هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 اسفند 1397 ساعت 14:26 2019-3-5 14:26:32
شناسه خبر : 308852
بعد از گذشت سه دهه، ترویج فحشا و ابتذال از سینما به فشن‌شوها و رقص‌ زنان رسیده است. فشن شوهایی که در تهران به صورت مختلط برگزار می‌شود و هیچ‌کس هم مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد.
بعد از گذشت سه دهه، ترویج فحشا و ابتذال از سینما به فشن‌شوها و رقص‌ زنان رسیده است. فشن شوهایی که در تهران به صورت مختلط برگزار می‌شود و هیچ‌کس هم مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد.
گروه فرهنگی-رجانیوز: اسفندماه سال 69 بود که آیت‌الله جنتی در اعتراض به جشنواره فیلم فجر در نماز جمعه گفت: «حرکت خزنده اي به نام هنر در بعضي جشنواره هاي مبتذل و مجلات توسط افرادي طاغوتي که منزوي شده بودند، به راه افتاده است» مراد آیت‌الله جنتی این بود که به اسم هنر، ابتذال و فحشا ترویج و عادی‌سازی می‌شود؛ برای همین هم در تریبون نماز جمعه، به وزارت ارشاد آن زمان که مدیریتش با محمدخاتمی بود، تذکر جدی داده شد که به عنوان وزیر ارشاد باید در مقابل هجمه‌ی فرهنگی طاغوت ایستاد. 
 
به گزارش رجانیوز این که آن پند و اندرز تاریخی در خاتمی اثری نداشت قسمت جالب ماجرا نیست. خاتمی در زمان ریاست جمهوری خود نیز اهتمام چندانی به حفظ ارزش‌ها از خود نشان نمی‌داد و وضعیت فرهنگی کشور در دوران او بدتر از قبل نیز شد. 
 
حالا بعد از گذشت سه دهه، ترویج فحشا و ابتذال از سینما به فشن‌شوها و رقص‌ زنان رسیده است. فشن شوهایی که در تهران به صورت مختلط برگزار می‌شود و هیچ‌کس هم مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد. 
 
چندی پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد، فشن‌شویی مختلط با پوشش‌هایی عجیب و غریب در تالار آیینه دیوان لواسان در حال اجراست. بعد از دیدن این فیلم اولین سوالی که به ذهن متبادر می‌شود این است که این اتفاقات چگونه از نظر وزارت ارشاد و مراجع قضایی دور مانده است. 
 
 
 
 
عده‌ای با اجاره‌ی تالاری قصد برگزاری فشن‌شویی نامتعارف و مختلط را دارند و به راحتی نیز به مقصود خود می‌رسند. آن‌ها به قدری از آزادی برخوردارند که فیلم مراسم را هم منتشر می‌کنند. باید پرسید این بی‌خیالی مسئولین ارشاد از کجا آب می‌خورد. این یک بی‌خیالی متاثر از حواس‌پرتی بوده یا مانند ماجرای خاتمی یک نشت عقیدتیست و از روی تعمد این طیف مروج بی‌بندوباری به حال خود رها شده‌اند؟
 
باید گفت بی‌توجهی مسئولان تنها به فشن‌‌شوی لواسان ختم نمی‌شود. چندی پیش در دانشگاه الزهرا نیز فشن‌شویی مانند فشن‌شوی لواسان برگزار شده بود که در آن هم لباس‌های عجیب و غریب به نمایش گذاشته شده بود. آن مراسم هم زیرنظر مسئولان دانشگاه برگزار شده بود.
 
 
 
فارغ از فشن‌شوها مقوله‌ی مهم دیگری که این اواخر شدت گرفته است، مقوله رقص بانوان با عناوین جعلی‌ای مانند ورزش و نرمش است. مسئله زمانی حاد می‌شود که اغلب این رقص‌های دسته جمعی در مقابل مسئولان اتفاق می‌افتند و کسی نیز به این امر معترض نیست.
 
 
 
در مراسمی که دانشگاه الزهرا به مناسبت شب یلدا برگزار کرده چند دختر جوان روی سن با هم شروع به رقصیدن می‌کنند و خبری از مسئولان ذی‌ربط نیست. 
 
 
 
بیرون از دانشگاه الزهرا هم وضعیتی مشابه وجود دارد. در میادین عمومی زنان در مقابل مردان و بعضا مسئولین بالا و پایین می‌پرند، رقصی که اسم ورزش روی آن گویا مجوز آن را صادر کرده است. 
 
این اواخر تعداد فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی که عده‌ای دارند در مقابل مسئولان می‌رقصند زیاد شده است. گویا دیگر رقصیدن، علی‌الخصوص رقص زنان در بین بخشی از مسئولان قبح خود را از دست داده و دیگر اهمیتی ندارد. وزارت ارشاد که تکلیفش مشخص است؛ در حوزه کتاب، تئاتر و سینما بیشتر حامی ضدفرهنگ‌هاست تا منتقد و مخالف آن‌ها. 
 
 
 
باید به صورت جدی سوال کرد که متولی فرهنگ ایرانی اسلامی مردم این کشور چه نهاد و چه سازمانیست؟ چه کسانی قرار است از ارزش‌های اسلامی و اخلاقی جامعه در برابر ناتوی فرهنگی دشمن دفاع کنند؟ باید این روزها به صورت محکم‌تری از وزارت ارشاد و مراجع قضایی مطالبه کرد. اگر وزارت ارشاد به وظیفه خود عمل نمی‌کند، مراجع قضایی باید هزینه‌ی تولید محصولات ضدفرهنگی و مروج فحشا را بالاببرند.
 
علاوه بر این‌ها نباید نقش صداوسیما در قبح شکنی از ورزش زنان در ملاعام را نادیده گرفت. دربرنامه‌ی عصر جدید که یک برنامه‌ی استعدادیابیست و چند وقتی می‌شود از شبکه‌ی سه در حال پخش است، چندین بار تصاویر زنانی به نمایش گذاشته شده است که در حال ورزش‌های ژیمناستیک و آکروباتیک هستند. البته کسی نمی‌گوید که نباید زنان ورزش کنند و بحث بر سر پایین آوردن شان زن و قبح شکنی آن در صداوسیماست. وقتی اجازه‌ی پخش ورزش زنان از صداوسیما داده شود آن موقع ورزش‌هایی که در ملاعام انجام می‌شود و دست کمی از رقص ندارند نیز توجیه پذیر می‌شوند. 
 
به صورت کلی باید گفت که امروز ابتذال از طرف مسئولین و صداوسیما به صورت واضحی قبح‌زدایی می‌شود و صدای هیچ‌کسی هم درنمی‌آید. امروز خبری هم از خطبه‌های پرشور نمازجمعه علیه فساد و ترویج آن نیست. 
 


دیدگاه کاربران

چشم ما روشن
غیرت پر

لبباسهایی که پوشیدند مربوط به شیطان پرستها است.در چند سال قبل هم برای افتتاح یک تونل با حضور سران کشورهای اروپایی لباسهایی شبیه به اینها توسط به اصطلاح هنروران به نمایش گذاشته شده است.شاخ بز یکی از نمادهای مورد استفاده این جماعت است

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و آخر تابع له علی ذلک اللهم