هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 ارديبهشت 1398
ساعت 23:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 بهمن 1397 ساعت 18:11 2019-2-19 18:11:43
شناسه خبر : 306694
یک منبع میدانی گفت: رسانه های غربی باید تحولات بیستم اردیبهشت ماه امسال و پاسخ کوبنده ارتش سوریه به تجاوز رژیم صهیونیستی را به یادآورند که چگونه 10 پایگاه نظامی اسرائیلی ها در جولان اشغالی با 57 موشک و خمپاره هدف قرار گرفته شد.
یک منبع میدانی گفت: رسانه های غربی باید تحولات بیستم اردیبهشت ماه امسال و پاسخ کوبنده ارتش سوریه به تجاوز رژیم صهیونیستی را به یادآورند که چگونه 10 پایگاه نظامی اسرائیلی ها در جولان اشغالی با 57 موشک و خمپاره هدف قرار گرفته شد.
گروه بین الملل-رجانیوز؛ ظهر روز یکشنبه، سی ام دی ماه 97، تحرکات چند گروه از نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی نشان داد که احتمال تجاوز دوباره به خاک سوریه پس از 25 روز وجود دارد و همین مسئله باعث شد تا تمامی یگان‌های ارتش سوریه به حالت آماده باش درآیند.
 
در نهایت 4 جنگنده F16 رژیم صهیونیستی 7 موشک را به سمت فرودگاه بین المللی دمشق شلیک کردند اما سامانه‌های موشکی «بوک و پانتسیر» تمامی موشک‌های شلیک شده را رهگیری و در آسمان منهدم کردند.
 
ساعت یک و ده دقیقه بامداد دوشنبه، یکم بهمن ماه به وقت دمشق نیز ارتش رژیم صهیونیستی دوباره و کمتر از 24 ساعت به خاک سوریه تجاوز کرد و در حدود یک ساعت، 20 موشک زمین به زمین به سمت استان های دمشق، درعا و سویداء شلیک کرد.
 
مناطق مختلفی از جمله « انبار سلاح در کوه المانع در حومه شهرک الکسوه، پایگاه نظامی در منطقه الدیماس، مرکز تحقیقات علمی در منطقه جمرایا، مقر نظامی در حومه منطقه صحنایا و فرودگاه دمشق» از جمله نقاطی در پایتخت سوریه بودند که توسط ارتش رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفتند.
 
 
پایگاه نظامی در شهر ازرع به همراه مقر تیپ 38 ارتش سوریه در حومه شهر درعا و پایگاه نظامی الثغله در حومه غربی استان السویداء نیز مناطق دیگری بودند که در حملات موشکی صهیونیست ها هدف قرار گرفتند.
 
سران رژیم صهیونیستی که در موج سازی های دروغین خبری و فرافکنی رسانه‌ای سابقه طولانی دارند بر روی این حملات مانور زیادی دادند و اعلام کردند که خسارت‌های سنگینی به مقرهای ایران و جبهه مقاومت حزب الله لبنان وارد آمده است.
 
اما پدافند هوایی ارتش سوریه عمده موشک‌های شلیک شده را در آسمان مناطق «سعسع، زاکیه، کناکر، الکسوه، حینه، دربل و مثلث الموت» ساقط کرد و تعدادی محدوی از موشک‌ها به اهداف اصابت کردند و خسارت‌هایی برجای گذاشتند.
 
معدود موشک هایی که توانستند از پدافند هوایی ارتش سوریه عبور کنند به انبار سلاح در کوه المانع، پایگاه نظامی در شهر ازرع و پایگاه تیپ ۳۸ ارتش سوریه در شهر صیدا در حومه شرقی شهر درعا برخورد کردند که منجر به شهادت ۴ تن از نیروهای ارتش سوریه و زخمی شدن 6 تن دیگر شد.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، پس از حملات موشکی به استان های دمشق، درعا و سویداء برخی رسانه های غربی با خبرسازی تلاش کردند که ارتش سوریه و جبهه مقاومت را در برابر صهیونیست ها ناتوان و در موقعیت ضعف نشان دهند. 
 
 
اما یک منبع میدانی در گفت وگو با گروه بین الملل رجانیوز اعلام کرد: ارتش سوریه و جبهه مقاومت از این امکان برخوردار هستند تا هر لحظه به حملات صورت گرفته واکنش مناسب نشان دهند و این مسئله‌ای است که صهیونیست‌ها به آن واقف هستند و به شدت هراس دارند.
 
این منبع میدانی گفت: رسانه های غربی باید تحولات بیستم اردیبهشت ماه امسال و پاسخ کوبنده ارتش سوریه به تجاوز رژیم صهیونیستی را به یادآورند که چگونه 10 پایگاه نظامی اسرائیلی ها در جولان اشغالی با 57 موشک و خمپاره هدف قرار گرفته شد.
 
وی افزود: پس از حملات یکم بهمن ماه، فرافکنی های رسانه های غربی ادامه پیدا کرد اما در عین حال برای سران رژیم اشغالگر صهیونیستی پیامی روشن ارسال شد که پاسخ به تجاوزات آنان قاطع، محکم و بی سابقه خواهد بود.
 
این منبع میدانی به جزئیات این پیام مهم اشاره کرد و گفت: صهیونیست ها به خوبی می دانند که ابزارهای مختلفی در سطح منطقه و جهان برای پاسخگویی به تجاوزهای نظامی آنان به خاک سوریه وجود دارد که دچار اشتباه محاسباتی نشوند.
 
وی با بیان این که رژیم صهیونیستی از خطر موجود در منطقه راهبردی الجلیل آگاه است، خاطر نشان کرد: هدف قرار دادن عمق سرزمین های اشغالی با موشک های نقطه زن فقط بخش کوچکی از پاسخ به تجاوزات آنان است.
 
این منبع میدانی افزود: سید حسن نصرالله، دبیرکل حرب الله لبنان نیز در دو سخنرانی آخر خود به صورت شفاف به صهیونیست ها هشدار داد که اگر به تجاوزهای نظامی ادامه دهند با پایان صبر استراتژیک جبهه مقاومت روبه رو می شوند.
 
وی اضافه کرد: ارتش سوریه بیستم اردیبهشت ماه در پاسخ به تجاوز نظامی صهیونیست ها، پایگاه نظامی الکترونیکی و راداری، پایگاه نظامی سِری در مرز جولان، پایگاه بزرگ نظامی مخصوص شبکه‌های بی سیم، پایگاه بزرگ نظامی پارازیت راداری، رصدخانه یک واحد سلاح دقیق، پایگاه فرود بالگردهای نظامی، ستاد فرماندهی تیپ ۸۱۰، ستاد گردان نظامی در منطقه «هرمون» و مقر زمستانی واحد ویژه ارتش رژیم صهیونیستی هدف قرار دادند و با پیام جدید هم به طرف مقابل اعلام کردند که اهداف دیگری در تیررآس است.
 
این منبع میدانی افزود: صهیونیست ها که به خوبی متوجه محتوای این پیام شدند و می دانستند با واکنش قاطع روبه رو می شوند تغییر راهبرد دادند و این مسئله بیست و سه روز بعد به صورت کامل نمود پیدا کرد.
 
ارتش رژیم صهیونیستی که فقط درصدد بود ابراز وجود کند و خود را شکست خورده نشان ندهد٬ بیست و سوم بهمن ماه در حمله محدود به استان قنیطره دیگر از جنگنده ها و یگان موشکی خود استفاده نکرد و مناطقی بی اهمیت از جمله بیمارستان تخریب شده را که در محدوده بُرد خمپاره هایش بود هدف قرار داد که هیچ دستاورد میدانی نداشت و برای آنان در حکم یک آبروریزی بزرگ بود.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، پیام واضح جبهه مقاومت و روند تحولات نشان می دهد که صهیونیست ها به صورت تدریجی در حال پذیرش واقعیت های میدانی در نزدیکی جولان و مرزهای اشغالی هستند.
 
صهیونیست ها در 7 سال گذشته ضربات سنگینی را از جبهه مقاومت دریافت کردند و سرمایه گذاری های کلان آنان به نتیجه ای نرسید و در حال حاضر هم آگاه هستند که دیگر نمی توانند توازن قدرت را در منطقه تغییر دهند و محکوم به شکست اند و بدون شک ماجراجویی های آنان در آینده هم نمی تواند تاثیرگذار باشد.

 دیدگاه کاربران

اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم