هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 00:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 اسفند 1397 ساعت 13:20 2019-3-4 13:20:46
شناسه خبر : 308665

5 هزار نفر از نخبگان زن بسیجی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیانیه ای را صادر کرده اند که به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند منان را سپاس که انقلاب اسلامی ایران در مبارزه با قدرت‌های استکباری و مادی جهان، به پیروزی رسید و پرچم توحید را در پیش چشم جهانیان برافراشت تا در دورانی که بشریت در محاصره افکار دنیازده و نفسانی شرقی و غربی، اسیر مطامع جنود شیطانی سلطه‌طلب بود، بار دیگر یگانه پرستی و حرکت جهادی در تحقق نظام توحیدی را که ادامه دهنده راه انبیا علیهم‌السلام بود، به منصه ظهور رساند و امدادهای غیبی فراوانی را از سوی خداوند متعال دریافت نماید تا هم در پیش چشم دشمنان الهی قدرت اسلام را به نمایش گذارد، هم مایه قوت قلب و افزایش استقامت سربازان جبهه توحیدی و مستضعفان جهان گردد.


بسی مایه افتخار است که در این حرکت جهادی پرفراز و نشیب، زنان از پیشگامان بوده‌اند تا جایی که رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی رحمه الله علیه، از زنان به‌عنوان رهبران نهضت یاد می‌کنند و پیروزی انقلاب اسلامی را وابسته به پیشقدمی و تحول زنان معرفی می‌کنند. زنانی که در عصر جاهلیت مدرن پهلوی، گرفتار و اسیر نگاه‌های سنت‌محور مادی و زن‌ستیز از یک سو، و نگاه‌های ظاهرا متعارض با آن یعنی مدرن و فمنیستی که علی‌رغم ارائه شعارهای آزادی‌بخش به زنان، اسارت نوین را برایشان به ارمغان آورده بود، خود را رهانده و با نه گفتن به الگوی عروسک پندارانه و فریبایی زن، به دامان اسلام پناه آوردند و آزادی حقیقی را در تمسک به اسلام و در نظام ولایت فقیه دیدند.
تاریخ گواهی می‌دهد که زنان در تحقق نهضت اسلامی و حفظ آن از تمامی شیطنت‌های دشمنان، هشیارانه و با بصیرت، از مال و جان و عزیزان خود گذشتند تا نهال نوپای انقلاب اسلامی روز به روز قدرتمندتر شود و پرچم توحید نه فقط در ایران، بلکه در پیش چشم جهانیان به اهتزار درآید، و مردم تحت ظلم مستکبران جهانخوار را امید به پیروزی جبهه حق علی‌رغم کثرت دشمنان بخشد و به سوی وحدت جهانی حول محور توحید و ولایت فرا خواند.


اکنون که به تعبیر امام خامنه ای مد ظله العالی، در دومین مرحله خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی هستیم، توجه به چند نکته را لازم می‌دانیم:
۱. گرامی می‌داریم زنان پیشگام در پیروزی انقلاب اسلامی را، چه آنان که مستقیم خود، فرزندان و همسرانشان در تحقق این امر مهم فداکاری نمودند و چه آنان که غیر مستقیم و در عرصه ای وسیعتر، سایر افراد جامعه را به تحقق بخشیدن به اهداف نظام اسلامی دعوت نمودند. همچنین بانوانی که در دوران هشت ساله دفاع مقدس، خود، همسر و فرزندانشان به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند و حماسه ها آفریدند، و در کنار ایشان بانوانی که در میادین فرهنگی تدارکاتی و امدادی پشت جبهه، نهایت جانفشانی را در حمایت از رزمندگان و سربازان جبهه اسلام به اجرا گذارده و معجزه آفریدند.


۲. گرامی می‌داریم قدر و منزلت نسل جدید زنان پس از انقلاب اسلامی را که در عرصه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی و حتی امنیتی موفقیت‌های چشمگیری را به ارمغان آوردند و مادران و همسران و خواهرانی که عزیزترین عزیزان خود را در راه دفاع از حریم اهل بیت و نابودی کفر و تزویر شیطانی از ساحت اسلام و شیعه، تقدیم نمودند و در اعتلای کلمه حق و توسعه مرزهای حکومت ولایت الله همچنان نقش پررنگ و ویژه ای ایفا نمودند.


۳. گرامی می‌داریم مقام و منزلت تمام کسانی را که در پیدایش و تحقق و تثبیت انقلاب اسلامی مجاهده کردند و مایه افتخار جمهوری اسلامی در پیش چشم جهانیان شدند تا بتوانیم دستاوردهای چهل ساله جمهوری اسلامی را در حوزه زنان به نمایش گذاریم و درخشش رشد و افتخارات زنان عفیف و باحیا که مزین به حجاب اسلامی به عنوان یکی از شعائر و بلکه نماد زن مسلمانند را در عرصه‌های علمی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و سایر عرصه‌های پیشبرنده نظام به نمایش گذاریم.


۴. امیدواریم همان‌گونه که زنان ما در گام اول انقلاب اسلامی پیشگام بوده، و در پیروزی انقلاب و حراست از آن در طول دوران دفاع مقدس و بحران های موجود پس از آن در سنگر مقاومت مجاهده نمودند در گام دوم انقلاب اسلامی نیز به نقش پیشبرنده و تمدن ساز خویش بیش از پیش واقف شوند و دسیسه دشمنان را در حمله به حریم عفاف و حیا و تخریب نظام خانواده با شکست سنگین مواجه کنند. صد البته از تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی انتظار می‌رود که زنان را در پاسداشت حریم عفاف و خانواده که به پاسداری از حریم جامعه می انجامد، یاری دهند تا بتوانیم برگ جدیدی بر درخشش زنان ایرانی در مواجهه با تمامی سرمایه‌گذاریها و نقشه‌های شوم دشمنان نظام توحیدی اسلامی به نمایش گذاریم. قدر مسلم، دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی، درد شکست دشمنان را بیش از پیش نموده و تلاش آنان را برای ضربه زدن و تضعیف این شجره چهل ساله بیشتر و گسترده‌تر می‌نماید که البته نظر به قدرت و استحکام نظامی ما در برابر دشمنان، تهاجم فرهنگی و مبارزه نرم در دستور کار دشمنان قرار گرفته و ضرورت بصیرت آحاد جامعه به‌ویژه زنان را صدچندان می‌کند.


۵. توجه همه مردم عزیز اعم از زنان و مردان و اعم از مسئولین و توده ملت را به هشیاری به رد پای دشمن در حرکات تضعیف‌کننده خانواده و تخریب جایگاه زنان جلب می‌نماییم. مشاهده می‌شود که گفتمان اسلامی در دانشگا‌ه‌ها به‌ویژه در علوم انسانی جایگاه خود را نیافته و دست‌هایی در کار است تا گفتمان نظام سلطه را پیش برد. همین خط، در ادبیات و هنر ما نیز دیده می‌شود و زن مسلمان و طراز انقلاب اسلامی آن‌گونه که شأن نظام جمهوری اسلامی است، کمتر به نمایش در می‌آید. متأسفانه دوباره نفوذ نگاه عروسک‌پندارانه و جاهلیتی به زن دیده می‌شود و حملاتی به حجاب اسلامی که رهایی‌بخش زن از اسارت هوای نفس و نگاه خیره و مبتذل مردان بیماردل است، مشاهده می‌شود. دوباره الگوهای زن شرقی و غربی در رقابت با هم پیش می‌روند و الگوی زن مسلمان را به حاشیه می‌رانند. جالب توجه است که هرچه از عمر تهاجم فرهنگی دشمن می‌گذرد، حریم حیا و حجاب بیشتر آسیب می بیند و در همین راستا، بنیان خانواده نیز دچار آسیب می شود به گونه‌ای که طبق آمار ذکر شده از سوی معاونت زنان ریاست جمهوری، آمار ازدواج و خانواده علی‌رغم رشد سایر شاخص‌های پیشرفت زنان، با کاهش مواجه شده است که این، پیشروی دشمن و نفوذ او را در کنار غفلت برخی از مسئولین نشان می‌دهد. زمانی که تحقیقات دانشگاهی به جای واکاوی دیدگاه اسلامی، به تمرکز بر الگوهای غربی بپردازند، و آنگاه که هجمه دشمن با ابزار رسانه‌ها به حریم خانواده ضربه وارد کند، و موقعی که فرهنگ سلطه‌جویانه غربی در قالب قوانین و دستورالعملهای سازمان مللی و حقوق بشری به جامعه ما نفوذ نماید، جدیت و هشیاری بیشتری از سوی مسئولین و توده ملت نیاز است، که متأسفانه در مواردی، فراموش کردن اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی و نادید گرفتن دستاوردهایی که به برکت اسلام برای زنان حاصل شد، در کنار جلب توجه برخی کوته‌فکران به زرق و برق‌های فریبنده دنیای مادی سلطه‌گر، سبب شد تا ضرباتی طاقت فرسا به جایگاه رفیع زن و مادر در حوزه حیا و خانواده وارد شود که خود مولد آسیب های بیشتری در عرصه خانواده و جامعه شد.


امید است ضمن برنامه‌ریزی‌هایی که برای حمایت از زنان آسیب‌دیده می‌شود، مدیریت کشور به سوی پیشگیری از مسائل زنان گام بردارد و ریشه تمام ناکامی ها و شکست ها که ناشی از دوری از فرامین الهی و گرایش به ماسوی‌الله و تبعیت از طواغیت است، برای مردم شریف ایران شناسانده و سوزانده شود. و الا تبعیت از فرهنگ و سبک‌زندگی غیر اسلامی، ما را در مسیر درمان بیماری‌های مختلف اجتماعی می‌اندازد و از حرکت و پویایی در مسیر رشد انقلاب اسلامی باز می‌دارد که البته با هشیاری زنان اندیشمند مسلمان و بانوان دلسوز، متدین، متعهد و عفیف ایرانی، این نقشه شوم دشمن و نفوذ او با شکست مواجه خواهد شد و پیروزی های هرچه بیشتر زنان در عرصه تحکیم خانواده، فعالیت‌های علمی، اخلاقی، فرهنگی، معنوی،سلامت، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و سایر عرصه‌های پیشبرنده انسانی مشاهده خواهد شد إن‌شاءالله.


در پایان، با سلام و درود فراوان به پیشگاه حضرت ولی‌عصر که خود حامی مجاهدان فی سبیل‌الله و سربازان نظام اسلامی هستند، هم‌چنین با درود به امام راحل، شهدای گرانقدر و دعا برای سلامتی و طول عمر رهبر عالیقدرمان، آمادگی خود برای حرکت پرتلاش و پر امید برای معرفی علمی و عملی زن طراز اسلامی را به تمامی جویندگان حق و حقیقت در سراسر دنیا اعلام می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم در دورانی که زنان دنیا در اسارت نگاه‌شهوانی، مادی، جسمانی و اقتصادی به سر می‌برند، الگوی زن نه شرقی نه غربی، که در عین درخشش در آسمان معنویت و اخلاق، در عرصه‌های علم، اقتصاد، مبارزه با فساد در عین حفظ کانون خانواده به پیشبرد اهداف آزادی‌خواهانه و تقویت استقلال و عزت ملی گام بر می‌دارد، را به منصه ظهور برسانیم و الگوی زنان جامعه‌ساز پیش از ظهور باشیم إن‌شاءالله.