هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 خرداد 1398
ساعت 08:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 14:12 2019-2-10 14:12:58
شناسه خبر : 305964
وزیر دفاع جمهوری چک تصریح کرد: در صورت خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، نیروهای جمهوری چک نیز این کشور را ترک خواهند کرد.
وزیر دفاع جمهوری چک تصریح کرد: در صورت خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، نیروهای جمهوری چک نیز این کشور را ترک خواهند کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، گمانه‌زنی‌ها درباره توافق احتمالی و خروج نیروهای آمریکایی باعث سردرگمی اعضای سازمان ناتو در افغانستان شده است.
 
روزنامه چاپ جمهوری چک موسوم به «پراووا» به نقل از وزیر دفاع این کشور نیز از خروج احتمالی و یا کاهش نظامیان جمهوری چک خبر داده است.
 
«لوبومیر میتنار» وزیر دفاع جمهوری چک تاکید کرد که اگر نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شوند ما نیز نیروهای خود را بدون تامل از این کشور خارج خواهیم کرد.
 
وی خاطرنشان کرد که اگر تغییراتی در ماموریت  افغانستان رخ دهد و یا تعداد نظامیان آمریکایی کاهش یابد ما نیز پاسخ متقابل خواهیم داد.
 
وزیر دفاع جمهوری چک مخالفت سنای آمریکا با موضوع خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را اقدامی به جا عنوان کرده است.
 
وی تصریح کرد که خروج نیروهای خارجی در شرایط کنونی از افغانستان اقدامی نامناسب است.
 
در حال حاضر 364 نظامی جمهوری در چارچوب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان حضور دارند که مسئولیت آموزش و ارائه مشورت به نیروهای امنیتی افغان را به عهده دارند.
 
این در حالی است که ترامپ اخیرا موضوع خروج احتمالی از افغانستان را بارها مطرح کرده است اما سنای آمریکا با تصویب لایحه با هرگونه خروج از این کشور اعلام مخالفت کرده است.
 
آمریکا نیز حدود 14 هزار نظامی آمریکایی در افغانستان دارد که علاوه بر فعالیت در ماموریت حمایت قاطع عملیات‌های جداگانه ضدتروریستی در این کشور را به پیش می‌برند.