هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 خرداد 1398
ساعت 22:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 بهمن 1397 ساعت 17:57 2019-2-19 17:57:51
شناسه خبر : 306693
سواحل هرمزگان این روزها تبدیل به حیاط خلوتی برای توسعه فساد و فحشا توسط غرب زده های وطنی شده است. افرادی که پیش از این سواحل برخی از کشورهای جنوب شرقی آسیا را برای رفتارهای خلاف عفت خود انتخاب می کردند، حالا این روزها ترجیح دادند به جای سفر به کشورهای دیگر، رفتار های خلاف شعائر دینی و ارزش های فرهنگی و اجتماعی ایرانی را در سواحل جنوبی کشور بروز دهند. آنهم درست در ایام شهادت حضرت زهرا و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی.

گروه اجتماعی_رجانیوز: در سایه غفلت و عدم نظارت مسئولان هرمزگان، برخی از جزیره های کوچک واقع در خلیج فارس تبدیل به پایگاه هایی برای بی بندوباری و هنجار شکنی عده ای خاص شده است.

 

به گزارش رجانیوز درست در شرایطی که بخش عمده ای از مردم به سبب بی تدبیری مسئولین با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و حتی برخی برای تهییه اقلام غذایی مجبور به ایستادن در صف های عرضه گوشت دولتی هستند، در همین اوضاع هستند طبقاتی که نه تنها هیچ فشار اقتصادی را متحمل نمی شوند، بلکه از قِبَل بی توجهی مسئولین و آشفتگی بازار به ناحق سرمایه خود را افزایش می دهند و همچنان با سبک زندگی خاص، مشغول تفریحات لاکچری هستند. با این حال این روزها شاهد پدیده جدیدی از تفریحات این عده در سواحل جنوبی ایران هستیم. تفریحاتی که علنا هنجارهای اجتماعی و مذهبی را زیر پا گذاشته اند.

 


4_5990260092539241834.mp4 | دانلود فیلم 

 

بر اساس اخبار منتشر شده، سواحل هرمزگان این روزها تبدیل به حیاط خلوتی برای توسعه فساد و فحشا توسط غرب زده های وطنی شده است. افرادی که پیش از این سواحل برخی از کشورهای جنوب شرقی آسیا را برای رفتارهای خلاف عفت خود انتخاب می کردند، حالا این روزها ترجیح دادند به جای سفر به کشورهای دیگر، رفتار های خلاف شعائر دینی و ارزش های فرهنگی و اجتماعی ایرانی را در سواحل جنوبی کشور بروز دهند. آنهم درست در ایام شهادت حضرت زهرا و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی.

 

 

حالا در سایه بی توجهی مسئولین، شرب خمر، روابط آزاد و شنای مختلط به یکی از هنجارشکنی ها در این مناطق شده است. جزایر کوچک اطراف هرمزگان به جولانگاهی برای این افراد شده است. ظهور چنین پدیده هایی قطعا ناشی از بی مسئولیتی مسئولان امر و کم توجهی آنها به مسائل فرهنگی است. اگرچه رفع مشکلات اقتصادی قطعا باید اولویت اول مسئولان باشد، اما مشکل دقیقا از جایی شروع می شود که مسئولان امر نه به رفع مشکلات اقتصادی توجه می کنند و راهکار مناسبی برای مدیریت بازار ارائه کرده اند و نه فکری برای هنجار شکنی های عده ای داشته اند.

 

 

اگرچه مردم ایران همواره به فرهنگ ایرانی اسلامی پایبند هستند، اما بروز چنین رفتارهای هرچند در مقیاس کوچک، قابل تحمل نیست و مسئولان امر باید هرچه زودتر از تکرار چنین رفتارهایی جلوگیری کنند.

 دیدگاه کاربران

چادر هلال احمر هم بود

اتفاقا مشکلات اقتصادی برنامه ای است که مردم متوجه فاجعه فرهنگی نشوند. عدف اصلی فرهنگ است نه اقتصاد. پول را می شود دوباره در آورد. گوسفند را هم می شود دوباره پرورش داد. اما وقتی حیا و عفت رفت دیگر جبران ندارد.

اوضاع بروفق مراد لیبرالهای وطن فروش ....البته اینجور نمی مونه خون شهدا دودمانشون رو به باد میده ....راستی عجیبه که مامردم هم به تشیع جوانان شهیدمون می ریم وباشون عهد می بندیم از این طرف هم درمقابل این خیانتها به خون شهدا ساکت موندیم وتماشا می می کنیم ؟!؟!؟!

آن عده که جانشان را فدای حفظ امنیت مردم می کنند، برای امنیت اشرافیت و سلطنت «مرفهین بی درد» هم باید جانشان را فدا کنند؟

سلام
باز شما دارین توجه را از مسائل اقتصادی منحرف می کنین ، هنوز نفهمیدین علت اصلی اکثر مشکلات ریشه اقتصادی دارد و تا مشکل اقتصاد حل نشود هیچ مشکل دیگری حل نخواهد شد .

اینها نوع‌ و سبک زندگیشون و سلایقشون با ما فرق می کنه. قرار نیست همه یه جور باشیم. همدیگه را باید بپذیریم.

تفاوت سبک زندگی و علایق دلیلی بر هنجار شکنی و قانون شکنی نمی شود.
جامعه، جنگل نیست که هر کس هرجور خواست عمل کند.
هزاران شهید خون خود را هبه کردند تا قوانین اسلام حاکم باشد.
قانون هم هنجار شکنی و هم قبح شکنی را ممنوع می داند.
نباید به اسم آزادی ( لجام گسیخته ی غربی) آزادی دیگرانی را که میخواهند در محیطی سالم و به دور از فساد زندگی کنند ، نقض کرد.

راه حل ساده است.‌ باید سواحلی را اختصاص داد به این جماعت و سواحلی را هم به جماعتی که مذهبی هستند. مثالی از کانادا بزنم. اینجا در بعضی سواحل ورود سگ ممنوع است. یعنی اگر شما بدلایل مذهبی یا هر دلیل دیگر نخواهید در کنار سگ باشید راه حل برایتان پیش بینی شده. بپذیریم یا نپذیریم بخش بسیار زیادی از جامعه اعتقادات مذهبی ندارند و ما شرایطی برای اینکه بر طبق اعتقاد خودشان زندگی کنند فراهم نکرده ایم.

دوست عزیز
من مخالف این رفتارهایی که انجام می‌شود هستم چون حرام است.
باید پذیرفت انسان‌هایی هستند که نمی‌خواهند براساس آنچه خداوند فرموده عمل کنند.
برای من سوال بوده که سیره چهارده معصوم در برخورد با این افراد چه بوده است؟

مورد دوم این که اگر به همان اندازه که نسبت به گناهان این چنینی حساس هستیم نسبت به سایر گناهان مانند دست‌اندازی به بیت‌المال، دروغ‌گویی و غیبت و بدعهدی نیز حساس باشیم، امید است همین دوستانی که خلاف موازین شرعی عمل می‌کنند در نهایت نظرشان تغییر کند.

کاملا درسته! دنیا طبق وعده ی الهی به سمت تحقق جامعه ی اسلامی پیش خواهد رفت. خدا انسان را آفرید تا جانشین صفات الهی در زمین باشه نه اینکه بعد حیوانی اش را ظاهر کنه! و در راه سعادت سایرین خلل ایجاد کنه . باید دستاورد های خون شهیدان را حفظ کنیم با امر به معروف و نهی از منکر.
مسئولین این شهر ها کجا بودن و هستن؟؟؟ حتما باید آتش به توی خونه ی آدم برسه بعد اقدام کنن؟؟؟

پسندیدم
16
آره دیگر! آن اختلاس گر هم سبک زندگیش اختلاس است! رشوه گیر هم همینطور. راننده های متخلف هم سبک زندگیشان اینطوری است! بگذاریم هر کس هر جور دلش می خواهد زندگی کند و جامعه را به منجلاب بکشد. چگونه است که با قوانین اجباری از بیمه و مالیات و نمای ساختمان و معاینه فنی و.. مشکلی ندارید اما تا حرفی از عفت و اخلاق می آید یاد آزادی می افتید؟ لعنت خدا بر شما.

صحبت من را دقیق نخوندید. ببینید من خودم مذهبی هستم ولی در این جامعه زندگی کرده ام. آدمهای بسیار بسیار زیادی هستند که مثل ما فکر نمی کنند. صورت مساله را که نمی شود پاک کرد. اگر مدیریت شود مشکل حل می شود. مدیریت به معنی برخورد نیست. چون عملا در مقیاس بزرگ امکانپذیر نیست. باید مکانهایی را اختصاص داد که این افراد در آنجا به سبک خودشان زندگی کنند و طبیعتا در بقیه جامعه به سبک ما. مساله در تمام دنیا حل شده. خیلی پیچیده نیست. فقط کافیست هر کسی در جای خودش باشد. اگر پیست مسابقه خوب داشته باشیم کسی که میخواهد لایی بکشد یا کورس بگذارد در خیابانهای شهر این کار را نمی کند بلکه در جای خودش این کار را می کند.

فریضه امربه معروف ونهی ازمنکر درجامعه کم رنگوازیادرفته وهمه منتظر مسئولان ونیروهای نظامی هستیم،آتش به اختیار عمل کنیم

آقا تبریک به دولت ندبیر و امید

نه بابا جزاير قناريه انگار!!!!!!خوب اين ثروتمندان رانتي به ريش مردم مي خندند ...اموال ملت را به يغما مي برند و با اين اموال ناموس ملت را .......

اتفاقاً دیروز کلیپی از گلایه های امام جمعه بندر عباس در حضور رییس جمهور در خصوص وضعیت معیشتی و خالی شدن سفره های مردم استان دیدم. یکی از راههای تقویت معیشت مردم استان جذب توریست خارجی و داخلی به استان است. البته جذب توریست تبعاتی هم دارد. نمی شود هم سواحل رو بست و هم توقع ورود گردشگر به استان و بهبود معیشت مردم رو داشت. الان ترکیه سالی 60 میلیارد دلار درآمد توریستی دارد. چرا ما نداشته باشیم.

اصل هر حکومت صالحی می بایست خواست مردم باشد.
نمی شود بهشت را به زور چماق به مردمی که تعدادشان هم کم نیست تحمیل کرد.
با ایجاد خفقان و اعمال محدودیت هایی که در هیچ جای دنیا مرسوم نیست نمی توان راه سعادت را به مردم نشان داد...

ترکیه تایلند روسیه و دیگر جاها مقصد مرفهین بی درد
که با پول نفت ملت صاحب مال و منال شده اند و حالا می خواهند با این پول ها خوش گذرانی کنند

متاسفانه سواحل بوشهر هم همین وضعبت هست کسی نیست که فریادی هم بزنه

این ها با برنامه دقیق و از پیش برنامه ریزی شده انجام میشه. همش اتاق فکر داره. به خصوص اط سوی بهایی ها
توی شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها اومده بودند تپه های ماسه ای ورزنه بزن و برقص راه انداخته بودند!

همین دیروز قشم بودم. چندتا از همین زنان به اصطلاح روشن فکر بدون روسری داشتند تو دره ستارگان میچرخیدند و حتی زنهای دیگه رو تشویق میکردن که بی حجاب بگردن و میگفتن ما حتی تو هتل هم همینطور بودیم و کسی کارمون نداشت. متأسفانه مسولین هم خوابند و برخوردی نمیکنند.

من خودم اونجا بودم خیلی افتضاح بود . روستای سلخ در جزیره قشم درد آور تر اینکه دقیقاً روبروی پاسگاه مرزبانی دریایی هم بود .و روی بنرها نوشته بود با پشتیبانی بیمه سامان

بیچاره مردم جنوب،که از همه طرف غارت میشن و کسی هم پیداشون نمیرسه ،این بلا در عید نوروز بیشتر هم میشه مخصوصا از طرف تهرانی ها و مسافران شیراز ی وقتی میان بوشهر ،ما بومی ها دیگه ساحل نمیریم