هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 06:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت 11:05 2019-2-7 11:05:07
شناسه خبر : 305891
عضومجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شرایط جامعه امروز بیش از ۷۰ درصد مردم قبل از انقلاب را درک نکرده‌اند و طبیعی است که یک سؤال بزرگ ایجاد خواهد شد که انقلاب اسلامی برای ما چه کرده است؛ این حق نسل‌های بعد از انقلاب است که بدانند انقلابشان چه دستاوردی داشته و قطعاً پاسخ صریح و شفاف به این موضوع کمک خواهد کرد.
عضومجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شرایط جامعه امروز بیش از ۷۰ درصد مردم قبل از انقلاب را درک نکرده‌اند و طبیعی است که یک سؤال بزرگ ایجاد خواهد شد که انقلاب اسلامی برای ما چه کرده است؛ این حق نسل‌های بعد از انقلاب است که بدانند انقلابشان چه دستاوردی داشته و قطعاً پاسخ صریح و شفاف به این موضوع کمک خواهد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس؛  محمدرضا باهنر شامگاه چهارشنبه در مراسم چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: چهل‌سالگی معنای خاصی دارد به‌ شرط آن‌که بتوان یک کارنامه عاملانه و عادلانه‌ای از نظامی که در آستانه بعثت خود قرار دارد ارائه کرد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در شرایط جامعه امروز بیش از ۷۰ درصد مردم قبل از انقلاب را درک نکرده‌اند و طبیعی است که یک سؤال بزرگ ایجاد خواهد شد که انقلاب اسلامی برای ما چه کرده است؛ این حق نسل‌های بعد از انقلاب است که بدانند انقلابشان چه دست آوردی داشته و قطعاً پاسخ صریح و شفاف به این موضوع کمک خواهد کرد اما با تأسف باید گفت دچار افراط‌ و تفریط شده‌ایم که این موضوع مناسب نخواهد بود.
 
وی ادامه داد: اگر بخواهیم خدمات نظام را برشماریم بسیاری از موضوعات را باید اشاره کرد اما باز خواهند گفت «که درست است چهل سال از انقلاب اسلامی گذشته ولی همه دنیا پیشرفت کرده‌اند» درحالی‌که باید شاخص‌ها را برشمرد و خدمات نظام را به مردم معرفی کرد.
 
باهنر تأکید کرد:باید به سؤالات ایجادشده در نسل‌های بعد از انقلاب پاسخ قانع‌کننده داد چراکه امروز دسترسی به فضای مجازی بسیار آسان خواهد بود و دشمنان به دنبال القای شبهات جدید هستند که باید مواظب بود و اجازه نداد که سوءاستفاده رخ دهد.
 
 نائب رئیس اسبق مجلس با تبیین انقلاب اسلامی در سال  ۵۷ تأکید کرد: مردم حکومتی را تحویل گرفتند و تا امروز بر آن ایستادگی دارند؛  برای آن خون‌بهای بسیاری دادند و اگر با قبل مقایسه کنیم پیشرفت‌های محسوسی است که بسیاری از کشورها هیچ‌گاه به آن دست نیافته‌اند.
 
وی تأکید کرد: در سطوح مختلف رتبه‌بندی‌های بسیار خارق‌العاده‌ای بعد از انقلاب ایجادشده که به‌طور مثال در شاخص‌های بهداشتی در آسیا در بین کشورهای در حال‌ توسعه سوم هستیم در حالی‌ که  قبل از انقلاب برای یک بیماری معمولی پزشکان خارجی بودند که در داخل کشور فعالیت می‌کردند.
 
باهنر افزود: در موضوعات دانشگاهی وضعیت به نحوی است که صندلی خالی وجود دارد و ظرفیت بسیاری وجود دارد در حالی که در قبل از انقلاب از ساده‌ترین آموزش‌ها نیز مردم محروم بودند.
 
وی اضافه کرد: پیشرفت‌های محسوس در فناوری‌های نوین همانند سلول‌های بنیادی، هوافضا، فناوری هسته‌ای، یک جهش عظیم داشته‌ایم و در بسیاری موارد جز مسلط‌ترین کشورها قرار گرفته‌ایم.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: باید نسل‌های بعد از انقلاب را با واقعیات روبه‌رو کرد و به آن‌ها اجازه داد که چه بوده‌ایم و در حال حاضر کجا قرار گرفته‌ایم.
 
وی گفت: بعد از مدت کوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ ایران اسلامی دچار جنگ تحمیلی با تحریم‌های فراوان شد که باهمت والای جوانان غیور این مرزوبوم و با دست خالی به موفقیت‌های بسیاری دست‌یافتیم که امروز دعوای بزرگ با دنیا این است که چرا نظام اسلامی آن‌قدر پیشرفت کرده است.
 
باهنر اشاره کرد: در دوران دفاع مقدس علی‌رغم حمایت‌های بیگانگان از رژیم منحوس صدام، مردم با همراهی امام خمینی (ره) حتی اجازه ندادند که یک وجب از خاک میهن اسلامی از دست برود و این در طول دویست سال قبل سابقه نداشته است.
 
وی تصریح کرد: درست است که شاید در موضوعاتی  هم دچار مشکل شده باشیم اما نیاز است که چالش‌ها را بازسازی کرد و این مفهوم  عظیم ما می‌توانیم را به نسل‌های بعد منتقل کرد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: باید میراث گران‌بهای انقلاب را به نسل جدید انتقال داد که این راه پرصلابت وعظیم فراموش نشود.