هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 3 فروردين 1398
ساعت 16:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 13:55 2019-2-10 13:55:52
شناسه خبر : 305955
دو نماینده زن مسلمان در کنگره آمریکا، کمپینی در داخل حزب خود برای حمایت از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی «بی‌دی‌اس» به راه انداختند.
دو نماینده زن مسلمان در کنگره آمریکا، کمپینی در داخل حزب خود برای حمایت از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی «بی‌دی‌اس» به راه انداختند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «الهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده از حزب دموکرات که در نوامبر گذشته (2018) موفق به راه‌یابی به مجلس نمایندگان آمریکا شدند، کمپینی را در داخل حزب خود برای حمایت از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی معروف به «بی‌دی‌اس» راه‌اندازی کردند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، طلیب 42 ساله که اصالتا فلسطینی است و نماینده ایالت میشیگان در کنگره است، درباره هدف خود از پیوستن به جنبش بی‌دی‌اس گفت، می‌خواهد نگاه‌ها را به سمت نژادپرستی و نقض حقوق فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی بچرخاند.
 
الهان عمر 37 ساله که از نمایندگان ایالت مینه‌سوتاست، اعلام کرد، هدفش متوازن کردن موضع آمریکاست که همواره اولویت را به رژیم اسرائیل داده است؛ این کمپین همچنین دنبال محکوم کردن قانون صادر شده در سال 2018 است که «اسرائیل» را کشوری برای یهودیان (قانون کشور یهودی) نامیده است.
 
جنبش تحریم رژیم صهیونیستی ( BDS) سرواژه‌های «Boycott Divestment،  Sanctions» به معنای «بایکوت (انزوا)، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» است، از سال 2005 به دست 171 سازمان غیردولتی فلسطینی ایجاد شد تا با ایجاد فشارهای اقتصادی بر رژیم صهیونیستی، آن را مجبور به پایان اشغال فلسطین و شناسایی حق بازگشت آوارگان کند.