هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 فروردين 1398
ساعت 20:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 12:27 2019-2-6 12:27:03
شناسه خبر : 305785
دو مقام ارشد مالی آمریکا به زودی برای مذاکره با چینی‌ها به پکن سفر خواهند کرد.
دو مقام ارشد مالی آمریکا به زودی برای مذاکره با چینی‌ها به پکن سفر خواهند کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، دومقام آگاه به مسائل آمریکا و چین خبر دادند که مقامات ارشد دو کشور در هفته آینده در پکن با یکدیگر دیدار و بر سر موضوع حفاظت از حقوق مالکیت معنوی آمریکا و افزایش تعرفه بر کالاهای چینی به گفتگو خواهند پرداخت.
 
دور جدید مذاکرات آمریکا و چین به رهبری رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا  برگزار خواهد شد.
 
دونالد ترامپ وعده داده که از دوم ماه مارس به بعد تعرفه بر  200 میلیارد دلار از واردات کالاهای چینی را از 10 درصد به 25 درصد افزایش دهد.
 
به گزارش وال استریت ژورنال چین قوبل کرده که گفتگوها بر سر موضوع خرابکاری سایبری را افزایش دهد.  ترامپ نیز در سخنرانی‌اش گفت: بعد از سالها سرقت دارایی‌های معنوی مان، ما این موضوع را برای چین شفاف کرده‌ایم که سرقت از شغل‌ها و ثروتهای آمریکایی به پایان رسیده است.
 
ترامپ در روزهای گذشته نیز اعلام کرد که در هفته‌های آتی با رئیس جمهوری چین برای دستیابی به یک توافق گفتگو خواهد کرد. به نظر می‌رسد این توافق بخشی از برنامه سفر ترامپ برای دیدار با رهبر کره شمالی خواهد بود.
 
این سفر درحالی قرار است انجام شود که چین امروز با گزارش دفتر نماینده تجاری آمریکا مبنی بر همکاری پکن با سازمان تجارت جهانی مخالفت کرد و وزیر بازرگانی چین گفت که این گزارش با واقعیات در تضاد است.
 
وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای گفت که این گزارش بر اساس قوانین داخلی بوده تا توافقات سازمان تجارت جهانی. در ادامه این بیانیه آمده بخش قابل توجهی از اتهامات مطرح علیه چین در گزارش فراتر از تعهدات پکن در سازمان تجارت جهانی است و فاقد مبانی قانونی و واقعی است.
 
وزارت بازرگانی همچنین تاکید کرد که چین از سیستم تجارت چندجانبه حمایت می‌کند و در اصلاحات سازمان تجارت جهانی مشارکت داشته و به طور واضح با یکجانبه گرایی و حفاظت از تولیدات داخلی مخالفت می‌کند.