیش از گذشته گران شوند و همین دلیلی شده تا سودجویان نه تنها به تهیه و توزیع هر چه بیشتر مشروبات خانگی روی بیاورند که از تقلب در ساخت این مشروبات یا پر کردن شیشه‌های مشروبات خارجی و فروش آن به قیمت گرانتر نیز پرهیز نکنند…نمی‌توان مثل نقل قولی از یکی از مسئولان اظهار کرد که هر کس مشروبات الکلی می‌خورد، حقش است بمیرد! به هر حال جان هر انسانی محترم است و وظیفه مسئولان امر این است که در کاهش آمار مرگ‌ومیر و مصدومان مشروبات الکلی هم تلاش کنند. با این همه، شاید تا آن موقع، بهترین موضوع، رعایت احتیاط از سوی مصرف‌کنندگان این مشروبات باشد.»

این روزنامه اصلاح طلب با قبح زدایی از عمل حرام شراب خواری، به مصرف کنندگان توصیه کرده است که در مصرف مشروبات الکلی احتیاط کنند و به عبارتی درباره اصل بودن آن اطمینان کامل کسب کنند تا به تبعات مصرف مشروبات تقلبی دچار نشوند!

این توصیه در حالی است که خوردن مشروبات الکلی در هر حالتی حرام بوده و بنابراین اقدام روزنامه مذکور، دهن کجی به احکام اسلام، گردن کشی مقابل قانون و ترویج فحشا است.

در شرع مقدس اسلام و قانون مجازات کشورمان برای شرب خمر در مرتبه اول «۸۰ ضربه شلاق» و در صورت تکرار «اعدام» در نظر گرفته شده است، این احکام جزء حدود الهی است و قانونگذار نمی‌تواند از آن کاسته یا به آن بیفزاید، راه حل کاهش شرب خمر در جامعه این است که در مقام اجرا نیز اغماض‌های نابجا صورت نگیرد. قطعاً چنانچه همان مجازات بدنی مرحله اول (۸۰ ضربه شلاق) بدون اغماض اجرا شود کار اغلب افراد به مرحله دوم و اعدام کشیده نخواهد شد.

این روزنامه اصلاح طلب پیش از این نیز در مطلبی به ساحت سیدالشهدا (ع) جسارت کرد. روزنامه ابتکار همچنین چندی پیش به علیه مراسم عزاداری امام حسین (ع) پرداخت.

این روزنامه اصلاح طلب همچنین چندی پیش با توهین به سردار قاسم سلیمانی، وی را «سربازِ دلواپسِ سیاست»! نامید!

لازم به ذکر است که چندی پیش «عباس عبدی» از فعالین اصلاح طلب مدعی شده بود که باید در مواجهه با مسئله شراب خواری، همانند دوره شاه رفتار کنیم!

لازم و ضروری است که مراجع ذیربط با این قبیل مطالب در روزنامه‌های اصلاح طلب برخورد کنند.