هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 22:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 15 اسفند 1397 ساعت 16:14 2019-3-6 16:14:10
شناسه خبر : 309228

 علی حیدریان ظهر چهارشنبه در مراسم درختکاری که با حضور محمد امامی امین معاون استاندار، اعضای شورای شهر، ورزشکاران و دانش آموزان برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: در این مراسم جهت حفظ و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بنا را بر این نهادیم که فریضه نیکوی ۱۵۰۰ اصله درخت را جهت یادبود ۱۵۰۰ شهید شمیرانات کاشته شود.

 

وی با بیان اینکه کاشت هر اصله درخت احیا حیات است، عنوان کرد: فضاهای سبز و بوستان‌ها از الزامات زندگی شهری به شمار می‌روند، چرا که علاوه بر ارزش‌های جانشین نشدنی زیست محیطی نظیر تلطیف هوا و تعدیل دما، در زیباسازی شهر و حفظ آرامش و شادابی شهروندان نیز تأثیر مستقیم دارد.

 

حیدریان با اشاره به اینکه درختان ریه‌های تنفسی یک شهر هستند و نقش مهمی در تأمین سلامت اعضای جامعه ایفا می‌کنند، افزود: باید طبیعت را که مظهر جمال و سخاوت خداوند است قدر بدانیم و همه در مقابل حفظ و گسترش آن به درستی انجام وظیفه کنیم.

 

شهردار لواسان با بیان اینکه شهرها و روستاها و زندگی ابنا بشر در بستر طبیعت شکل گرفته است، یادآور شد: از این رو انسان همواره کوشیده است مظاهر طبیعت را به زیستگاه خود ببرد تا آرامش را در این بستر تجربه کند.

 

وی با اشاره به اینکه از گذشته تا کنون بعضی اقدامات غیر کارشناسی انجام شده و مداخلاتی در طبیعت رخ داده است، افزود: این اقدامات اعم از فعالیت‌های عمرانی، راه سازی و شهرسازی هر چند با نیت خدمت رسانی انجام شده است خسارت‌های جبران نا پذیری برای زیستگاه بشر در پی داشته است که با یک ارزیابی علمی و دید مقدماتی مشخص می‌شود.

 

 

مهر