هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
ساعت 14:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 بهمن 1397 ساعت 13:03 2019-2-16 13:03:16
شناسه خبر : 306378
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از برنامه‌ریزی و توزیع گوشت مرغ گرم با نرخ هر کیلو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار استان خبر داد.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از برنامه‌ریزی و توزیع گوشت مرغ گرم با نرخ هر کیلو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار استان خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار برنامه‌ریزی شد به منظور تنظیم بازار و تعدیل نرخ ها گوشت مرغ گرم با تهاتر با نهاده‌ها، با نرخ مناسب‌تری به بازار عرضه شود که از هفته جاری این طرح اجرایی و به مرور توسعه می‌یابد.
 
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: در این راستا کمیته تامین ستاد تنظیم بازار با مسؤولیت سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به تهاتر و تامین گوشت با نرخ هر کیلو 115 هزار ریال اقدام و کمیته توزیع با مسؤولیت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان با تعیین محل‌های مشخص نسبت به توزیع آن در بازار اقدام می‌کند.
 
وی با بیان اینکه در این راستا در هفته جاری امید است روزانه 100 تن گوشت مرغ با این نرخ در خراسان رضوی عرضه شود، اظهار داشت: هم اکنون متوسط قیمت مرغ در بازار مشهد از متوسط کشوری پایین‌تر و در زمینه گوشت قرمز هم نرخ لاشه گوسفندی، همین شرایط حاکم است.
 
رسولیان افزود: از ابتدای سال به منظور کمک به تولیدکننده‌ها 106 هزار تن نهاده‌های دامی با نرخ مصوب در اختیار دامداران و مرغداران قرار گرفته است.
 
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: طی این مدت، 3هزار و 540 تن مرغ منجمد و یک هزار 816 تن گوشت گوساله منجمد و 495 تن گوشت گوسفندی گرم وارداتی در سطح بازار استان عرضه شده است.
 
وی ادامه داد: میزان گوشت مرغ گرمی که از محل تهاتر با نهاده‌ها طی ماه‌های اخیر با نرخ هر کیلو 98 هزار ریال عرضه شده را نیز در بازار خراسان رضوی و مشهد توزیع شده را 645 تن است..
 
توزیع برنج با نرخ مصوب در بازار از امروز
 
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه علاوه بر تامین و توزیع گوشت قرمز و مرغ برای تنظیم سایر اقلام هم برنامه‌ریزی شده  و از امروز برنج با نرخ مصوب به بازار عرضه می‌شود، افزود: بدین منظور دو نوع برنج تایلندی به میزان یک هزار و 500 تن که یک نوع آن هر کیلو 52 هزار ریال و دیگری 40 هزار ریال است، از امروز در سطح بازار مشهد و استان توزیع می‌شود.
 
رسولیان گفت: 3 هزار تن شکر هم برای مصرف صنایع و صنوف مربوطه با نرخ هر کیلو 30 هزار ریال در نظر گرفته شده و در سطح خرده فروشی هم 700 تن  شکر هر کیلو 34 هزار ریال برای مصارف مردمی و خرد و 150 تن نیز برای تامین نیاز زنبورداران تعیین شده است.
 
تشدید نظارت‌ها بر بازار از اول بهمن ماه
 
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه نظارت‌ها بر بازار از اول بهمن ماه تشدید شده، متذکر شد: تاکنون در این طرح 31 هزار و 720 واحد صنفی در بخش‌های مختلف نظارت و بازرسی شده و در این راستا، 4 هزار و 660 گشت مشترک انجام شده، این نظارت‌ها تا بعد از عید با شدت دنبال می‌شود.
 
 
 
 رسولیان از برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (فروش بهاره ) از دهم بهمن ماه در مشهد خبر داد و افزود: این نمایشگاه‌ها در همه شهرستان‌های خراسان رضوی هم برنامه‌ریزی شده و در مشهد هم احتمالا یک نمایشگاه دیگر در نقطه‌ای دیگر از شهر برپا شود.
 
 وی بیان کرد: میوه ویژه شب عید هم تامین و در سردخانه‌های خراسان رضوی ذخیره شده، با تعیین نرخ به تناسب شرایط زمانی عرضه آن آغاز می‌شود.