هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398
ساعت 00:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 بهمن 1397 ساعت 10:26 2019-2-16 10:26:58
شناسه خبر : 306360
مطابق اظهارات بیلینگزلی، «ایران باید یک چارچوب قانونی ایجاد کند و برای توقف تامین مالی تروریسم پاسخگو باشد» این سخنان نشان می دهد که آمریکا به دنبال ایجاد تعهد برای ایران است تا نظام جمهوری اسلامی را نسبت به دور زدن تحریم (آنچه که آمریکایی ها از آن تحت عنوان پولشویی یاد می کنند)، متعهد و پاسخگو کند.
مطابق اظهارات بیلینگزلی، «ایران باید یک چارچوب قانونی ایجاد کند و برای توقف تامین مالی تروریسم پاسخگو باشد» این سخنان نشان می دهد که آمریکا به دنبال ایجاد تعهد برای ایران است تا نظام جمهوری اسلامی را نسبت به دور زدن تحریم (آنچه که آمریکایی ها از آن تحت عنوان پولشویی یاد می کنند)، متعهد و پاسخگو کند.
 گروه بین الملل-رجانیوز: در چند ماه اخیر بسیاری از مسئولین پیگیر FATF، اصلی ترین دلیل این پیگیری را کاهش فشار ناشی از تحریم ها معرفی کرده اند اما مطابق اعترافات عجیب رییس FATF، تصویب لوایح مربوط به FATF منجر به جلوگیری از دور زدن تحریم توسط ایران و در واقع منجر به بدتر شدن معیشت مردم خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز: در روزهای گذشته، ویدئویی عجیب از رییس FATF منتشر شد که به صراحت نشان می دهد آمریکا اصرار دارد تا لوایح مربوط به FATF در ایران تصویب شود. در جلسه استماع کنگره که مارشال بیلینگزلی (دستیار معاون وزیر خزانه داری آمریکا و رییس کنونی FATF) درخصوص ایران سخن می گفت، در پاسخ به این سوال که: «چگونه فشار را بر روی رهبران ایران و موسسات مالی حفظ کنیم تا مطمئن شویم سپاه و موسسات مالی مرتبط با آن در تحریم ها رخنه ایجاد نکنند و آن را دور نزنند؟»
 
گفت: «در رابطه با حفظ فشارها بر روی حکومت ایران، یکی از کارهایی که آنها (ایرانی ها) باید انجام دهند این است که باید یک چارچوب قانونی ایجاد کنند و برای توقف تامین مالی تروریسم پاسخگو باشند. آنها به اندازه کافی قانون ندارند و من هم نمی دانم که آن قوانین را اگر داشتند رعایت می کردند یا نه؟ اما آنها این چارچوب قانونی را ندارند و ما آنقدر اصرار می کنیم تا قوانین مقابله با پولشویی را تصویب و اجرا کنند. باید علیه بخش مالی آنها اقدامات مقابله ای انجام دهیم».
 
 
الزامات FATF، نوشدارو یا سم مهلک
در حقیقت سخنان این مقام آمریکایی نشان می دهد که تصویب قوانین مربوط به FATF دامی است که آمریکا برای ایران تدارک دیده اما برخی از مسئولین در چند ماه اخیر، نه تنها به سم مهلک بودن FATF توجهی نکرده اند، بلکه حتی از اجرای الزامات FATF تحت عنوان نوشداروی تحریم ها یاد می کنند. در چند ماه اخیر بسیاری از مسئولین پیگیر FATF، اصلی ترین دلیل این پیگیری را کاهش فشار ناشی از تحریم ها معرفی کرده اند اما مطابق اعترافات عجیب رییس FATF، تصویب لوایح مربوط به FATF منجر به جلوگیری از دور زدن تحریم توسط ایران و در واقع منجر به بدتر شدن معیشت مردم خواهد شد.
 
آمریکا به دنبال ایجاد تعهد حقوقی برای ایران است
مطابق اظهارات بیلینگزلی، «ایران باید یک چارچوب قانونی ایجاد کند و برای توقف تامین مالی تروریسم پاسخگو باشد» این سخنان نشان می دهد که آمریکا به دنبال ایجاد تعهد برای ایران است تا نظام جمهوری اسلامی را نسبت به دور زدن تحریم (آنچه که آمریکایی ها از آن تحت عنوان پولشویی یاد می کنند)، متعهد و پاسخگو کند. در نتیجه خودمان باید به دست خودمان راه های دور زدن تحریم را به آمریکایی ها لو بدهیم. «ایجاد چارچوب قانونی» که بیلینگزلی به آن اشاره می‌کند، در حقیقت نقش NPT را در فشارهای آتی بر ایران بازی خواهد کرد. 
 
فشارهای هسته ای علیه ایران به این دلیل اثرگذار بود که ما در NPT تعهدات حقوقی داده بودیم. اما در حوزه «دور زدن تحریم» (آنچه که آمریکا از آن به عنوان پولشویی یاد می کند) و در حوزه «حمایت از گروه های مقاومت» (آنچه که آمریکا از آن به عنوان تروریسم یاد می کند) در حال حاضر تعهد حقوقی به کسی نداده ایم و همه اتهامات از جنس سیاسی و رسانه ای است. در صورت عضویت ایران در کنوانسیون های پالرمو و CFT در حقیقت تعهد حقوقی به طرف خارجی می دهیم که جلوی دور زدن تحریم و تامین مالی گروه های مقاومت را بگیریم.
 
مجمع تشخیص مصلحت نظام خواسته آمریکا را برآورده می کند؟
اما آیا مجمع تشخیص مصلحت نظام که مشغول بررسی کنوانسیون های پالرمو و CFT است، در راستای ایجاد چارچوب قانونی مد نظر اتاق جنگ اقتصادی آمریکا قدم برخواهد داشت؟ بی تردید با توجه به این که اتاق جنگ اقتصادی آمریکا اعلام کرده است اصرارش برای تصویب این لوایح جهت جلوگیری از دور زدن تحریم ها توسط ایران است، تصویب این کنوانسیون ها می تواند در مقابله کشور با تحریم های آمریکا اختلال ایجاد کرده و باعث بدتر شدن معیشت مردم شود.
 
 


دیدگاه کاربران

باید امریکا را در رسیدن به نقشه های شوم اش ناکام گذاشت.