هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 خرداد 1398
ساعت 08:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت 10:08 2019-2-7 10:08:57
شناسه خبر : 305860
واردات کالاهای دارای اولویت بدون رعایت سقف واردات و نیز سابقه واردکننده برای صادرکنندگان مجاز است.
واردات کالاهای دارای اولویت بدون رعایت سقف واردات و نیز سابقه واردکننده برای صادرکنندگان مجاز است.
 
 به گزارش رجانیوز به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت با اشاره به درخواست بخش صادراتی کشور برای رفع تعهدات ارزی خود با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت و ابلاغ صورتجلسه کمیته بازرگانی ستاد تنظیم بازار، انجام واردات در برابر صادرات در سامانه جامع تجارت و سامانه نیما امکان‌پذیر شد.
 
 مودودی خاطرنشان کرد: صادرکنندگانی که می‌خواهند از ارز صادراتی خود برای رفع تعهد ارزی اقدام به ثبت‌سفارش و واردات کنند، می‌توانند به تشخیص رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوط نسبت به واردات کالاهای دارای اولویت بدون رعایت سقف ارزشی واردات اقدام کنند. 
 
وی همچنین برای صادرکنندگان، سبقه وارداتی را ضروری ندانست و گفت: درباره ثبت سفارش‌هایی که کالا در گمرکات موجود است و ارز آنها تأمین شده است نیز رعایت سقف و سابقه واردات ضروری نیست و سازمان‌های صمت استانی موظف هستند در اسرع وقت با اجرای این ضابطه نسبت به تعیین تکلیف پرونده‌های موجود در سازمان مربوط اقدام کنند. گفتنی است، دفتر مقررات صادرات و واردات و مرکز توسعه تجارت الکترونیک نیز می‌توانند با استفاده از داده‌ها و اطلاعات قبض انبار و بارنامه، انجام سیستمی این فرآیند را امکان‌پذیر و عملیاتی کنند.