هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 خرداد 1398
ساعت 08:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت 11:50 2019-2-7 11:50:23
شناسه خبر : 305902
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به اشاره به برگزاری جلسات با حضور وزاری صمت و اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با گرانی‌ها گفت: در این جلسات از وزرا درخواست کردند برای مهار پدیده گرانی کالاها مدل تجربه شده اوایل انقلاب را مجدداً پیاده‌سازی کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به اشاره به برگزاری جلسات با حضور وزاری صمت و اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با گرانی‌ها گفت: در این جلسات از وزرا درخواست کردند برای مهار پدیده گرانی کالاها مدل تجربه شده اوایل انقلاب را مجدداً پیاده‌سازی کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم؛ محمود شکری اظهار داشت: روش کنترل فیزیکی بازار و برخورد با متخلفان ایجاد گرانی اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم دیگر جوابگو نیست و دولت برای جلوگیری از تشدید این وضعیت باید طرح جدیدی را در قالب برنامه زمانبندی مشخص ارائه دهد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم به علت مشکلات و تنگناهای اقتصادی در فشار هستند عنوان کرد: با آن‌که اخیراً شاهد کاهش قیمت دلار در سطح کشور بودیم اما قیمت کالاها و اقلام اساسی مردم نه‌تنها کاهش پیدا نکرد بلکه یک روند کاملاً صعودی را در پیش گرفت.
 
نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس، ضعف مدیریت را دلیل اصلی وضعیت فعلی بازار و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها اعلام کرد و ابراز داشت: در دهه ابتدایی انقلاب مسئولان وقت الگویی را در کشور پیاده‌سازی کردند که در مهار گرانی‌ها و کمبود کالاها به نحو بسیار زیادی موفق عمل کرد.
 
شکری انتشار لیست قیمت اقلام مورد نیاز مردم در هر فروشگاه و مغازه‌ای را از جمله برنامه‌های اجرا شده مسئولان در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب برای مهار گرانی‌ها دانست و افزود: آن‌چه که امروز ما از دستگاه‌های ذیربط و مدیران اقتصادی انتظار داریم نیز پیاده‌سازی چنین برنامه‌ای است.
 
وی به جلسات متعددی که با حضور وزاری صمت و اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد اشاره کرد و بیان داشت: در این گفت‌وگوها و بحث‌های چندجانبه، نمایندگان عضو کمیسیون از وزرا درخواست کردند برای مهار پدیده گرانی کالاها مدل تجربه شده اوایل انقلاب را مجدداً پیاده‌سازی کنند.
 
نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس ضمن تأکید بر اینکه در شرایط کنونی کنترل فیزیکی و برخورد با متخلفان با شیوه‌های سنتی دیگر جوابگو نیست گفت: به اعتقاد بنده در صورت عدم اصلاح روش‌ها و عدم اتخاذ سیستمی جدید برای پایش تحولات بازار در مهار گرانی‌ها موفقیتی حاصل نمی‌شود.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از عزم دولت برای ارائه برنامه‌ای کوتاه مدت و زمان‌بندی شده برای کنترل افزایش افسار گسیخته قیمت‌ها خبر داد و افزود: قرار شده تیم اقتصادی دولت به زودی برنامه خود را در این مورد ارائه دهد و امیدواریم با این اقدام از فشار بازار به مقدار قابل توجهی کاسته شود.