هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 خرداد 1398
ساعت 00:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 18:19 2019-2-12 18:19:40
شناسه خبر : 306121
معاون وزیر رفاه از اختصاص یارانه غذایی برای رفع سوءتغذیه در میان ۵ هزار زن باردار و شیرده خبر داد.
احمد میدری در پنجمین جلسه شورای هماهنگی کارگروه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، گفت: وزارت بهداشت ۴۰ هزار زن باردار و شیرده را که نیاز به تغذیه مناسب داشته‌اند به ما معرفی کرد اما به دلیل محدودیت بودجه فقط به ۵ هزار نفر از آنها یارانه غذا می‌دهیم.
 
وی گفت: این ۵ هزار نفر از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ ها، یارانه‌ای برابر با ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌گیرند و چنانچه که بودجه بیشتری در اختیارمان قرار گیرد می‌توانیم مابقی زنان را نیز پوشش دهیم.
 
معاون وزیر رفاه در مورد ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی گفت: دو هفته پیش آخرین جلسه بررسی اصلاح قانون مدنی تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زن ایرانی با مردان غیرایرانی در کمیسیون قضائی مجلس مطرح شده، نظر نمایندگان مثبت است و امیدواریم مجلس از آن حمایت کند.
 
میدری با اشاره به ایجاد پایگاه اطلاعاتی ایرانیان، گفت: وضعیت اقتصادی زنان سرپرست خانوار بر اساس برش‌های منطقه‌ای و شاخص‌های رفاهی تهیه شده و قول می‌دهیم تا سه ماهه اول سال آینده گزارش آن نهایی شود.
 
وی افزود: در پنجره واحد رفاهی نیز بخش بیماران خاص و کارگران ساختمانی را داریم که در حوزه بیماران خاص که ۱۵۶ هزار نفر وجود دارد از سوی ۴ سازمان بیمه‌گر اطلاعاتشان داده می‌شد که ما به دنبال رفع همپوشانی بودیم.
 
معاون وزیر رفاه گفت: این بیماران تا قبل از تغییر نرخ ارز هر کدام ۲ میلیون تومان یارانه دارو می‌گرفتند.
 
میدری گفت: همچنین برای کارگران ساختمانی نیز با تأمین اجتماعی برنامه‌ای برای بررسی وضعیت و تأییدیه‌های آنها در پنجره واحد ایجاد شده که مشکلات آنها رفع شده است.
 
منبع: فارس