هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 خرداد 1398
ساعت 08:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 14:10 2019-2-10 14:10:40
شناسه خبر : 305962
رئیس‌جمهور ترکیه در اعتراض به مواضع احزاب مخالف اعلام کرد بسیاری از مخالفین او برای از بین رفتن حزب عدالت و توسعه دعا می‌کنند.
رئیس‌جمهور ترکیه در اعتراض به مواضع احزاب مخالف اعلام کرد بسیاری از مخالفین او برای از بین رفتن حزب عدالت و توسعه دعا می‌کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه در مراسم معرفی نامزدهای این حزب برای انتخابات شهرداری‌های کشور که در 31 مارس سال جاری میلادی برگزار می‌شود مخالفین را به باد انتقاد گرفت.
 
اردوغان اعلام کرد: بعضی‌ها به جای آنکه کمک کنند شرایط دشوار را پشت سر بگذاریم دعا می‌کنند بحران اقتصادی در کشور فراگیر شده و به تمام معنی کلمه کشور ورشکست شده و در باتلاق فرو برود. تنها چیزی که برای آنها اهمیت دارد، شکست حزب ماست و وطن برایشان مهم نیست.
 
مخاطب اصلی انتقادات اردوغان حزب جمهوری خلق به رهبری کلچدار اوغلو است که به عنوان بزرگترین حزب مخالف در ترکیه شناخته می‌شود.
 
اردوغان در هفته‌های اخیر و در تمام سخنرانی‌های خود اعلام کرده که در ائتلاف جمهور و در شراکت با دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی، به گونه‌ای عمل خواهد کرد که حزب جمهوری خلق رفته رفته از نظام سیاسی ترکیه به طور کلی کنار گذاشته شود.