هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 25 مرداد 1399
ساعت 16:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 12:17
يكشنبه 21 بهمن 1397 12:11 ساعت
2019-2-10 12:17:40
شناسه خبر : 305943
یک تحلیگر صهیونیست اعلام کرد، تلویزیون این رژیم طی روزهای آینده گزارشی‌هایی اختصاصی از روابط مخفی تل‌آویو با کشورهای عربی طی 25 سال اخیر پخش خواهد کرد.
یک تحلیگر صهیونیست اعلام کرد، تلویزیون این رژیم طی روزهای آینده گزارشی‌هایی اختصاصی از روابط مخفی تل‌آویو با کشورهای عربی طی 25 سال اخیر پخش خواهد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل ازفارس، «باراک راوید» گزارشگر سیاسی کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، طی روزهای آینده سلسله گزارش‌هایی (از تلویزیون این رژیم) پخش خواهد شد که اطلاعاتی اختصاصی را از روابط محرمانه میان تل‌آویو و کشورهای حاشیخ خلیج فارس فاش خواهد کرد.
 
راوید در ادامه گفت، طی بیست و پنج سال اخیر، رژیم صهیونیستی یک شبکه ارتباطی مخفی با تعدادی از کشورهای حوزه خلیج فارس بویژه بحرین و امارات و سعودی ایجاد کرده و اساس آن مقابله با تهدید ایران - به گفته وی- است.
 
وی افزود، روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل عدم حصول یک راه‌حل برای مسأله فلسطین همچنان ناپخته مانده است و بیشتر اسرائیلی‌ها درباره ماهیت این روابط که شامل جوانب اقتصادی، سیاسی و امنیتی می‌شوند، اطلاع چندانی ندارند.
 
راوید که روابط گسترده‌ای با سطوح سیاسی صهیونیستی دارد در ادامه تصریح کرد، طرف‌های اسرائیلی ناظر بر این روابط دو نهاد اصلی هستند؛ موساد به ریاست «یوسی کوهن» و وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به ریاست «بنیامین نتانیاهو».
 
این تحلیلگر صهیونیست اعلام کرد، در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مقامات برای محکم کردن روابط با کشورهای عربی تلاش کردند که از جمله آنها «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر اسبق، «زیپی لیونی» وزیر خارجه پیشین، «اسحاق هرتزوگ» از رهبران اپوزیسیون و دو وزیر پیشین جنگ «موشه یعلون و آویگدور لیبرمن» بوده‌اند.
 
وی تأکید کرد، علیرغم گرمی روابط دوجانبه میان رژیم صهیونیستی و کشورهای حاشیه خلیج فارس در پشت پرده، تماس‌ها در سطح رسمی به دلیل عدم حصول راه‌حلی برای مسأله فلسطین با مشکل مواجه است؛ همانطور که «ترکی الفیصل» رئیس اسبق دستگاه اطلاعات عربستان سعودی در گفت‌وگو با یک شبکه اسرائیلی اعلام کرد، سعودی‌ها برداشت‌های منفی از نتانیاهو دارند.
 
راوید در پایان اعلام کرد، از دیدگاه رژیم صهیونیستی، نتانیاهو خواستار نزدیکی به عربستان سعودی است و در دوره پیش رو راه‌حل مسأله فلسطین حاصل خواهد شد اما دیدگاه سعودی کاملا برعکس است و (از نظر آنها) اگر تل‌آویو می‌خواهد عنصری مثبت در منطقه باشد باید خسارت‌های ناشی از اشغالگری و شهرک‌سازی را جبران و مسأله آوارگان را حل کند.
 
روابط میان کشورهای حاشیه خلیج فارس و  رژیم صهیونیستی که پیشتر به صورت محرمانه بود، اخیرا علنی شده است؛ در هیمن راستا نتانیاهو در اکتبر 2018 به عمان رفت و با سلطان این کشور «قابوس بن سعید» دیدار کرد.