هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 شهريور 1398
ساعت 18:17
به روز شده در :
شنبه 11 اسفند 1397 ساعت 15:27 2019-3-2 15:27:14
شناسه خبر : 308178
گویا قرار نیست دردسرسازی‌های سلبریتی‌ها پایان داشته باشد. سلبریتی‌هایی که نه‌تنها خودشان را پاسخگوی مردم نمی‎‌دانند که بالاتر از آن پاسخ‌گوی قانون هم نیستند و در چارچوب آن نیز عمل نمی‌کنند. گویا سلبریتی‌ها از ظن خودشان دارای یک مصونیت سیاسی و قانونی در کشورند.
گویا قرار نیست دردسرسازی‌های سلبریتی‌ها پایان داشته باشد. سلبریتی‌هایی که نه‌تنها خودشان را پاسخگوی مردم نمی‎‌دانند که بالاتر از آن پاسخ‌گوی قانون هم نیستند و در چارچوب آن نیز عمل نمی‌کنند. گویا سلبریتی‌ها از ظن خودشان دارای یک مصونیت سیاسی و قانونی در کشورند.
گروه سیاسی-رجانیوز: گویا قرار نیست دردسرسازی‌های سلبریتی‌ها پایان داشته باشد. سلبریتی‌هایی که نه‌تنها خودشان را پاسخگوی مردم نمی‎‌دانند که بالاتر از آن پاسخ‌گوی قانون هم نیستند و در چارچوب آن نیز عمل نمی‌کنند. گویا سلبریتی‌ها از ظن خودشان دارای یک مصونیت سیاسی و قانونی در کشورند. در همین راستا فرهاد مجیدی سلبریتی محبوب استقلالی‌ها اخیرا فیلمی را در اینستاگرام خود منتشر کرد که سروصداهای زیادی را به دنبال داشت.
 
به گزارش رجانیوز حوادث و اتفاقات مربوط به رانندگی از آن دست حوادث همه‌گیریست که ناچار اکثر مردم با آن رو به رو شده‌اند. حوادثی که گاها به پرداخت جریمه هم منجر می‌شود. حالا در این میان هستند سلبریتی‌هایی که خود را تافته‌ی جدا بافته‌ای می‌دانند که قانون مشمول آنان نمی‌شود. فرهاد مجیدی یکی از همان سلبریتی‌هایی است که اخیرا سروصداهای زیادی را بوجود آورده است.
 
 
 
 
مجیدی چندی پیش در صفحه‌ی مجازی خود در اینستاگرام فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌داد او توسط مامور راه‌نمایی و رانندگی متوقف شده و در برابر تست الکل و دادن مدرک خودداری می‌کند. 
 
ماجرا از این قرار بوده که فرهاد مجیدی مربی تیم استقلال بعد از بازگشت از اهواز و در راه خانه به علت سرعت غیرمجاز توسط مامور راهنمایی و رانندگی متوقف می‌شود. او در ادامه به جای همکاری با پلیس راهور اقدام به فیلم گرفتن از او و منتشر کردن در فضای مجازی می‌کند. 
 
فرهاد مجیدی در اینستاگرامش مدعی می‌شود که ماموری که او را متوقف کرده پرسپولیسی بوده و همین باعث شده که او را متوقف کند و رفتار بدی را با او داشته باشد. 
 
 
 
 
این درحالیست که سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور کشور درباره این ماجرا گفته است: 
«خودروی توقیف شده بر اساس سرعت‌سنج پلیس ۱۳۰ کیلومتر سرعت داشته درحالی که سرعت مجاز در بزرگراه مدرس ۸۰ کیلومتر است. افسر مربوطه از راننده خودرو درخواست مدارک خودرو را دارد که متاسفانه راننده مدارکی ارائه نمی کند. این سرعت غیر مجاز و نداشتن مدارک برای توقیف خودرو کافی است و در حقیقت افسر مربوطه مر قانون را اجرا کرده است.»
 
بنابراین همانگونه که سرهنگ جهانی بیان می‌کند مجیدی در بزرگراهی که سرعت مجازش 80 کیلومتر است با 130 کیلومتر بر ساعت رانندگی می‌کرده و به درستی توسط افسر مربوطه متوقف شده است. از سویی دیگر باید از مجیدی پرسید که مگر روی ماشین او نوشته شده بوده که این ماشین متعلق به کیست؟ پس چگونه می‌شود ادعا کرد که افسر راهنمایی و رانندگی به خاطر پرسپولیسی بودن او را متوقف کرده است.
 
از طرفی محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز به درگیری فرهاد مجیدی با مامور راهنمایی و رانندگی واکنش نشان داده و گفته بود:
بنده فیلم استوری فرهاد مجیدی را در اینستاگرام دیدم و برخورد مامور ما کاملا درست بوده است... پلیس اگر از فردی تست می‌گیرد؛ آن فرد اگر مشکلی ندارد چرا باید در برابر تست دادن مقاومت کند! آقای مجیدی اگر با سرعت غیرمجاز رانندگی کرده باید به واکنش پلیس احترام بگذارد، چراکه این موضوع در تمام دنیا متداول است و حتی در کشور‌های آلمان، انگلیس با رانندگان متخلف برخورد قاطع می‌شود.» 
 
 
 
 
 
 
علی علیزاده، فعال سیاسی و استاد دانشگاه نیز در صفحه‌ی شخصی خود در توییتر با اشاره به برخورد قاطع با متخلفین در همه‌ جای دنیا نوشت: 
«فرهاد مجیدی بازیکن سابق اسقلال برای سرعت بالا متوقف شده. اما از دادن تست الکل خودداری و به جایش با پلیس مجادله و از پلیس فیلم گرفته.نباید گذاشت اقتدار پلیس ایران تا این حد پایین بیاید. مجیدی اگر در آمریکا چنین میکرد، رسانه‌ها نابودش میکردند. البته اگر از شلیک پلیس زنده مانده بود.
فرهاد مجیدی اول یک مامور پلیس را تحقیر کرد. ولی با کشاندن دعوا به شبکه‌های اجتماعی کل پلیس را. با یقین می‌گویم در هیچ‌یک از کشورهای لیبرال غربی، یک سلبریتی چنین جراتی نمیکرد. اگر ناجا و فرماندهانش مقابل طاغی‌گری یک سلبریتی نایستند، مسئول هرج و مرج و بی‌قانونی آینده ایران خواهند بود.»
 
 
 
 
 
 
اقدام فرهاد مجیدی در فضای مجازی بازتاب‌های منفی فراوانی را به دنبال داشت. اغلب منتقدان و کاربران فضای مجازی نیز اقدام او را فرار از قانون به واسطه شهرت و کشاندن مناقشه به سمت استقلال و پرسپولیسی کردن ماجرا قلمداد کرده بودند. 
 
با همه‌ی این اوصاف مجیدی با گذاشتن پستی در اینستاگرام خود ضمن تقدیر و تشکر از ناجا، اعلام کرد که ماجرای او و مامور راهور توسط حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ پیگیری شده و به سرانجام رسیده است. البته هنوز مشخص نیست که مجیدی به واسطه شهرت خود، از تخلفات فرار کرده و با یک حکم ماشین لوکسش از پارکینگ درآمده یا قانون برای او مانند دیگر شهروندان اعمال شده است.
 
 
 
 
به هرحال اگر قانون نیز برای مجیدی مانند دیگر شهروندان اعمال شده باشد باز هم باید تاسف خورد از سلبریتی‌هایی که خود را بالاتر از قانون می‌بینند و گمان می‌کنند که شهرت برای آنان مصونیت آورده است. چندی پیش نیز مهناز افشار با تبلیغ دارویی که می‌توانست جان تعداد زیادی از هم‌وطنان را به خطر بیاندازد دچار تخلفی آشکار شده بود، اما به جای معذرت‌خواهی و قبول اشتباه، با ایجاد فضای جنجالی در صفحات مجازی خود به دنبال فرار از قانون بود. گویا سلبریتی‌ها گمان می‌کنند که شهرت برای آنان مصونیت سیاسی و قانونی به همراه می‌آورد.