هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 خرداد 1398
ساعت 08:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 15:46 2019-2-10 15:46:40
شناسه خبر : 305988
حاجی نصیری در ادامه با اشاره نقش فعال و موثر شهدای مدافع حرم در دوران مبارزه با فتنه، به ذکر خاطره‌ای از مجروحیت شدید شهید مصطفی صدرزاده پرداخت. او گفت: با دسته کلنگ به سر مصطفی زده بودند و در حالی که بی هوش بود با چاقو به دست و پای مصطفی فرو می‌کردند و قصد کشتن او را داشتند. وقتی هم که او را سوار اتوبوس اورژانس کردند شیشه اتوبوس را شکانده بودند و گفته بودند اتوبوس را به آتش خواهیم کشید.
حاجی نصیری در ادامه با اشاره نقش فعال و موثر شهدای مدافع حرم در دوران مبارزه با فتنه، به ذکر خاطره‌ای از مجروحیت شدید شهید مصطفی صدرزاده پرداخت. او گفت: با دسته کلنگ به سر مصطفی زده بودند و در حالی که بی هوش بود با چاقو به دست و پای مصطفی فرو می‌کردند و قصد کشتن او را داشتند. وقتی هم که او را سوار اتوبوس اورژانس کردند شیشه اتوبوس را شکانده بودند و گفته بودند اتوبوس را به آتش خواهیم کشید.
گروه فرهنگی - رجانیوز: شب گذشته برنامه جهان‌‌آرا با موضوع شهدای مدافع حرم با حضور «امیرحسین حاجی نصیری» جانباز مدافع حرم و «احمدرضا بیضایی» استاد دانشگاه و برادر شهید «محمودرضا بیضایی» از شبکه افق سیما پخش شد.
 
«امیرحسین حاجی نصیری» آغازگر این قسمت از برنامه جهان آرا بود. او سخنان خود را با ذکر خاطراتی از عملیات خان طومان آغاز کرد. او با اشاره به اینکه فرماندهی این عملیات بر عهده شهید محمدخانی بوده است گفت: «من در این عملیات به عنوان نیروی اطلاعاتی عمل می‌کردم و بعد از شهادت شهید محمدخانی به عنوان خادم تیپ در خدمت دوستان بودم.»
 
فرمانده تیپ سیدالشهدا(ع) در ادامه با ذکر روند عملیات و ماجرای شهادت «امیر لطفی» و «سجاد عفتی»، ماجرای شهادت خود را اینگونه توضیح داد: «شهید عفتی به من گفت که عبدالحسین یوسفیان شهید شده و بعد از مکثی گفت که من هم دارم می‌روم. این را که به من گفت انگار دنیا روی سر من خراب شد. تنها چیزی که به زبانم آمد این بود که «یا کاشف الکرب عن وجه الحسین اکشف کربی» و اینجا دعای من مستجاب شد. تیری به کمرم اصابت کرد و همانجا فهمیدم که نخاعم قطع شده است.»
 

 

پس از ذکر خاطره حاجی نصیری، وحید یامین پور در واکنش به این خاطرات گفت: «فکر نمیکردم ۲۰ سال بعد از دهه ۷۰ یک جوانی که چند سال از من کوچکتر هم هست به عنوان سردار یک جنگ جلویم بشیند و از قهرمانی های همرزمانش صحبت کند؛ این یعنی انقلاب اسلامی.»

 

دانلود فیلم

 

دکتر احمدرضا بیضایی برادر شهید «محمودرضا بیضایی» در تکمیل سخنان یامین پور با اشاره به مقاله «غربت حزب الله» نوشته شهید آوینی، بزرگترین دستاورد جنگ را جوانان انقلابی و بسیجیان دانست.

 

دانلود فیلم

 

بیضایی همچنین با انتقاد از کسانی که در چهل سالگی انقلاب، تنها به ارائه دستاوردهای مادی بسنده می‌کنند، خاطرنشان کرد که در بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی نباید از افق‌های معنوی گشوده شده در دوران انقلاب اسلامی غفلت کرد. این استاد دانشگاه  افزود: «آن چه باعث همه تحولات شد، تحول انسان بود. امام فرمود امت ما الهی شد. همه تحولات بعدی به تبع این تحول انفسی که در امت به وجود آمد بود.»

 

دانلود فیلم

 

در بخش دیگری از برنامه، حاجی نصیری با اشاره به سختی‌های مدیریت در جنگ گفت: «زمانی حضرت آقا از حاج قاسم سوال کرده بودند که آیا ما امثال باکری ها و همت ها در سوریه داریم؟ حاج قاسم هم نام چند نفر را برده بود. ما الان در سوریه کسانی داریم که به راحتی نیمی از سوریه را مدیریت می‌کنند. نه فقط در مسائل جنگی بلکه در باقی مسائل هم ورود دارند.»

 

این جانباز مدافع حرم با انتقاد از سحنان شهردار تهران مبنی بر استفاده از مدیران خارجی گفت: «چطور ما کشورهای دیگر را به راحتی اداره می‌کنیم ولی در تهران مدیر متخصص متعهد نداریم؟»

 

دانلود فیلم

 

حاجی نصیری در ادامه با اشاره نقش فعال و موثر شهدای مدافع حرم در دوران مبارزه با فتنه، به ذکر خاطره‌ای از مجروحیت شدید شهید مصطفی صدرزاده پرداخت. او گفت: «با دسته کلنگ به سر مصطفی زده بودند و در حالی که بی هوش بود با چاقو به دست و پای مصطفی فرو می‌کردند و قصد کشتن او را داشتند. وقتی هم که او را سوار اتوبوس اورژانس کردند شیشه اتوبوس را شکانده بودند و گفته بودند اتوبوس را به آتش خواهیم کشید.»

 

حاجی نصیری ادامه داد: «کسی برای من تعریف می‌کرد که من خودم دیدم مهدی هاشمی به فتنه‌گران تراول می‌داد. من خودم شاهد بودم که فائزه هاشمی به خیابان آمده بود و پس از دستگیری گفته بود برای خوردن ساندویچ آمده بودم!»

 

یامین پور در واکنش به این خاطره گفت: برخی چه توفیقاتی دارند، به دست داعش وطنی مجروح و به دست داعش تکفیری خارجی شهید می‌شوند.

 

دانلود فیلم

 

بخش آخر برنامه با ذکر خاطره برادر شهید بیضایی از برادرش همراه بود. او به نقل از دوست نزدیک شهید در سوریه گفت: «یک بار که در سوریه صحبت فتنه و سال 88 شده بود، محمودرضا گفته بود برای ما شلمچه، میدان انقلاب و دمشق فرقی نمی‌کند. هر جا صحبت انقلاب اسلامی باشد ما هستیم.»

 

او با اشاره به خودسازی تئوریک و نظری و معرفتی این شهدا گفت: صرفا این نبود که این بچه‌ها کف خیابان باشند، من یادم هست محمودرضا آن روزها کیهان را به سه زبان می‌گرفت، فارسی را خودش می‌خواند و دو زبان دیگر را به رزمندگان خارجی می‌داد که بخوانند و در جریان اخبار و تحلیل‌ها باشند.