هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 مرداد 1398
ساعت 06:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 7 اسفند 1397 ساعت 17:19 2019-2-26 17:19:03
شناسه خبر : 307459
 بدون شک آمریکایی ها تعدادی مشخص از عناصر تروریستی که مهرهای سوخته به شمار می آیند را به دولت عراق تحویل می دهند تا چهره ای مطلوب از خود نشان دهند و بهره برداری سیاسی کنند اما سایر تروریست های داعش را به صورت پنهانی در پایگاه های نظامی خود نگه می دارند تا در فرصت مناسب دوباره از آنان استفاده کنند.
بدون شک آمریکایی ها تعدادی مشخص از عناصر تروریستی که مهرهای سوخته به شمار می آیند را به دولت عراق تحویل می دهند تا چهره ای مطلوب از خود نشان دهند و بهره برداری سیاسی کنند اما سایر تروریست های داعش را به صورت پنهانی در پایگاه های نظامی خود نگه می دارند تا در فرصت مناسب دوباره از آنان استفاده کنند.
گروه بین الملل-رجانیوز: آخرین خبرها از نوار ساحلی شرق رود فرات در جنوب و جنوب شرق استان دیرالزور سوریه حاکیست، بازمانده‌های گروهک تروریستی داعش همچنان در حومه شهرک باغور فوقانی حضور دارند.
 
رسانه های غربی در روزهای گذشته تلاش فراوانی کردند تا به افکار عمومی القا کنند که کار عناصر تروریستی داعش به رهبری ائتلاف غربی و در رآس آن آمریکا در شرق رود فرات به پایان رسیده و دولت های خود را پیروز میدان و ناجی تامین امنیت مردم منطقه و جهان نشان دهند.
 
اما روایت این رسانه ها از آنچه که در شرق رود فرات می گذرد تمام واقعیت نیست و تحریف آشکار تحولات میدانی به صورت هدفمند ادامه دارد و پاسخی روشن و قانع کننده به ابهامات موجود داده نشده است.
 
رسانه های غربی به گونه ای اطلاع رسانی می کنند که تمامی عناصر تروریستی به همراه خانوادهایشان در حال تسلیم شدن هستند و شبه نظامیان کُرد آنان را به نیروهای مسلح و دولت عراق تحویل می دهند و بر روی این موج خبری تمرکز کرده اند.
 
اما یک منبع میدانی در گفت وگو با گروه بین الملل رجانیوز اعلام کرد: این که رسانه های غربی از تسلیم شدن تدریجی تمامی تروریست ها خبر می دهند صحیح نیست و تا پایان روز یکشنبه ( پنجم اسفنده ماه) فقط 330 تن از آنان که ملیت عراقی داشتند به همراه خانواده به دولت عراق تحویل داده شدند.
 
 
این منبع میدانی افزود: در روزهای گذشته حدود 300 تن از عناصر تروریستی داعش ابتدا به شمال غرب استان نینوا عراق انتقال داده شدند و در ادامه آمریکایی ها آنان را به پایگاه نظامی خود ( عین الاسد) در شمال استان الانبار منتقل کردند و رسانه های مانند بی بی سی باید پاسخ دهند چرا در این خصوص سکوت کرده اند و واقعیت های میدانی را در شرق رود فرات سانسور می کنند.
 
وی با بیان این که در میان تروریست های منتقل شده به پایگاه عین الاسد آمریکا شماری از فرماندهان داعش حضور داشتند، گفت: تعدادی از تروریست ها که دیگر کارایی ندارند به دولت عراق تحویل داده شدند اما سرکرده های داعش در امنیت هستند و این مسئله ای است که رسانه های غربی به آن اشاره ای نمی کنند.
 
 
این منبع میدانی خاطرنشان کرد: بدون شک آمریکایی ها تعدادی مشخص از عناصر تروریستی که مهرهای سوخته به شمار می آیند را به دولت عراق تحویل می دهند تا چهره ای مطلوب از خود نشان دهند و بهره برداری سیاسی کنند اما سایر تروریست های داعش را به صورت پنهانی در پایگاه های نظامی خود نگه می دارند تا در فرصت مناسب دوباره از آنان استفاده کنند.
 
 
وی تصریح کرد: در یک سال و نیم گذشته ساختار متمرکز گروه تروریستی داعش با نقش آفرینی جبهه مقاومت از هم فروپاشید اما نیروهای آمریکایی در حال بازی کردن با ته مانده های داعش در شرق رود فرات هستند تا بتوانند امتیازهای بیشتری به دست آورند.
 
این منبع میدانی تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که تعداد زیادی از فرماندهان و نیروهای زبده گروه تروریستی داعش در یک سال گذشته توسط نیروهای آمریکایی از شرق رود فرات به مکان های نامعلومی انتقال داده شدند و رسانه های غربی باید به این مسئله پاسخ دهند.
 
براساس اطلاعات به دست آمده، شماری از فرماندهان و نیروهای کار آمد داعش به جنوب استان حمص سوریه و نزدیکی منطقه التنف انتقال داده شده اند چرا که بیابانی بودن این محور محلی مناسب برای رشد و آموزش تروریست ها است.
 
 
گروهی دیگر از عناصر تروریستی به صحرای استان الانبار عراق منتقل شده اند و همه این تحولات نشان می دهد آمریکایی ها به دنبال حذف داعش نیستند و در تلاش هستند در موقعیت جدیدتری از تروریست ها استفاده کنند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، هیات حاکمه آمریکا درصدد است کشورهای مختلفی را در غرب آسیا و شمال آفریفا نا امن تر کند و همین مسئله باعث شده تا از عناصر تروریستی داعش در قالب دیگر برای اجرای این راهبرد استفاده کند.
 
در حال حاضر، حداقل هزار تن از بازمانده های گروهک تروریستی داعش با مقادیری زیادی از طلا و پول که در سال های گذشته به غارت بردند در حومه شهرک باغور فوقانی حضور دارند و نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان کُرد درصدد هستند این ثروت کلان را به دست آورند.