هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 1 شهريور 1398
ساعت 16:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 29 بهمن 1397 ساعت 14:15 2019-2-18 14:15:03
شناسه خبر : 306559
هیأت خانواده شهدا و ایثارگران از سال 86 در این زمینه فعالیت می کند و تمام مراحل کار کارشناسی و فرهنگی و حقوقی آن را دنبال کرد و در سال 1390 حکم دیوان عدالت اداری را اخد نمود که بر اساس آن هر گونه دست زدن به قبور شهدا خلاف موازین شرع و قانون است و باید با متخلفان آن برخورد قانونی صورت پذیرد.
به گزارش شهدای ایران؛ روز گذشته داود براتی مسئول هیأت خانواده شهدا و ایثارگران در گفت و گو با رادیو تهران در خصوص پیام رهبر انقلاب برای حفظ گلزار های شهدا و عدم یکسان سازی آن اظهار داشت: هیأت خانواده شهدا و ایثارگران از سال 86 در این زمینه فعالیت می کند و تمام مراحل کار کارشناسی و فرهنگی و حقوقی آن را دنبال کرد و در سال 1390 حکم دیوان عدالت اداری را اخد نمود که بر اساس آن هر گونه دست زدن به قبور شهدا خلاف موازین شرع و قانون است و باید با متخلفان آن برخورد قانونی صورت پذیرد.
 
براتی در این گفت و گو اظهار داشت رهبری فرزانه انقلاب چندین بار در این خصوص با توجه به پیگیری های خانواده معظم شهدا اخطارهایی داده بودند اما مسئولان بنیاد شهید و شهرداری به این موضوع توجه نکردند تا اینکه امسال صراحتا مخالفت خود را با هر نوع یکسان سازی مزارهای شهدا اعلام کردند.
 
داود براتی برادر شهید داود براتی در خصوص مسئولانی که در این زمینه در این سال ها به خانواده شهدا کمک کردند اظهار داشت، سردار باقرزاده یکی از افرادی بود که از همان ابتدا به کمک خانواده شهدا آمد و هر نوع طرح یکسان سازی را رد کرد و برخی از مسئولان هم در کمیسیون اجتماعی مجلس و ارتش جمهوری اسلامی در این زمینه به خانواده شهدا مدد رساندند.
 
مسئول هیأت خانواده شهدا و ایثارگران ضمن تشکر از رهبر انقلاب اظهار داشت، خانواده شهدا خیلی از بیانات رهبری خوشحال هستند و قرار است نامه تشکری از طرف خانواده معظم شهدا خدمت ایشان تقدیم گردد.